bugün

gercekten etkileyici resimler.
kanser resminde, solda temiz akciğer sağda piç olmuş akciğer var. iktidarsızlık resminde ise, bir tarafta birbirine sırtını dönmüş çift bir tarafında ise hayvanlar gibi sevişen çift var.
bi arkadasin* sadece " acaba bu pozlari veren insanlar ne kadar almislardir? " kismiyla ilgili olarak yorum yaptigi resimlerdir.
insanları derinden etkileyen ve aniden sigarayı bırakmasına neden olan resimlerdir.
en kötüsü ölü, morgdaki adamdır kanımca.

ama onun da solaryumda zengin piç adam havası var.
o resimlerden etkilenip de sigarayı bırakan tiryaki yoktur.
sevişemezsiniz, nefes alamazsınız, bacağınız kesilir, sürünerek ölürsünüzün görselidir.

dikkat! sigara paketini açtığınızda çıkardığınız yaldız, ya da adı her ne ise, o gri alümüyumsu kağıdı, şeffaf jelatinin içerisine yerleştirerek resmi kapatmak geçici görsel rahatlık hissi vermektedir.
cinsel hayatı olumsuz etkilediğine dair resimler konulsa daha mantıklı olacak hadisedir. çünkü kimsenin çürümüş akciğeri iplediği yoktur. özellikle lise çağında ve üniversite çağında kullananların, özellikle de erkek kesiminin anında bırakacağına iddiaya girebilirim.

koyun kafes içine dumandan zehirlenmiş ölü bir kuş. altına da yazın "sigara kuşu kafesine hapseder" diye tamam işte.
sigara içmeyenler için resimli kısmın her zaman bir kamuflaja maruz kalması gerek çakmak üstüne konarak gerek yönü değiştirilerek zira biz sigara içmeyenler hiç dayanamayız bu görüntülere..
ufacık çocuğun hastanede ağzında oksijen yatarken çekilmiş fotoğrafıyla beni benden almışlardır. daha neler lan bizde pasif içiciydik zamanında
şimdi bu başlık patlayacak ya herkes bu pakede benzeyecek..
çok abartılmış resimlerdir.yakında daha da saçma şeyler koyarlarsa şaşırmam.
sadece sigara paketinden soğumayı sağlamış resimlerdir. insanın sigarayı bırakmaya niyeti yoksa daha az korkunç resimli bir paket bulur, onu alır.
--spoiler--
(paketteki yazı)sigara öldürür.(yanındada iğrenç şekilde ölmüş bir insan resmi vardır.
* oğlum sen al bunu öldürmeyeninden ver bi' tane. bizim oğlan resimlerinden korkuyo.
*iyi abla iyi * al ablacım şunu sen.
--spoiler--
görüldüğü gibi resimler sadece paketten cayılmasını sağlamıştır. oysa onun yerine yüklü bir fatura resmi konsa ve sigara ay başında maaş alamamanıza sebep olur dense çok daha fazla işe yarar.
(bkz: içende ölüyor içmeyende azizim),
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)
karikatürlü olsaydı koleksiyonunu falan yapardım bari, o ne iğrenç resimler öyle. benim ciğerimi onun gördüğü kadar ne ya da kim görebiliyorki. bardağın dolu tarafından da bakmak lazım yani, ne bileyim.
kaçak sigaraların artık bir çok insan tarafından içilmesinden dolayı resimli sigara görünce aha bu adam türkiye'de üretilen sigaralardan içiyor diyorum kendi kendime. ayrıyetten kaçak sigaralar bana sahte gibi geldiğinden, resimli sigaraları görünce orjinal diyesim geliyor.* * *
sigara öldürür yazısının yetmediğini ve resimleri koyunca insanların daha da korkacaklarını zannettikleri sigara fabrikacılarından dolayıdır.