bugün

(bkz: ha ha ha)

gülerim ben bu karşılaştırmaya. yanlış yapmışın be abi.

adam terketti gitti sözlüğü ama hala okunuyor. ben arada sırada dönüp okuduğum entrylerini tekrar okuyorum. kitap gibi. yazdırıp ciltlicem lan vaudeville for vendetta'nın entrylerini.

sirkecidentirengider'in de kendine has bir üslubu var ama vaudeville for vendetta gibi olamaz. zaten eminim onun gibi olmaya da çalışmıyordur. tarzları çok farklı zira. okuyan biri bu farkı anlar.

imla.

ayarcılara uyarı : başlığı ben açmadım lan.

diretiyorum editi: abi ben açmadım ya başlığı.
sirkeci' yi vfv' nın rakibi gibi gösterip eksiletmeye çalışan zihniyet.

acaba ekşi' de vfv' ya kelevelelis nikiyle gittiğinde aynı şeyi yapmışlar mı?
onca iyi yazar var orda ama açın nik altına bakın nasıl seviyolar. yeni bi ses, yeni bi nefes orda o.
sirkeci de burda böyle.
okunası kaç tane adam var? bir elin parmağı kadar. kendimi de katıyorum mnakoyum. kaç kişi okuyo?
biri çıktı keyifle okunası, kimi zaman altına sıçırası şeyler yazmaya başladı, onu da yıldırıyosunuz.
bırakın azıcık gülelim mnakoyum.
vfv gitti.
sirkeci de mi gitsin?

avukatı değilim ama yeter mnakoyum.
bahsi geçen yazarların gtünü kaldırmaktan başka bi işe yaramayan karşılaştırma. okuyun, beğendiyseniz artılayın geçin. nedir bu türk insanındaki kraldan fazla kralcı olmaya çalışma yavşaklığı arkadaş, anlamıyorum.
vfv'ye cevap hakkı doğmuştur.
gelsin kullansın artık amk.
bitter çikolata vs sütlü çikolata gibidir bu karşılaştırma. ikisi arasında dağlar kadar fark yoktur, farklı kulvardadırlar. vodvil entellektüel bilgisini mizahla karıştırabilen yegane adamdır, hatta harikadır bu konuda. sirkeci dediği gibi samimidir, ama sürekli mizah yapmaya çalışması biraz da kabak tadı vermekte. madem yaşadıklarını, tecrübelerini anlatmaya çalışıyor, hüzünlerini de yazmaya başlasın, olduğu gibi.

son olarak, bana kalırsa sirkecinin de birikimi vardır lakin harmanlayıp ortaya yeni bir şeyler çıkarabilmesi için daha çok fırın ekmek yemesi gerek.

ha, uludağda okuyacak adam kaldı mı ondan başka? hayır. nitratex gitti, kapital gitti, darkjedi gitti. gitti de gitti.(böyle bi şarkı vardı orhan baba'dan. selamlar ederim kendisine de burdan. çok da okuyo ya mnskym)

sirkeciyi okuyun abi. mızmızlanmayın aminiyum. okuyun keyif almaya çalışın. yok bu samimi değil yeaa yok bu uyduruyo yeaa gibisinden triplere girmeyin. sikertmeyin kafamızı.
hüzün isteyenler olmuş buyursunlar efendinm:

(bkz: parasız yatılı kardeşine kapıyı yarım açan abla/#9236860)
okuyom ben yea.

hakikaten okuyorum amına koyim, salak saçma entryleri bile okuyorum. 3 seneyi geçecek yakında, toplamda 1500 entryi bulmamışım bile. iddialı olacak belki ama hakikaten bu sözlükte en çok okuyanlardan biriyim.

sirkeciyi de, henüz herkesin dikkatini çekmeden okuma fırsatı buldum, tamamen tesadüf. zaten bi adam açtığı 10 başlıkla kalitesini gösterir. bu hep böyle olmuştur. sirkecide de bu potansiyelin olduğu 50 metreden anlaşılıyordu.

buradan çok adam kaçırdık be. kimi sözlüğün seviyesinden, gerizekalı yazar tiplerinin bolluğunda, kimisi dedikodudan, kimisi içine çekildiği polemik çukurundan kaçmak için gitti.

sonuç olarak gittiler haceliz ve bunlar gittikçe okuycak pek bi şey de kalmadı. bunlar başkalarını aşağılamak için söylenmiş laflar değil. ben kendimi de sirkeciyi, vendetayı, benjcevi, nirolisi, deepi, deatlyi, pulp fuctionu, rapperı takip ettiğim gibi etmezdim. hatta çoğu entyriyimi okumaya değer bile bulmazdım belki de. hani başkalarını itin götüne sokup kendi kalitemi ayırıyorum durumu yok. o yüzden de bu gibi adamlara daha da sarılası geliyor insanın.

