bugün

dünyanın en erdemli ve onurlu gözyaşlarıdır.

görsel
bir babayitin ortaya çıkıp ta ağlama çocuğum, kaç simit vardı tepside al işte parasını bugün de dinlen, derslerini çalış, hep çalış çalış amk. nereye kadar demesiyle son bulacak gözyaşlarıdır. ama bu devirde nerede öyle insan.
tekne alınan çocuğun gözyaşlarından daha gerçekçi daha düşündürücüdür.
Şu görüntüyü görünce dert edindiğim şeyleri düşünüp kendimden utandım.
Seni bu hale iki defa getiren devletin...
Lan neyse ben bişey demiyorum.
yazık amk ciddiyim yazık memleket soyulur bu güzelim çocuk ağlıyor sonrada devlet büyüklerine küfretmeyin oluyor.
yerdeki takım elbiseli de simitleri topluyor.

umarım çocuğa çıkarıp 50 lira vermiştir.
bir benzeri için;

http://galeri.uludagsozlu...ocuğun-gözyaşları-587331/
asıl sorunu simitlerinin devrilmesi ve o günkü nafakasını muhtemelen kaybetmesi olmayan, aksine bu ülkede henüz okul çağında olmasına rağmen mecburiyetten ötürü simit satmak zorunda kalan çocuktur.

edit: bu cümle bile zorunuza gittiyse, diyecek hiç bir şeyim yok. yazıklar olsun. at gözlükleri yakışmış.
geleceği, umudu ve istikbalinin yoludur.
Beni huzunlendiren gozyaslaridir. Ulan eksi sozluk'te falan yardim kampanyasi oluyor o kadar, bu cocuk icin de yapsak ya?
Istanbulun aglamasidir.
devrilen simitleridir, onuru dimdik ayaktadır.
(bkz: anlayamazsınız)
Çok uzmustur.

Bir de mina kodugum veledi 100 bin euro'luk tekne beğenmiyor.

Adalet tecelli etti ama haksız güçlü tarafa.
ister istemez insanın gözleri doluyor.
Aylar once dokulmus gozyaslaridir.sozlukculer bugun farketmistir.
yani tamam duygusal milletizde şöyle bir olay olmuştu;
bir çocuk düşünün aynı yol üzerinde neredeyse her gün halka tatlı tepsisini düşürüyor ve bir zenginin arabasını durdurup çocuğum ne kadar bu yere dökülen tatlıların parası deyip bütün parayı çocuğa saymasını bekliyor hoop para cepte. memleketimizde böyle uyanık çocuklarda var haberiniz olsun dedirten durum.
yürek burkan olaylardan biridir. bir keresinde de ayakkabı boyası kutusu dağıtılmış bir çocuk görmüştüm ve haftalarca aklımdan çıkmamıştı.
ayakta siken piçtir.
bu çocuğun resmini görünce gerçketen hüzünleniyorum. sanırım zabıta mı polis mi ne devirmişti.
O çocuk neden simit satıyor? Bu sorunun cevabından daha hüzünlü olmayandır!
Vicdanımla beni başbaşa bırakan çocuktur.