bugün

avrupa yakası dizisinin yapımcısıdır ve bu dizi sayesinde ihya olmuştur kesinlikle çok zekidir.
plato film yayınları'nın sahibi, popülist yönetmen.

(bkz: robert mckee)
show tv de yayınlanan yaşasın okulumuz kampanyası vasıtasıyla okul tadilatı için seferber olmuş yönetmen kişisi. taşın altına eline koymuş gibi dursa da köy den kimseler açıkca resmetmiş meseleyi fazla söze gerek yok. hayır yapmak da beceri, alçak gönüllülük istermiş demek ki.

''bir cam değiştirmekle, badanayla bir okulun ismi değiştirilemez. ancak yeni bir okul yapsalardı, onların ismini koyabilirlerdi. okulun sıraları bile değişmedi. açılış günü başka okullardan sıra getirdik. okulda bir atatürk büstü dahi yok. onu da başka bir okuldan borç getirdik. açılış bittikten sonra atatürk'ün büstü de gitti. daha doğrusu büst var, atatürk'ün başı yok, onu diğer okuldan ödünç almıştık. biz bu okulun yapımı için öküz arabalarıyla taş çektik, çok yorulduk. sinan çetin'i tanımıyorum. bir geldi gittiler o kadar. köy halkı okulun isminin geri verilmesini istiyor. resmi olarak başvurduk sonuç bekliyoruz. köyümüzün eski büyüklerinden, köye ismini veren rahmetlik hacı ali'nin isminin verilmesini tekrar istiyoruz.''

''sinan çetin bey yeni bir okul yapsın, ismini de versin. işte o zaman ona daha saygı duyarız. ne yaptı ki ismini verdi. okulun suyu yok, şebekesi yok, onu bile yaptırmadı. bakın şu öğrencilere, okulda su bulup ellerini yıkayamıyorlar. sinan çetin küçük bir masrafla bir okula sahibi olmuş gibi. gelsin okulumuzun ismini geri versin.''**

geç kalmış edit: okulun adı köyün ismini taşıyor ''hacı ali'' diye anılıyorken tadilat sonrası rebeka-sinan çetin olarak değiştirilmiş. ey insanoğlu ne aç gözlüsün ve tabi eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.
kendisini üniversite yıllarında yakın arkadaşlarından dinlediğim ve komünist olduğunu bildiğim ancak parayla tanıştığı zaman kapitalist sisteme bi anda ayak uyduran solcu zengin diye bir sınıf olursa içine rahatça dahil edebileceğimiz insandır.
(bkz: sinan çetin den nefret etme sebepleri)
kendisi karsli degil, van lidir. babasinin isleri dolayisiyla ordu ya gitmisler dogunca. ayrica kendisi ne oldum delisi olmus bir insandir. mikrofonu kendisine uzatinca sacmalayan burokratlar vardir, sinan cetin ise sinema nin sacmalayan cocugudur. devgenc li yillarindan bahsetmek istemez hic. ben alman bir filozof * icin olume giden insanlari anlamadim ve elestirdim diyor. kardesim kim istedi olmeyi. ben bugun olecegim hemde marx icin hadi gorusuruz mu, dediler. berlin in berlin filminde zengin goruntu yonetmeni hatunu hacilayip * cihangirden ev parselle sonra da; ben cok vergi veriyorum nasil is kazanmanin sucu mu?, bu gibisinden zirvala. allahim yaratiyorsun lutfen sahip cik.
kendisini yönetmen sanan ama gerçekte yönetemeyen yönetmendir. öğleden sonra atv avrupa'da tekrarı yayınlanan kenan ışık'ın sunduğu dünya bir oyun sahnesi adlı programda, program ekibi yazılan metin doğrultusunda kendisini 'türk sinemasının dahisi' olarak lanse etmeye çalışmıştır. yer miyiz, bence hayır, az çok sinemayı biliyoruz çok şükür. lakin atv ve kanan ışık neden buna gerek duydu anlamak mümkün değil. yani bir televizyon kanalı sırf iktidar yanlısı diye kendisini ara sıra pohpohlayan bir yönetmen bozuntusunu neden allayıp pullayıp göstermek ister ki. veya kenan ışık, o kadar sanatı bilen ve ona emek veren bir insan, sırf bir büyükşehir belediyesi başkanının sanat danışmanı oldu diye böyle bir basitliğin içinde yar alır mı?

