bugün

9 kasım 2018'de çıkacak olan muse albümü. Sırasıyla dig down, thought contagion, something human ve bugün the dark side tekli olarak çıktılar albümden. Umarım güzel bir albüm olur. Muse severler çıkan şarkılardan özellikle dig down ve something human'dan pek hoşnut olmasalar da ben şahsen sevdim. Muse ne yapsa dinlerim sanırım.*

görsel
Albüm salınmış vaziyette, spotify'dan dinlenebilir, ben tabi önce sızdırılanı dinledim.* yine klasik "muse eski muse değil muhabbetlerinin döneceği bir albüm olmuş. Dendiği gibi synth-rock olmuş. Başta pek beğenemeyip dinledikçe sevdiğim şarkılar oldular. Şarkı listesi de şöyle;

1. algorithm
2. the dark side
3. pressure
4. propaganda
5. break it to me
6. something human
7. thought contagion
8. get up and fight
9. blockades
10. dig down
11. the void

Devamında da şarkıların farklı versiyonları var.
Jean Baudrillard'ın toplumsal yapı eleştirisi içeren kuramı ile aynı ismi taşıyan içinde 80'ler Retro öğeleri bolca bulunan gerek şarkılar gerek klipler gerek satışa sunulan albümün fiziksel özellikleri ile harikulade bir konsept bir iş ortaya konulan Muse albümü. Müzikal olarak değerlendirilirse Muse'dan beklenmeyecek şekilde bass gitarı geriye çekmiş synthesizerın fazlaca kullanımı ile farklı bir tat sağlanmış şarkıların alternatif versiyonları ile "arkadaş biz hala eski Muse olabiliriz ama farklı şeyler denemek istiyoruz" diye bağıran.. Modern albümlerde 2 lokomotif şarkı koyalım gerisi çöp olsa da olur zihniyetinden uzak her parçada ayrı bir çalışma olduğu belli olan(bazı şarkılarda farklı pop retro prodüktörlerle çalışmaları bile örnek olarak verilebilir). Matt bey kardeşimizin vokallerinin ziyadesiyle coştuğu şahsen çok beğendiğim albüm.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar