bugün

"ya hocam adamlar yapıyor yaaa.." diye bağırarak duygu ve düşüncelerini belli eden insan.
filmi beğenmeyeip arada filmi terkedecek olan ve de bunu birbirine söyleyen insanlardır. çatır çutur sürekli birşeyler yiyen insanlardan daha az gürültü yaptıkları ise aşikardır.
filmin en nefes kesen sahnesinde kendini espiri yapma ihtiyacı içinde bulan güzel (!) insanlarımızdır!
emeğe saygısı olmayan insanlardır.
işi icabı senaryoya ya da yönetmene uyup doğruyu yapan insanlardır.
ama film esnasında sinema salonununda konuşan insanlarsa kasıt, bir anlatım bozukluğu var derim ben, başka.

edit: başlığın ilk hali "sinemada konuşan insanlar" idi.
kurtlar vadisi ırak filminde perdeye su şişesi fırlatan insanlarımızdan daha zararsız insanlardır.
topluma saygısı olmayan, toplumunda saygı duymaması ve gerekeni yapması lazım gelen * * * saygısız insanlardır.
sinema adabından ve toplu yaşam kurallarından bihaber insanlardır. çok hayati bir konu olmadıkça, saygısızlıktır ve etrafındakilere rahatsızlık vermektir. * *
film birde alt yazılıysa yazıyıda okuyamazsınız.artık hep o sesler kulağınızdadır.örneğin bir robet de niro filmine gitmişseniz robert de niro nun seslendirmeni olur sinemada konuşanlar:
(robert de niro sevgilisiyle lüks bir lokanta da yemek yediği sırada)
-ahmet çıkışta playstation atalım mı?
-tamam abi!ama bende para yok
-ayıb ediyon ya ben çekerim....
genelde bakırköy-carousel afm de bolca bulunan insanlar...
bir başka deyişle dershaneli veletler... *
kafalarına patlamış mısırın sonunda kalan kırıntılar atılası insan modeli!
o sistemde bile denilenleri duyamayıp yanındakinden duymayı uman, söylenenleri tekrarlatan insan ve yanındaki.
anne çu,anne mıçır,anne çüt,anne çiş diye mır mır mırıldanan veletleri,ayrıca sevgilisine en olmadık yerde evlenme teklifi eden amipleri..ve hiçbiyerde konuşmayıp,çenesi düşen siwri zekalıları bünyesinde barındıran,sözde film izlenen yer parçasında bulunan insan bosmaları....
beyaz perdenin önüne getirilip sille tokat girişilesi insandır.....
salona film izlemek yerine dedikodu yapmaya gelmis olma potansiyeli bulunan yada filmi elestirmek adina begenmedigi, hosuna gitmeyen bölümleri daha sonra unutacagini düsünerek aninda müdahale eden yada zaten herkesin gördügü bir sahneyi(örnegin; adamin silahini cekmesini "bak bak silahini cikardi!"seklinde tekrar anlatma geregi duyan) sinema izleyicisi. eger yakininizda oturuyorsa ciddi anlamda bir problem olma ihtimali muhtemeldir, zira film boyunca cenesi durmayacagi icin sizin filmden aldiginiz zevki minumuma indirecek kapasiteye sahip insanlar vardir. bir sinema izleyicisinin basina gelecek en büyük felaketlerden biridir.
Benimde dahil olduğum gruptur. evde dvd izlemeye alışan bünye yanında onlarca insanın olduğunun farkında olmadan yorum yapmaktadır. 3 arkadaş babel izlemektedir. küçük çocuk tüfekle otobüsü vurduktan sonra olaylar gelişir.

cemmm: s.ktir lan 3 yaşındaki bebeyi gerilla yapmışlar.*
cemmm in arkadaşı: abi çıkalım artık sıkıldım .mına koim!*
cemmm in entel takılmaya çalışan arkadaşı: abi tamam, film biraz ağır ama bence fena değil. *
yandaki amca: evladım yanda kalabalığız? *
cemmm: eee?
yandaki amca: belki bilmek istersin.

amcanın blöf yaptığı varsayılır. fakat film arasında amcanın ayıboğan çocukları farkedilir. yavşak tavırlarla özür dilenilir. sus pus biçimde film izlenir.
kendilerine ucar kafa ve hatta ucar döner tekme atilasi insanvari yaratiklardir.
filmi beğenmeyen kişi olabilir, bir de sinemada telefonla konuşan sürümü mevcut. *
korsan alınan cd de sinema salonundakilerin osuruğunu duymaktan ve sitcom dizilerdeki gibi gülme efektlerini dinlemekten daha iyi olan durum.
böyle insanlar için bazı AFM salonlarında kurbağalardan kurulu bir orkestranın "film sırasında konuşma, patlamış mısır yeme, koltuğumu ittirme, başını alçakta tut..." gibi uyarılar içeren animasyon videosu film başlamadan önce gösterilmeye başlanmıştır. Böylece fragmanları izlerken beynime tecavüz edip sinemadaki en keyifli aktivitemin içine eden kokoş teyzelere de kapak olmuştur bu video.
(bkz: cık cık cık cık)
film icabı adam kızı aldattığında elindeki mısırı "allah senin belanı versin topunuz aynısızn işte" diye bağırarak perdeye fırlatan hanımefendi(!) kişisidir. Aynı zamanda "abi şu hatuna bitiyorum şimdi yanımda otursa uffff varyaaaaa" diyen erkek kişidir. **
"bak şimdi bak o adam ölecek..sonunda kavuşamıyacaklar zaten...ben internette izledim lan bunu"diye yorumlar yapan zihniyet.
festival filmlerinde fazlasıyla yaptıgım atraksiyon ki cokta zevkli oldugunu eşime dostuma arkadasımada sevdirmişimdir bu hadiseye.aradan mutlaka cıkan bir festival seyircisi sanan bunlar daha cok kibirli teyzeler olur.duragan bir sahne sırasında *senede sayısını hatırlamadıgım kadar filme giden festival için vizelerini bile aksatan bir gence görgü kurallarını hatırlatmaya calışır aldıgı cevaplada ya da cevaplarla bir daha sinema salonuna giremeye cesaret edemeyecek hale gelir ki degmeyin keyfine. bi de film önemsiz sekanslarında konusun konusanada mani olmayın gerekirse ayaga kalkın hareket edin.beyazperdeye bakıp uyumayın. filme odaklanmak için başka seylerlede ilgilenin. sinema gidipte mumyalanmış gibi durmayın insansınız yahuu.
ses çıkararak mısır, cips yiyen; içecekleri höpürdeterek içen insanlarla aynı kefeye konulabilecek olan, ve insana koltuklarının altına roket yerleştirme fikrini pompalayan insancıklardır.