önce noldu? her entryisi istatistik yapıyorla başladı her şey. ki bunda da haklılık payı vardır. bi insanın hayatının her döneminde yaratıcılığının zirvesinde olmasını bekleyemezsin. olur abi, adam biriktirmiştir ama o gün bunu anlatırken güldürmez, hüzünlendirmez. olur bazen "ulan çok da boşlamayalım, bi oturup yazalım" diye zorlama entry de girer. olur yani bunlar. ama bunda adamın suçu ne birader?

emin ol her entryi okumadan artı/eksi oylayan beyinsiz güruhtan bu adam da şikayetçidir senin kadar ama suçu ne lan bu herifin?

neyse bi ara da böyle bi kıyaslama çıktı. gereksiz bi kıyaslama. adam da çıkmış bunu açık yüreklilikle, "ulan ben bile kıyaslamam" şeklinde ilan etmiş. ve herif bu tip şeylerden sıkılıyor belli.

bu adamın istediği belki de, sadece yazmak ve beğenilmek. birilerini güldürmek, bazen hüzünlendirmek. fazlasını istemiyor ya. ama biz, hatta ben de bu entryle, bu tavrının dışına çekiyoruz bu herifi.

parmak yeme mevzuunu, ben de yakıştıramadım sirkeciye. bi yandan da şöyle bi şey var; biri bi yazarı magnuma benzetse beni de buz parmağa -herif hakikaten benden çok daha kaliteli bile olsa- ben daha ağır şeyler yazardım. bi an da düşünmezdim karşımdaki incinir mi diye. sirkecinin cümlesi ağır olduğu kadar, benzetme de ağır olmuş çünkü. ve evet bazen teşbihte de hata olabiliyor.
karşılaştırmanın sol köşesindekinin dediği gibi gereksiz bir çaba.

şimdi benim de bazı sol ayağı üşüyenler gibi kıskançlıktan salyalarımın aktığı düşünülmesin. ama vodvil çok ayrı be usta. adam nükleer santraller ile ilgili bilgi verirken de komik, karşı cinse oral seks ile ilgili tavsiyelerde bulunurken de. sözlüğün ilk amacı olan bilgi vermeyi de ihmal etmeyen bir adamdı vodvil. sadece başından geçen ilginç olayları diyaloglasaydı hala bu kadar konuşuluyor olmazdı.
sirkecidentrengider, oturup sabahlara kadar rakı içip gözlerden yaş gelene kadar gülüp hüzünlenebileceğin er kişi.

vodvil, oturup sabahlara kadar trt1 izlenebilecek, uyumayan çocuklara masal anlatabilecek ve bunda da başarılı olabilecek falan filan..

edit: fanatik bursaspor taraftarı olmasaydım ve belli etmeseydim şayet, çok kızın osuruğunu düğümleyecek cümleler kurardım şu platformda, da neyse olan oldu artık. ekşi'de polyannacılık oynuyorum, burda don kişot.
"hadi sikerim amına koym, iki artı almak için kastırılmış, öznesi kendisi olan, sikimsonik hikaye mi okuyacam lan şimdi gece gece" diyene kadar okuyp gördüğüm kadarıyla, ikisi de ergen dimağları etkileyecek tarz, üslup, biçeme sahip gençler.

yöntem basit: iki ağlak anı...bir iki 25nci sınıf hikaye tadı... di li geçmiş zaman ve bir bataklıkmışcasına entryi, başlığı açtın mı ekranın sonuna kadar inmeden, o entryden kurtulamama ve ölü olsan, olumlu, olumsuz yazanı farketme durumu...

yani gecenin bilmem kaçında, sözlük denilen internet sitesinde, 12345677695473 satır orta 3 kompozisyonu tadında hikaye yazmaya çalışacak kaç tane sayko çıkar ki...adamları sike sike belliyosun... niki mıh gibi yazılıyor beynine.

posta gazetesi şairlerini sevebilecek ve bunların şiirlerinden etkilenecek beyine, kültüre sahip kişilere hitap ediyorlar ve bu kitleden mürid yapmışlar...

Bu ülkede, döner ateşinde bile hemen gitarını çıkarıp "akdeniiiiZ akşamlaaariiii" diye hönkürecek adamlar ve onun bu hönkürmesine, sağa sola sallanarak eşlik edecek ve bu durumdan da romantizm yaratabilecek yarı varoş, yarı entel tipler Var ve Bu kadar çok olduğu Sürece, bu karşılaştırması yapılan tipler daha çok ekmek yer.

bu.
geçmiş gitmiş karşılaştırma.
sirkecidentrengider + vaudeville for vendetta: hicbiseyebosunaiclenmeyenadam etmez.