bugün

kolluk kimde, o tarafa yamulan tüccar kafalı sinan,
yarın kolluk değişsin, "az daha şeriat geliyordu yav" demezse ben adam değilim.
o yüzden kanmayın siz ona, "benim tüccarım işini bilir" kervanında olanlardandır kendisi.
rasyonel her insanın yapacağı türden bir yorumdur. hala şeriat, hilafet ot böcek diyen aklı evvelerin var olması mevzuyu yeter yaaa kıvamına getirmektedir.
yıllar önce yaptığı film gibi adlı programında beklemeyi öğrenmiş sinan çetin beyanatı. kapı açılır ve şeriat beklenir. fonda o malum müzik çalmaktadır. boğazlı kazağıyla sinan çetin kapıya bakar durur. ama şeriat gelmez. salya sümük seyirciler eşliğinde boğazlı kazak yeni bir konuya geçer.
sistemin yanında durup, kağıt gibi bir film yaparak, güya sistemi eleştiren birinin yalakalık amaçlı yaptığı yorumdur.
sevsinler, gerçi bu kadar eksilendiğine göre tanım çok varmış sevenin. geçenlerde de akp'ye oy vereceğini söylemiş.
bakalım daha kaç kişi gerçek yüzünü görecek bu adamın.
bu ülkede ne zaman şeriat dense, emin olun ki emperyalizm gizli bir amaç peşindedir.
sinan çetin' ede, akp için söylediği övücü sözler haricinde katılmaktayım.
akıllı insanların yaptığı yorumdur.
(bkz: aklın yolu birdir)
irtica gelmiyor. ama giden birşey söz konusu.

(bkz: din elden gidiyor)
(bkz: sus ve yalovaya devam et)
şeriat geliyor demek daha kapitalizmin ne olduğunun farkına varmamaktır. akp iktidarı kapitalizmin bölgedeki temsilcisi, zabıtasıdır. şeriat, sosyalizm vb rejimler radikal rejimlerdir. bu rejimler dış müdehaleye izin vermez (şeriat içten sömürür). global kapitalist sistem bu tarz köşeli rejimlerden hoşlanmaz. chp yaptığı analizler o kadar saçma ve yersiz ki ben akp'ye oy veren %47'nin yanında, chp ye oy veren %23'ün de yanlış yolda olduğunu düşünüyorum. biri kapitalizmin çıkarları doğrultusunda hareket ediyor, öteki daha kapitalizmin ne olduğunu bilmiyor. ve bu partilerin biri iktidar biri ana muhalefet. vay türkiye'nin haline...
Almanyada caminin minaresini yıkarken almanların yaptğı şey.Bizdede heykelin kafası koparılırken tekbir getirilmesi olayıyla aynı.Ucube aykırı duran yakışmayan ise asıl ucube bunlar.