tabii ki hayır, biz, yani olayı öyle yorumlayanlar geri zekalıyız veya demokrasi düşmanıyız. çok şükür mitinglere de gittik geldik. miting demişken bu yönetmen kişisi taraf gazetesinde şöyle demiş,

--spoiler--
soru: en nefret ettiğiniz ses nedir?
yanıt: mesleksiz kalabalıkların miting sesi.

taraf gazetesi - 20 soru köşesi
--spoiler--

artık kendimi iyice yalnız hissetmeye başladım. özellikle bu sinan çetin konusunda. ama çok şükür tanımadığım, okumadığım bir gazete yazarı imdadıma yetişti ve beni kurtardı. valla o kadar mutluyum ki, anlatamam.

--spoiler--
miting uğultusundan nefret eden adam

soru: en nefret ettiğiniz ses nedir?
yanıt: mesleksiz kalabalıkların miting sesi.

kim böyle bir yanıt verebilir acaba? 12 eylül emeklisi bir işkenceci? şilili diktatör pinochet?
pardon pinochet ölmüştü.
her neyse doğru yanıt: sinan çetin.
sinan çetin her fırsatta solcular hakkında atıp tutmasıyla ünlüdür. çünkü o objektivizm felsefesinin kurucusu ayn rand'ın mürididir ama bu sefer çok ağır bir laf etmiş.
bu yanıtta büyük bir acımasızlık duygusu hakim. doğrusu sinan çetin'in solculara karşı olan bu nefret duygusunun kaynağı çok merak ediyorum.
bence freudyen bir açıklaması olmalı.
aslında asıl sorgulanması gereken sinan çetin'in medyaya yansıyan kimliği. kameralar karşısında sinema hakkında öyle artistik laflar ediyor ki, sanki karşınızda tarkovski, stanley kubrick var. artık birileri çıkıp şunu söylemeli: sinan çetin çok başarılı bir reklamcıdır ama berbat bir yönetmendir.
çetin'in çiçek abbas ve 14 numara dışında eli yüzü düzgün bir filmi yoktur. zaten çiçek abbas da yavuz turgul'un yazdığı senaryoyla başarılı olmuştur. sinan çetin, sinema okullarında nasıl film çekilmemeli başlığı altında ders olarak gösterilecek bay e, romantik gibi türk sinemasının en büyük fiyaskolarına imza atmıştır.
yapımcı olarak da başarısızdır. çocuk ve plajda ayrı birer fiyasko öyküsüdür. hadi şunu da itiraf edelim. sinan çetin'in dizileri de kötüdür. gülse birsel sayesinde en sonunda avrupa yakası ile yüzü gülmüştür.
yani demem o ki, sinan çetin'i programlarınızda bir sinema duayeni olarak lanse etmeyin. bu işi bilmediğinizi gösterir!

http://www.hurriyet.com.t...p?yazarid=246&gid=225
--spoiler--
son günlerin modası 'demokratik açılım'ı başlattığı için tayyip erdoğan'ı kahraman olarak gördüğünü açıklamış yönetmen.

