bugün

zalim üvey annesinin çok çalıştırması nedeniyle sindrella'nın ayaklarının şişmesidir. bu talihsiz durum sonrası prensin denettiği ayakkabı ayağına olmayacak ve şansını kaybedecektir.
(bkz: sindrella nın nasırlı ayakları)
ayakkabıyla sevdiği kızı arayan embesil bir prensi kaybettiği için aslında üzülmemesi gerekir. ona prens mi yok!
kırmızı başlıklı kızın büyükannesini kurdun bir lokmada yutmadığı, onu parçaladığı ve organlarını yediği gerçeği gibi hazin bir olaydır.
prensin deneteceği ayakkabı yine sindrella'nın ayağından düşeceğine göre sorun teşkil etmeyecek durumdur.
üzücü bir masal gelişmesi. muhtemelen prensin ayak fantezisi planlarını baltalar.
pazardan gelmiş olabilitesi yüksektir kanımca. bir biberin peşinde saatlerce dolanmış, bir domatesin hatrına saatlerce ordan oraya yürümüş olabilir. yani bence olur gibi.
Bahtsız bedevi misali, ayağını prense uzatan külkedisinin hayallerinin yıkıldığı andır. Günümüzde olsa, Prens ; " külkedisini baloda götürdüm zaten " der ve ayakkabının başka numarasını alarak, yeni arayışa geçer. Bu durumda ayakları şişen prenses; " ülkedeki tek küçük ayaklı ben değilim demek ki, yoksa prens beni bulurdu! " diyerek olayı kadere bağlar. Oysa gerçekler acıdır. Prens için ayakkabı bahane, fantezi şahanedir...
görsel
eğer sindirella prensin balosuna gidip gelmek için otobüs yolcuğu yapmışsa normal olan durumdur.

Not: 5 saat ve üstü yolculuklar için ayak şişmesi olağan bir durum. herkesi başına gelebilir. bir de göt düzleşmesini ekleyebiliriz.
muhtemeldir.

azıcık aklı olsa prensle evlenmek isteyen zengin bir kıza okuturdu ayakkabıyı sonra da büyük şehre göç edip alemlere akar hayatın tadını çıkarırdı. evlenip ev işi yapmayı, çocuk bakmayı tercih etti, peki ne için? ayakkabı olmadan kendisini tanımayan mal bir prens için! kusura bakmasın ama tam mal!
güncel Önemli Başlıklar