bugün

gerçekten zor olaydır.

sigara içmeyen insanların tepkisini anlayabiliyorum. "ne anlıyorsun bu meretten?" ya da ne bileyim "duman ciğerlerine giriyor ve çıkıyor eline geçen ne?" gibisinden kendilerince mantıklı sorular sorabiliyorlar. bununla kalmayıp sigara içenleri aptallıkla suçluyorlar.

ey sigara içmeyenler biz biliriz ki sigara sağlığa zararlıdır. tek bir allahın kulu söylememiştir sigara sağlığa faydalıdır diye. zaten sağlığımıza faydalı olsun diye içmiyoruz biz bu mereti. bak meret diyorum dikkat ettin mi? ben de zararlı olduğunun farkındayım. biz bunu içmesi keyif verdiği için içiyoruz. hayatta insan biraz da keyif almak için yaşar. yapmak istediğimiz şeyleri yapamadıktan sonra odundan farkımız kalmaz zaten. sen bilir misin yemek yedikten sonra nescafe'yle sigaranın uyumuyla yakalanan orgazmı? sen sinirlendiğin anda ellerin titreyerek yaktığın sigaranın ilk nefesini hücrelere kadar çekerek verdiği rahatlığı bilebilir misin? bilemezsin. o zaman sus. sus ve anlamaya çalış. tamam pis kaka bir şey ama içmesi keyifli.

hala daha ama çok kötü kokuyor bizleri de zehirliyorsunuz diyorsan...

sana ne yarraaammmm!!!
(bkz: raki icen oldu de su icen olmedi mi)
sigara içen ölecekde gdo lı tüketen ölmeyecek mi? diye günün anlam ve önemine binaen sorulabilir.
beni şimdi kahve ve sigaramla başbaşa bırakınız.
içmeyenlerin yapmadığıdır. bunun tam aksini bu sigara içmeyenler ellibeş türlü söylüyorlar.
saygı var mı?
var tabi, içmiyorsunuz saygı duyuyoruz ve bütün dünya sizi düşünüyor, bizi düşünen yok!
var mı dünyada tütün ve tütün mamulleri ya da muadil üreticilerinin üretimini yasaklayalım diyen? ben duymadım daha, konusu açılsa eminim ki, işsizlik, iş potansiyeli ve vs. gibi yar.rak kürrek mevzular söyleyeceksiniz! o zaman bi susun da sigaramı içeyim adam gibi.
(bkz: ne dertmiş be)
ısrarla bkz:

http://2.bp.blogspot.com/.../tutunumedokunma+copy.jpg
(bkz: tez elden ölecekler)
(bkz: hadi inşallah)
--spoiler--
hala daha ama çok kötü kokuyor bizleri de zehirliyorsunuz diyorsan...

sana ne yarraaammmm!!!
--spoiler--

"ne demek sanane beni zehirlersen karışırım tabi yarraam" şeklinde cevap verilesi entry.
(bkz: keyif insanı olmak)
(bkz: sigara içmekten zevk almak)
sadece sigara içenlerin yapabileceği savunmadır. *
kişiden kişiye göre değişen durum.
keyiften içeni asla savunmam dertten içeni sonuna kadar savunurum.
günde 1 paket içmeyi savunmak saçmadır. ancak kahveyle alkolle arkadaş sohbetinde içilebilir, ortama hoş da bir keyif katar. içmeyene rahatsızlık verir evet ancak içen için keyiftir. herşeyinde olduğu gibi bununda fazlası zarardır.
beni de zehirliyorsun diyene ancak banane yarram denilebilir ki bencilliğiniz ortaya çıksın.

sanane diyince sanki biz size karışıyormuşuz gibi oluyo da.
sigara içmeyi, savunulması gereken bir şey haline getiren bir taraf vardır mutlaka. ne içilmesi ne de içilmemesi savunulacak şey değildir yoksa.
onun nesini savunmayım, benim için yanan tek şey... başkada lafa gerek yok sanırım.
sigara içenlerin çoğu sigara içmeyi savunur ama sigarayı bırakmakta isterler.bende sigara içiyorum ama savunmuyorum sadece arada sinir etmek istediğim insanlar olursa savunuyorum sırf onlar sinir olsun diye.
--spoiler--
- sigara içmek seni öldürür kardeşim
+ yaşıyorsam değil mi?
--spoiler--

ayrıca sigara bu dünyada çekilecek tek şeydir, o da öldürür.
zamanında şöylesine rastladığım durumdur:

ben: ulan içmeyin şunu ciğerim duman doldu.
bizim bi arkadaş: abi sigara içmeyen edebiyatçı var mı hiç? cemal süreya, oğuz atay hepsi sigara içmişler.
ben: ?
-içen ölüyor da, içmeyen ölmüyor mu?
-yok hacı bana doktor tavsiye etti, psikolojik yani.
- sigara içiyorsun ama ciğerlerin ne haldedir kim bilir. akciğer kanseri olcan valla.
- ben film çektirdim. doktor ciğerlerin tertemiz dedi bana.
ne anlıyon dumandan, ağzından girip burnundan çıkıyo diye bizleri küçümseyen kitleye hitaben: siz 'su'dan ne anlıyosunuz? ağzından girip şeyinden çıkıyo.
mentollü bu boğaza iyi geliyo abi. bak dene. ya bi dene sende çok seveceksin. açıyor soluk yollarımı. oh mis. (!)
sigarayı savunmak değildir. içiyorum hacı kime ne? Keyif veriyo lan var mı ötesi? Ha sigara mı? Onu savunmam hacı.
haksız bir savunma olsa da keyif meselesidir. zararı çok ama bedene bağışıklık kazandırır.
yıllar önce sülaladen bir kaç aile mantar toplayıp afiyetle yiyorlar mantarın zehirli olduğunu bilmeden. o gece ki sonuç;5 ölü. doktor şöyle bir açıklama yapıyor. ölenler arasında sigara kullananlar daha fazla dayandı ve ölenlerin geneli sigara kullanmayanlar. sigara içenlerin bünyesi zehire alışkın olduğu için mantarın zehiri içmeyende daha çabuk etki etti.