bugün

görsel
charlie brown'nun sevimli köpeği. birde kuş kankası var fena agresif.
snopy kulaklık.
görsel
Snoopy, zaman zaman sahibi Charlie Brown'dan daha akıllı olduğunu düşündüren çizgi film kahramanı köpekti. Kulübesinin içinde değil de üzerinde uyurdu, En ilginç dostlarından biri, sarı küçük bir kuştu.
Rehabilitasyon için. *
görsel

görsel

görsel

görsel
Anarşist Köpek.
bu arkadaşa ben hiçbir zaman ısınamadım. pezevengin afedersiniz kimseye de eyvallahı yok güldüğün yok muhatap alıp konuştuğu yok niçin kitleler "sevimli" buluyor anlamıyorum. soğuk. charlie brown da soğuk. bütün arkadaşları da öyle. bi ifadesiz.. böyle haşlanmış tuzsuz patates gibi.. ezilmiş soğan gibi. ruhu çıkmış bir karakter. güya kulübesinin içinde yatmaz çatıya çıkar. suratını asar. şükürsüz.
charlie brown'ın iyi ki yaratmış olan çizgi film karakteri. en sevdiğim karakter olmakla birlikte, karakter özellikleri olarak lakabım olmuş köpeğim. snoopy, uykucu ve tembelliği ile bilinir bu arada.
sahibi olan charlie brown' dan daha akıllı olan 1950 yılında oluşturulan karakterlerden sadece bir tanesi.
en sevdiğim çizgi film karakteridir kendisi ve ebediyende böyle kalıcaktır, çizerinin öldüğü gün çok net hatırlıyorum ağlamaktan göz torbalarım şişmişti ve okula gitmemiştim her gözümü kapattığımda kulübesinin üstünde yattığı geliyordu onun gibisi bir daha gelmez.

(bkz: bu da böyle bir anım)
yaratıcısının charles m. shultz olduğu çizgi film.
çocukluğumun en güzel günlerini hatırlatır bana. snoopy kaybetmeye mahkum (looser) charlie borwn'un son derece cool (türkçesi havalı değil bence) köpeğinin adıdır ve woodstock isimli bir kuş ile arkadaşlık yapar. kulübesinin içinde ne ararsanız var bu köpeğin. inanılmaz bir hayalgücü olan bu köpeğin neredeyse her bölümdeki lucy ile olan çekişmesi izlenesidir. ayrıca battaniyesini yanından hiç ayırmayan linus karakterini de çok severdim. bazen bu ve charlie brown duvara dayanarak melankolik konuşmalar yaparlar. hatırladıkça hüzünlendiğim ve güldüğüm bu konuşmalardan bir tanesi hala aklımda.
charlie: i understand your "library fever". all of us have certain areas ın which we feel out of place.
linus: oh? what area do u feel out of place charlie brown?
charlie: earth
1950'de yapımına başlanmış çizgi dizi.
bir bölümde evden kaçıp önce sokak köpekleriyle sonra kutuplarda haskilerle olan maceraları bünyenin gülmekten yarılmasına sebebiyet vermiştir .
çizgi film dünyasının en anarşist köpeğidir biri şu köpeğe kulübeye girmeyi öğretsin.
orta 3 te hakkinda research paper yazdığım charles m. schulz un yarattığı sahane kopektir. sahibi charlie brown ne denli ezik bir karakterse snoopy bir o kadar karizmatiktir. o bir 1. dunya savasi pilotudur, o bir yazardır, o bir avukattır, woodstock adlı kuş bozması yaratığın konuştuğu ıııııııııııı lardan oluşan dili anlayan harika bir dosttur.
animasyon filminin yapılması gereken eğlenceli karakter.
kulübesi ile uçabilen tek köpektir.
kankası minik kuşun adı ise woodstock'tır.
snoopy'li terlik, t-shirt, pijama, corap hastasi olmaniza yol acan sevimli kopek.**
kendine ait kırmızı bir evi olduğu halde hep çatıda yatan köpek. *
bilinçaltı köpeğidir, çocukluğun en zararsız çizgi filmlerinden birinin "esas köpek"idir. uysal, kendi halinde fakat kendine ait geniş bir dünyası olan, ilerinin sanatçısı olabilecek insanın çocukluk karakteridir. bir insan bir köpekle bu kadar mı özdeş olur? olur.

(bkz: çocuğun kurguları)
http://www.snoopy.com/
bir pizzacı. izmitte bulunur kendileri. merkez kampüsün azıcık ilerisinde.
(bkz: snoop dogg)
(bkz: charles schuls) tarafından yaratılan peanuts çizgi romanının ezik kişilik (bkz: charlie brown)un, sahibinin aksine karizmatik ve şirin olan köpek... kucu kucu...
Cool havaları vardır...