bugün

forum sitelerinin sinir bozucu üye toplama tekniği. günümüzde çoğu forum sitesinde karşılarışırız bu sorunla. linkler üye olmadan misafirlere gözükmez.
başka şekilleride bu cümlelerin, mesela (bkz: Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir)
otomatik olarak üye olan programı yazmak insanlığa hizmet olabilir.
(bkz: linkleri görebilmek için üye olmanız gerekiyor)
eğer önemli bir link barındırıyorsa veya daha sonra da işe yarayabilecek bir forumsa, üşene üşene üye olunur o foruma.

bu durumla sık sık karşılaşanların imdadına ise roboform eklentisi yetişir. otomatik form doldurma fonksiyonuyla, forumdaki "üye ol" butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki tüm boş yerleri, daha önce kendi yazdığınız form verileriyle doldurur. size de ok deyip, forumda sörf yapmak kalır. email'e onay linki gönderiliyorsa, bir zahmet ona da tıklayacaksınız tabi.

"üyelikle uğraşmadan linkleri görmek istiyorum." diyorsanız, onun da zaman zaman yolları bulunuyor, sonra o açıklar kapatılıyor falan filan..

google arama sonuçlarında küçük bir yazıyla gözüken "önbellek"ten bakınca linkler gözüküyordu, sonra onun önlemini aldılar.
sürekli bir şeyler yapılıyor efenim, durduramıyoruz.
çözümü buradadır.

http://www.blogyazar.com/...-olmak-icin-tiklayin.html

sadece bir firefox eklentisi...
gerekli gereksiz binlerce siteye ve foruma şuan üye olmamın sebebi olan yazıdır.
üye olduktan sonra linkin ölü çıkmasıyla az küfretmiyeceğiniz olay.
birde bunların üye olduktan sonra linkleri görebilmek için foruma birşeyler yazmalısınız diyenleri de vardır. böylelerine küfürü basmak her türk gencinin vazifesidir. üstüne linklerin kırık çıkma olasılığından bahsetmiyorum bile.
bir zamanlar google önbellek kullanımı işe yarardı.
şimdi o da etkisiz.
bir forum zırvasıdır.
(bkz: linkleri görmek için lütfen üye olunuz)
eskiden google önizlemede bu linkler görülebiliyodu.. şimdilerde nasıl bilmiyorum
zaten zorla araştırılan bir şeyi öğrenmeye mani olmuşluğu çoktur.