bugün

Haklı sebepleri olan kişinin babasından utanma durumudur.

Evet arkadaşlar, maalesef böyle bir babam var. Yaptığı tek iş sabahtan akşama kadar simit diye bağırmak olan bir babayı kim ister ki?

Hiçbir ihtiyacımı tam olarak karşılayamadın be fakir. iphone 6 plus çıkalı kaç gün oluyor hâlâ almadı. Sen ne biçim adamsın be rezil herif! Yani.
o da troll bile olamayan oğlundan utanıyordur, can sıkma şekerim...
diye teselli edilesi pipi söylemi.
benim simit satarak evimi geçindirdiğimi, onurlu yaşadığımı bile bile sırf popüler diye sırf sınıf arkadaşı özgenin babası özgeye ıphone 6 almış diye benden aynısını isteyen oğlumdan utanıyorum.

edit: anasına küfretsem modlar siler napıyım.
Görmezden gelin kendi kendine gider arkadaşlar up verip durmayın şuna.
Yarın okul da var ama ilkokullular daha yatmamış diye düşündüren hadisedir.
kaza sonrası doğan çocuğun babasının yaptığı işten utanması durumu.
yazıp uplamayim dedim ama keşke baban dışarı boşalsaydı be oğlum. denilesi.
daha önce de birisi köylü ailesinden utanmıştı..

(#24847003)
(bkz: neden kondom kullanmalıyız) (bkz: hayırsız evlat)
yolsuzluk yapan baban olmadığı için sevinmesi gereken kişi söylemi. gerçi bu zihniyette düşünen birinin simit satan babadan utanmasi doğal. ne yazık ki, namusuyla ekmek parası kazanan o adamın böyle bir çocuğu olmuş. keşke dışarı boşalsaydın simitçi amca.!!!
Boğazdan gecen helal lokmanin ne demek olduğunu bilmeyen insan? Soylemidir.
fakir bir piçin isyanıdır.
suç kesinlikle babadadır. korunsa böyle bir trol hiç olmayacaktı.
utanma evlat ülkeyi soyanların evlatları utanmazken sen utanma.
sen utanılacak olay görmemişsin denilesidir. tayyip de para çalıyor, ama bak bilale hiç utanıyor mu?
işte utanılması gereken yerde bilal de çalıyor gibi gibi sana örnek çoğaltırım.
insan anne babasından utanmaz, bana yanlış geliyor en azından.
utanma, zira simit güzel şeydir. hele o simidi aldığında kafir birine dahi gülümseyen, ona selam veren, dua eden simitçi daha güzeldir.
sırf bunun için her sabah simitçinin yanından geçip selam veriyorum ben. kafirim ama seviyorum böyle insanları.
böyle insandan utanılmaz, böyle insana sarılınır. böyle insan her gün merhabalaşılır, yol üstünde mükemmel sohbetler yapılır. dertleşilir, siyaset tartışılır. ancak utanılmaz. hele böyle biri anne babaysa, sar sarmala evlat. baban cennetin dünyalısı.
http://www.takvim.com.tr/...kayeler?tc=29&page=20

söz konusu gazeteden tiksinsem de linki vereyim.
zengin insanları dünyanın merkezi sanan ergen söylemidir. belki baban sana lüks marka ayakkabılar alamıyor, belki gizlice anahtarını çalıp E-5'te yarış yapabileceğin son model bir arabası yok, belki seni senelik bilmemkaç milyarlık okullara gönderemiyor ancak o senin BABAN. once bunu hatırla. daha dün sen çocukken iş dönüşü aldığı gofrete seviniyordun la bebe. ne çabuk büyüdün de pastanın içinden çıkan dansözü hayal edip anandan babandan utanır oldun? eminim benim gibi,sözlükte annesi babası zor şartlar altında çalışan herkesin şu başlığı görünce boğazında bir şeyler düğümlenmiştir. yazık.. çok yazık.
bu durumda utanılacak bir şey yoktur. utanmak için maddi değil manevi sebepler gereklidir. bizimki de dükkan işletiyor ama ne selamı var ne sabahı. sebepsiz yere beni silmiş adam. sanki ben ona bi şey yapmışçasına. işte böyle bir durumda utanılır, üzülünür.
peceteden sekip büyüyen canlıya denir.
ahlaksız evlat serzenişdir. yememiş, yedirmiş, giymöemiş giydirmiş babasına atarlanan sıpa söylemidir. yazık.
fakir bir trollün feryadıdır.
amele diye arkadaşların dalga geçmesi de ayrı bir utanç kaynağıdır.

off baba ya neden zengin doğmadın ki ya?

her arkadaşımın babasının iphone 6 sı arabası var benim bir play stationum bile yok yazıklar olsun sana ya off.
Dünyanın en asil babalarından birisidir o baba.
Bende yıl sonunda, herkesin kek pasta gönderdiği etkinlige, tencere ile yoğurt gönderen annemden çok utanmıştım. Fakat eve geri dönerken arkadaşlarımın bir kaşık daha fazla yoğurt yiyebilmek için birbirleri ile savaş yaparcasına yarışmasından sonra utancım sevince dönüşmüştü. Keske annem şimdi hayatta olsa da onu doya doya koklasam...
Adamın kralıdır. Kalıba vursak kalıp onun şekline girer.