bugün

insanın üzerine yakışanı giymesidir. * para da yoksa ve evde yalnızlıklar içindeyse kişi, sağı solu eşeleyip para bulmaya çalışacak ya da bakkal amcanın güzelliğine bırakacaktır kendini...

(bkz: sigaranin bittigi an)

(bkz: saat 4 te sigaranin bitmesi)

(bkz: sabaha karsi sigaranin bitmesi)

(bkz: sabaha dogru sigaranin bitmesi)
küçük kardeşini, çocuğunu ya da işte o an el altında senden küçük kim varsa bakkala gönderilmesiyle sonuçlanacak durumdur.
ölüm gibidir biz tiryakiler için. zaman geçmek bilmez. hele bir de gece ise ve çevrede açık bir bakkal market ya da benzeri bir yer yoksa... bu durumda yapılacak 2 şey wardır: ya gidip annenin sigaralarından aşırırsın (pek tabi ertesi gün yerine koymak suretiyle) ya da hemen uyumaya çalışırsın. yoksa krizler fecidir, tecrübeyle sabittir.
etrafta sigara içen varsa -anne gibi- birazdan altın bulunmasına neden olacaktır.
sinir krizinin patlak verdiği andır.
eğer sigara içmiyorsanız pekala da içilmesini de istemezsiniz. etrafınızdaki insanların sigarasının bitmesi kadar güzel bir şey yoktur sizin için. bi de alacak parası yoksa üsttüne üstlük kimseninde yanında sigara yoksa durum tadından yenmez bir hal alır.**
çay sarıp içmeyi düşündürecek durumdur.
sabah sabah acılar içinde kıvranmama vesile olan durum. kahvaltımı yapmışım ne güzel, çayımı da içiyorum, sigara yok. olacak şey mi yahu. kimisi tersten yakar kimiside içmeye bulamaz. bi tane çıksa şu zuladan nasıl mutlu olurum anlatamam. dua edin lan.
for night team;
(bkz: hadi yatağa bakalım)
diye bir sonuç doğurabileceği zaman zaman tespit edilebilecek bir eylem.
umrumda olmayan olaydır.
(bkz: sigara kullanmamak)
Sigara içmeyen bir insanın umurunda bile olmayan durumdur. (#13782611)
Erinmeden çıkıp nöbetçi market yada büfe arayacağım durumdur. Neyse ben bir sigara yakayım, içime derin derin çekeyim.
Insani deli etmekten cok zivanadan cikartan durumdur. eger paran yok ve zulanda da bi tekin yoksa..
önceden önlem almanın ve eşyalar arasına sigara dalları bırakmanın işe yarayacağı bir gerilim durumudur.
gece ve evde tekken biterse sıkıntı büyük oluyor. ne uyuyabiliyosun ne bişey yapabiliyosun.
hayat kötü diye sigaraya ve içkiye koşanları anlamak zordur. hayatta bu iki illetten daha kötü neye bulaşabilir ki insan.
Su an yaşadığım durumdur artık camelle kendimi iyice zehirledim malboro light sevgilimi iceyimde bi ciğerlerim bayram etsin dedim malum öğrenciyiz iyi karar verip vermediğimden emin de değilim tek dalım var paramda yok ne yapcaz acaba.