bugün

sokak itlerine laf ettirmeyen iki ayaklı köpeklerin iyi izlemesi gereken video.

görsel

https://twitter.com/abcga.../1410188322354438149?s=21
ciddi ciddi 2021'de şu manzaraları izliyoruz her gün. bunun sorumlusu yine hayvan severlerdir zamanında bu köpeklere karşı ılımlı önlemler alınabilecekken bunu yapan belediyeleri linç edip sindirdiler şimdi bu mesele ılımlı şekilde çözülemeyecek kadar büyüdü bunlar yüzünden alın götünüze sokun şimdi sokakları da rahat edin. hayır tamam ekonomi bok gibiymiş, şu kötü bu kötüymüş ülke şöyle böyle la bari bırakın millet sokakta rahatça yürüyebilsin en azından aq.
Biz niye kaçmıyoruz köpek havlayınca doğal seçilim işlemiş işte oyna devam.
Hayvan da nolduğunu şaşırdı amk.

Geçmiş olsun, hayvanlardan korkmamanın önemli bir şey olduğunu bir kez daha gördük. Varsa böyle bir korkunuz yenmeye bakın.

Ayrıca adam da fazla dalgın yani ne kadar refleksle yapmış da olsa gelen kamyon lan bisiklet değil ki hiç mi görmedin, en kötü geriye dön kaç. Laps diye kamyona sarılmak da nedir.
acısız itlaf tek yol . bu sahte hayvansever takımı artık aleni bozgunculuk
yapıyor . milleti sindirecekler , araba sattıracaklar .....
Görüntüyü izledim.maalesef benimde başıma gelecek.fobi derecesinde köpek korkum var ama yinede köpeklerin itlaf edilmesine karşıyım.kopeklere şartları çok iyi barınaklar yapılmalı.izmirde okul gezisi için barınağa gitmiştik.sartlari kötüydü.
Olm bunun korkmakla ne alakasi var. ben kopeklerden cekinmem ama yanindan gectigim kopek birden havlasa ben de ayni duruma duserim. Kopek sanki burada esek sakasi yapmis, ama sonu kotu bitmis.
Köpek pişman oldu havladığına.
Sokak köpekleri özellikle sizi yalnız gördüğü zaman saldırmakta. Sürekli saldırılan kişi olduğum için şunu söyleyebilirim ki sokak köpeğinden siz değil köpeğin korkması lazım. Köpek size havlıyor mu sizde yerinizden ayrılmadan aynı şekilde hatta ondan daha sert bir şekilde köpeğe bağırın ya da taş atar gibi yapın.
Köpeğe saldirmazsan o da sana saldırmaz diyen orospu çocuklarının götüne sokulması gereken vidyo.

Ben de böyle çok tehlike atlatıyorum. Bisikletle aniden yola kırmak zorunda kalıyorum. Çok kaza atlattım bu pire torbaları yüzünden.
Kocaman adam bir köpek havladı diye kaçar mı ya.
durum gerçekten çok ciddi.
bunların sayısı gerçekten fazlaymış.

(bkz: sokak köpeklerine laf ettirmeyen ruh hastaları/#44854020)
adam ölmüş.
https://twitter.com/siirt.../1412676084471111681?s=21

köpektapar ruh hastaları hepinizin amk.
köpekten kadar adamın dalgınlığı da etken olmuş sanki. beklemediği için hazırlıksız bir tepki vermiş. dalgın dalgın yürürken belki orada köpek olduğunu bile farketmemiştir.
allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin rahmetli bir havlamadan da yola atlanmaz ki. Evet.
Yazık günah gencecik adam. Hepimizin başına gelebilir. Sokak köpeklerini zehirleyen insanları yavaş yavaş anlamaya başladım.
Sokak köpeği bi insan tarafından kovalanırken ölmüş olsa ona da üzülürdük aq neyin peşindesiniz. Adam yolunda gidiyor oç köpek ne diye atlıyorsun adama sikik. Neymiş siz ona bişey yapmazsanız köpek size bişey yapmazmış. Yarrak yapmaz. Böyle tipleri 20 gün aç bırakılmış 10 tane pitbull'la aynı odaya kilitlicen kalsın bakalım 1 gece aq, o köpeklere bişey yapmasın köpekler de ona. Boş boş sikik sikik konuşmayın.
köpeğin havlamasından korktu diye, suçlu bulunan adamdır. şaka gibi.
yemişim ben senin "ruh aydınlığı"nı ruh hastası psikopat. dünyanın hiç bir kendisine saygısı olan devletinde gün aşırı böyle rezillikler olmuyor. topla saldırgan köpek sürülerini evinde besle. aralarında sırıtmazsın zaten.

görsel
Çok üzülmüştüm bu adama, umarım iyi olur iyilesir diyordum ki adam ölmüş. Bende bir çok kere böyle durumlar yaşadım kendimi köpekler yüzünden yola attığım çok oldu. Yani hayvan seviyoruz evet ama şunu kabul edelim ki sokak köpekleri gerçekten eskisi gibi sakin değiller, saldırganlar. Kimse öldürülsün demiyor hayvancağızlar ama ciddi fobisi olanlar var kimsenin de elinde değil korkuyoruz. Yani keşke onlarında güzel barınakları olsa baksalar. Herşeye çözüm bulunuyor ama sokak hayvanlarına gelince kimse kılını kıpırdatmıyor.
sokak hayvanlarının tehlikeli olduğunu bir kez daha göstermiş olan olayda hayatını kaybettiği öğrenilen adamdır. allah rahmet eylesin. sokaklarda başıboş hayvanların olmamasını istemek hayvan düşmanlığı değildir. hem başıboş hayvanların doyurulup daha güzel yaşatılabileceği hem de sokakların daha temiz daha güvenli olabileceği uygulamalar geliştirilebilir ve geliştirilmelidir.
üzücü gerçekten. sokaklarda ve şehir hayatında köpek olmamalı.
Maktul falan değildir, sadece bir merhum/ölüdür.
Burada suçlanacak kimse yok, ama üzülünecek bir şey de göremedim vesselam.
Kocaman adam bir köpek havladı diye yola mı atlarmış.
Bir köpek havladı diye kendimizi can havliyle yola atacak kadar ruhumuz çocuk değil halimize şükür.
Edith piaf: Troll falan değiliz, fikrimiz neyse zikrimiz de odur eksiciler umrumda değil iyi geceler.
Allah korusun hemen herkesin başına gelebilecek bir olay.
Çünkü bizler az ya da çok yaşamak alışkanlığını kaybetmiş, kör topal idare eden insanlarız. Ağzımızda maskeler, yarın ne olacak diye kaygı içinde yaşıyoruz.
Bu Dikkat ve konsantrasyon dağınıklığı içinde hayatta kalmak bir sanat oldu.
Sokakta başıboş gezen köpeklerin toplatılması gerekiyor. Bizim mahallede de var ben sessiz sakin yürürken sinirli şekilde gelmiş arkamda çok sert ve yüksek sesle havladı kalbim duracaktı o an kamyon geçse ben de önüne atlardım belki. Sürekli insanları ısırıyolar parçalıyolar önlem alınması lazım insanların hayatından değerli değil. Alınıp barınaklarda düzgün şekilde bakılmalı.