reklamlarda bize "yapılması gereken" deyu empoze etmeye çalıştıkları eylem.

hedenşoldırs'tı sanırım bu şampuan reklamı. arabasını göle uçuran sevgiliye sinirlenen adam "grrıııaaahhh" deyip banyoya dalıyor. sanki küveti söküp kadının kafaya vuracak ama bakıyorsun reklamda adam "oohhhşş" diye kafayı şampuanlıyor. mentollüymüş, kızgın kafayı ferahlatırmış.

reklamcılıkta son nokta.
sıcak havalarda özellikle saçlarınız uzunsa sinirlenmeden de yapmanız gereken eylem.
(bkz: sinirlenince mentollü şampuanlı suda adam boğmak)
anca reklamda işe yarar. arabanın sadece vites kolunu getir bakayım adama nasıl monte ediyor sana, mentol falan hikaye.
artık izlenmesi de dile getirilmesi de baymış reklamdan çıkma eylem.
Reklamda rastladığımızdır efendim.Denedim.Güzel bir fantezi.
bu reklamı yapan ve buna okey veren yetkili kişiyi merak ediyorum, bu ikili nasıl bir araya gelmişler?
sadece reklamlarda olabilcek bir şey. sinirlenince kimin aklına gelir saçını yıkamak? hem de mentollü şampuanla.
ardından sinirlenilen insana o mentollü şampuanı yedirmekle daha faydalı olabilecek eylemdir.
reklamdaki en saçma olay kızın arabanın ön tamponunu yatak odasına getirmesi değil mi arkadaşlar?hiç mi kimsenin dikkatini çekmedi yuh daha neler demediniz..
Ütopik bir kombinasyondur.
head and shoulders mentollü/@maddox
Bu reklam yüzümden arabamı göle atmak istiyorum. -içinde bende olucam-
(bkz: eşşek yapmaz)
bir reklemın saçma senaryosudur, reklamcılığın yüzkaralarındandır.
kabız olunca kıçına taze nane yaprağı sokan adamın yaptığı şeydir.
(bkz: reklam yapıyorum diye kafa sikmek)
şampuanla yıkamak yerine soğuk su dolu kovaya kafayı soksa daha evladır.
o değil de kadının elinde tampon var. (bkz: göle uçan arabadan tampon kurtarmak)
arabası göle uçan bi adamın sadece kafasını malum şampuanla yıkaması yetmez, en az bir kutu mentollü fitili de tatbik etmesi gerekir ki rahatlasın.
Soğuk havada yapılınca daha da sinirlenmeye neden olabilir aman dikkat.
yazın güneşten yanılıp denenirse eğer ciddi yanma yaratabilir yaz mevsimine, denize, kuma, güneşe ciddi küfür edilebilir.