http://www.timeturk.com/S...ahraman_90210-haberi.html
eskinin özalcısı şimdinin tayyipçisi her devrin adamı,iktidara güce tapan bir insan. varsa yoksa çıkarı.. ne kaparsam kardır zihniyetinin temsilcisi..hayatta tek bir faydası var o da çiçek abbas'dır.
türkiye de birgünde 350 çift boşanıyor, gelin hayatınızı film yapalım sloganı ile kanal d deki programın sunucusu.
hayır anlamadığım o kadar evlenen var onların hayatını yap!
350 çift! bir günde hemde!
(bkz: öyle bir abartmak ki akabinde civcivlerin ölmesi)
türkiye'nin başına yıllardır bela olanlara çok şey söylendi ama bu adam terör örgütü için 5 bin çoluk çocuk dedi az önce,
hem de canlı yayında ntv canlı gaste'de.
tbmm'nin 90.yılı töreninde yaptığı konuşmada anlattığı hikayenin götünden sallamanın en güzel örneği olduğunu düşündüğüm şahıs. o anlamlı günde neden kendisinin seçildiği anlaşılamayan insan.
cogu kisinin o donemde bekledigi ve cok iyi hazirlanmis bir program reklamina sahip olan fenomen de, hezimet yasamasindan sonra, tekrar aile birlestirme ve ayrilanlari baristirma formatina geri donen yonetmen.
bir programda cavit çağlar ın hapse girdiği dönem "bu insanları hapse atmayın fabrikaları işçileri var " gibi malak bir laf eden , karşılığında da sunucunun "baklava çalan çocuk hapiste yatarken milletin parasını dolandıran adamı dışarı mı çıkaralım yani " diyince mort olan yapımcı ve güya yönetmen.
parasızlıktan artık abuk sabuk programlar yapmaya başlayan güzide yapımcımızdır.
iktidar sahiplerini salyaya boğmanın karşılığını, cumhurbaşkanının heyetinde hindistan'a giderek almış kişi. güzel yoldasın sinan çetin devam et.
yalanmanın dibine vurmuş kişi.
ona ineklerle yıkanmak düşer artık hindistan'da.
yıllar önce çevirdiği ve aslında farklı bir isim planlanan çirkinler de sever filminin adını film tamamlandıktan sonra oyuncuların bilgisi olmadan değiştiren yönetmen. sebebi de; ilyas salman ın çirkinlik konusunda kendisine yapılan yakıştırmalardan hoşnut olmaması ve karşı çıkmasıydı. sinan çetin de büyük ihtimalle dikkat çekmesi için daha sonra filme böyle bir isim layık görmüştü.
çalıştığı kişilere bu kadar saygılı bir yönetmendir.
bay e filmi ile benim gözümde herzaman farklı yeri olan kişidir.
(#4754552)

ancak son akp yalakalığı ile sempatimi iyicene kaybettiğim kişi.
yakın zaman mahsum kırmızıgül gibi siyasi yalaklık ile dolu filmler çekmesini beklediğim şahıştır.
olmadı can dündar ile bakarsınız fethullah gülen veya sait kürdi belgeseli çeker. *
hacettepe tıp'ı 3.sınıfta bırakıp sanat tarihi okumaya başlamış ve 77'de buradan mezun olmuş, kendi anlattığına göre: 'sanat tarihi okumaya başladığımda kampüste beni parmakla gösterip tıptan gelen salak işte bu diyorlardı.' diye o dönemden bahsetmiştir.
kağıt adında yeni bir film çekiyormuş. fragmanını izledim ve şimdiden diyebilirim ki imdb bottom 100e girmeye aday.
yüzünü tuvalet kağıtlarına basınca iyi para getirecek bir şahsiyettir.
referandumda "evet" diyeceği için çektiği filmler 5 para etmezmiş.
demokratik görüşünü darbe severlerin istediği şekilde kullanmayacağı için aşşağılanan delikanlı adam.

sonucunda bir postalcı için ya chp li yani "kahraman modern türk insanı" yada diğerleri yani "aşşağılık yobaz, cumhuriyet düşmanı" sınızdır.

postal severlere cevap vermeyin efendim. "onlara çok yükleniyorlar".
tanırım iyi çocuktur. fakat birilerini rahatsız etmiş. neden ? fikirlerini açıkladığı için. kim bu birileri? "fikir özgürlüğü istiyoruz" naraları atıp ortalıkta dolananlar. a beyinsizler "fikir özgürlüğü istiyoruz" cümleciğinin sonuna parantez içinde (yalnızca bizim için) yazın da biraz samimi görünün bari. eğitilmeye mecbur okulda öğrendiğinin üstüne hiçbirşey katamayan azınlıktaki sığırlar şeklinde bir genelleme yapmak istiyorum hepinize!

embesil sürüsü insanlar tarafından gereksiz ilan edilmiş sinan çetin. bana göre sinan çetin'in gereklilik derecesi türkiyedeki azınlıkta olan ve "kuru muhalefet"ten başka hiçbir sikimi yapmayan embesil sürüsünden çok çok daha yüksektir. çözüm üretme amacı vardır bu adamın, birçok sorunu irdelemektedir. bazı gereksizler gibi çözüm üretmenin bir parçası olmak yerine sorun yaratma amacına hizmet etmemektedir. işte bu yüzden bazı gereksizler tarafından sevilmemektedir bu adam. anlıyorum sizi doğruları duymak, görmek hoşunuza gitmiyor. at gözlüklerinizle mutlusunuz siz.