bugün

öksürüyor musun? yak bir tane ciğerlerin açılsın.
üşüdün mü? yak bir tane için ısınsın.
sıçamıyor musun? yak bir tane bağırsakların çalışsın.
az içtiğim halde hiç içmemeyi istediğim meret.
Mercan'dan toptan alırım, ucuz oluyor.
(bkz: hadi içelim şu lanet sigarayı)
alışması kolay vazgeçmesi zor bir tutkudur.
görsel
Her gece şu başlığı hortlatıp adanın canını sıkmayın!
içmiyorum ve içmeyeceğim.
sürekli otla beraber tükettiğimden dolayı ekstra hiç içmediğim meret 2 haftadır.
uzunu 100mm kısa olanı 85mm olup, oral yolla içine çekilmek suretiye tüketilen tütün ürünü.
ayrıca 02.01.2017 de bırakmak için şimdiden psikolojik olarak hazırlıklarımı tamamladığım sağlıksız içecek.
ebedi dost ve ezeli düşman.
2017 yılında bırakmayı düşündüğüm, artık gerek fiziksel gerek zihinsel olarak beni mutlu etmeyen aksine rahatsız eden bir şey.

edit: bırakamadım ve bir süre daha içmeye devam edeceğim.
bazen derttaş bazen yoldaş... tıpkı arkadaş gibi yanında olurken bir yandan da sonunu hazırlamaya çalışır.
yokluğu bir dert varlığı yara. ne lanet şey bu sigara.
10 gun oldu.. Icmiyorum..
Kristof Kolomb Amerika keşfinden Avrupa'ya dönerken yanında tütün yaprakları ve tohumları getirmiştir. Böylece Avrupa Kıtası bu zehirle tanışır.
Bu hayatta bırakmayacağım tek şey.
Şimdi çıkıp yakacağım güzel şey.
dendiği gibi başlayınca cok cok zor vazgeçilen seylerdendir. iki uc gunu zorlasan da dördüncü gün yakmak ihtiyacı hissedilir.
--spoiler--
içtiğiniz her sigara ömrünüzü 11 dakika kadar kısaltıyor.
--spoiler--
En kötü dostum.
Dijitali çıkınca almak istemiştim ama alamadığım sıgara.
Bazen kadının en güzel aksesuarıdır,
Dumanı dans eder elinde
Kırmızı ojeleri eşlik eder
Zerafettir.

görsel
insanı öldürmeyen süründüren merettir.gençlik yıllarında fiziksel aktivite ile pek uğraşmıyorsanız farkına varmazsınız zaman geçer yavaştan akciğerdeki sorunlar su yüzüne çıkmaya başlar nefes darlıkları durduk yere tıkanmalar bir koşayım dersiniz nefes nefese kalırsınız yıllar geçer yaşlanınca meretin müptelası olmuşsunuzdur zararlarını bilsenizde bırakamazsınız şanslıysanız ecelinizle ölürsünüz şanssızsanız sizi kanser vb hastalıklarla süründürüp öldürür.
bıraktım 5 yıl içmedim, tekrar başladım ama eskisi gibi çok içmiyorum ve kendim sarıp içiyorum. şuan iyice azaltıp günde 1 taneye geri düşürmek niyetim, bu konuda baya bir ilerleme kaydettim.

ama hiç içmediyseniz hiç içmeyin, bıraktıysanız ise hiç başlamayın. o kendinize güvenle ben tekrar bağımlı olmam düşüncesiyle öyle bir başlıyorsunuz ki anlatamam. en iyisi hiç içmemek.
2 haftadır paket almadım fena krize girdim ama almicam.