bugün

heykeli dikilesi şahsiyet.
sigara içen insalarla aynı ortamı paylaşıyorsa hayatı çekilmez hale gelen pasif içicidir.
gariban insan.. içmediği gibi pasif içici olarak daha fazla zehirlenen insancik modeli.. * *
genellike pasif içici olmaya mahkum olmuş insanlardır. benim gibi...
içene düşman insandır.
- ciğerlerini ziftle, asvalta kaplamamış insandır.
- dumanıyla başkalarını rahatsız etmeyen insandır.
- bulunduğu ortamda kül kokusu bırakmayan eşyaları sarartmayan insandır.
- sigara yüzünden ağız tadı bozulmamış, her an yanınad kül tablası aramayan insandır.
- akciğer kanserine (% 90 nedeni sigaradır) davetiye çıkartıp da bile bile lades dememiş insandır.
kansere yakalanma olasılığı içene göre çok daha azdır.

(bkz: akciğer kanseri)
en asil duygunun insanıdır. kendi parasıyla kendini zehirleyen mal değildir.
tad alma duyuları ölmemiş insan.
her ay 150 tl si cebinde kalan akıllı insandır.
ayda en az 200 TL yi geriye atan insandır.
yemekten ve orgazmdan sonraki sigaranın zevkini yaşayamayacak olandır.
Sigara içenler tarafından pekte sallamayan bir tip.
hastanelerin onkoloji bölümlerine muhtemelen * * sadece hasta ziyaretcisi olarak girecek insandır. sigara içip de bırakmak isteyenler için en güzel terapi, gırtlak kanserine yakalanmış bir sigara içenle sohbet etmektir. edilebilirse tabi.
bende sizin gibi olmak istiyorum ne olur beni de aranıza alın dediğim insandır.
daha fazla yaşarlar mı bilinmez ama daha iyi yaşayacakları kesin olan insanlardır. bu kadar yaygınlaşmışken hala içmiyor olmaları ayrıca takdir edilmelidir. bir de uzun süre içip bırakmış olanlar vardır ki onlar iyice hayranlık uyandırır.
(bkz: lynx)
(bkz: yazarların aslında demek istedikleri)
üstü başı, saçı sigara kokmaz. bağımlı olmayışı ayrı bir karizma, çekicilik katar kişiye. **
ağzının tadını bilmeyen insan da diyebiliriz.
sağlıklı insandır. içenlerden farklı olduğu belli olur. isterse ortamdan dışlanmaz. hatta sigara istemeyeceği için ortamda rahatsızlık teşkil etmez.
parası cebinde kalır.
yerinde olmak istediğim insandır.
eğer daha önceden içtiyse de şuan içemiyorsa bir fırt için şiddetle yanıp tutuşan insadır.
bir diğer türü de sigara ve alkol kullanmayan insandır. takdir edilesi.
kapalı alandayken dışarı çıkmak için debelenmeyen insandır.
pasif sigara içen insandır. ne kadar korusada kendini, hayatı pasif içici olarak devam etmeye mahkumdur.