bugün

iki sezonda çok şey kaybettirmiştir.

ilk sezonunda 2. olan direk şampiyonlar ligi'ne gidip 15 milyon euroyu cebine atacakken avantajlı durumda ikinciliği galatasaray'a kaptırdı ve yayın, reklam, sponsor gelirleriyle beraber beşiktaş'ı neredeyse toplamda 20 milyon eurodan etti. ayrıca samet aybaba'nın yaklaşık 8 katı para almasına rağmen takımı samet aybaba gibi üçüncü yaptı.

bu sezon ise bilic vasat bir fenerbahçe ve vasat bir galatasaray'a karşı avantajlı durumdayken yine son virajda avantajını kaybetti ve kaderini rakiplerinin eline bıraktı. yaklaşık 20 milyon eurove şampiyonluk gelirlerinden de olacak.

ayrıca iki sezonda değeri 2,5 milyon dolar olan türkiye kupasına da uzanamamıştır.

beşiktaş taraftarı, kendi kulübü açısından bu kadar başarısız bir hocaya hala başarılı gözüyle bakması sebebi ile bir itici güçten ziyade kuru kalabalık olmaktan öteye gidememektedir.

sonra işte vay hakkımızı çok yiyorlar melis'liği. e sen takımın için iyisini değil sempatiğini seviyorsun, o zaman ağlamayacaksın.
bu sezonun şamiyonluğunu da büyük ihtimal kaybettirecektir.
elindeki kadroya bakacak olursak son zamanlar hariç yapacağı fazla birşey yoktur, bütün yükü onun omuzlarına yüklemek anlamsız.ama o amına koyduğum pektemeğini oynatma artık yeter be yeter.bu cenk tosun sana ne etti.
Getir bir yabancı hoca tomar tomar parayı domal,yedir içir götünü kaldır ee ne oldu seven sikilir siken sevilir kimse kusura bakmasın olay bundan ibarettir.Onlarca Türk hoca varken getiriyorsun bunları elinde patlıyor bir sene tatil yapıp gidiyorlar basit.

Bu zihniyet zamanında efsaneydi diye halısahada zor oynayacak 35 yaş üstündeki adamları futbolcu diye milyon dolar vererek takımlara sokanlarla aynıdır.

Şimdi çıkıpta beşiktaşlı olarak sakın ha savunma yapmayın geldi tatilini yaptı ve gidiyor adam bir çok hoca gibi..
UEFA kupasıdır çok net. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki sivok sakatlığı dolayısıyla değil bilic'le sorunları yüzünden oynamadı. Necip'i kevgire çeviren brugge forvet hattı sivok karşısında daha pasif kaldı.
Düzeltme: Kalırdı
iki yıldır. iki yılda bir türkiye kupası dahi göremediğimiz gibi, beşiktaş'a bir futbolcu bile kazandıramamıştır. samet döneminde neysek hala oyuz.
ruhumuzdur.kazandırdığı tek şey ise korkaklıkdır.
yönetimin emekleri. evet. yönetim kendisine çok güvendi çok sabır gösterdi ama bilic onların bu emeğini, sabrını karşılayacak kadar çaba göstermedi.
asalet kaybettirmiştir, büyük bir camianın futbol takımının teknik direktörü her pozisyonda hoplayıp zıplamaz bir ağırlığı vardır. bilic efendi hakemin faul çalmasına rağmen hoplayıp zıplıyor fatih terim'i geçti bu konuda.
Kazandirdiklari yaninda hiç bişeydir samet aybaba nin oncesinde zaten takiminiz anadolu kulupleriyle ayni idi ne fazlasi vardi ki bi tanr topcunuz yok bundan 4 yil once oynayan hangi isimleriniz vardi ki bi fernandes vardi bi tanede almeida vardi başka ne kadro ne heyet vardi fikret orman ile bjk tekrardan ucuncu buyuk oldu bana gore bilic e dua edin sizi tekrar soz sahibi yaptigi icin.
birçok derbi.
evet eleştirilecek bazı oyun içi kararları olabilir,

ancak bu kadar hak yemek artık biraz ayıp arkadaşlar,

şuan değeri belki bilinmiyor fakat bilic belki de gelecek on yılı domine edecek takımın temellerini attı, bakın iddia ediyorum bu takıma bir kaç defansif takviye ile gelecek sene , ortalığı yıkar, diğer renklilerin ise ikisinin de kadro ağırlığını oluşturan jenerasyonlarının sonu geldi, mecburen, yeniden takım kurma çabasına düşecekler, ve bu çaba en iyi biz biliriz ki , öyle 3-5 yıl geçmeden çok kereler düşüp kalkmadan, sonuç vermiyor,

haklısınız, haklıyız çok üzgünüz, kızgınız, bu sene kesinlikle hak ettiğimiz mutluluğu, son bir kaç maçta, sırf tecrübe eksikliğinden tehlikeye soktular,

ancak biraz daha sabır, bilic'in Beşiktaş'a aslında gerçekte ne kazandırdığını, belki de aslında önümüzdeki yıl ve itibariyle gelen yıllar boyunca artarak anlayacağız, üstelik de kendisi bizimle devam etse ya da etmese bile.
Özgüven.
Bu adamın futbol anlayışını beğendirim. Hiçbir zaman da beşiktaşta yaptığı işleri çok ağır sekilde eleştirmedim. Gitsin diye bağırmadım.
Ama son senesinde ne zaman derbi oynasak kazanamayacağımızı biliyordum. Oyuncuların yetersizliğinden değil kendilerine güvenleri kalmamıştı artık.
En azından büyük bir başarı elde edememiş olsak da bilic dönemi oldukça renkli geçmiştir.