bugün

bağımlı değilseniz niye içiyonuz la, dediğim başlıktır. böyle tipler genelde ağzından duman çıkmasından hoşlanan tiplerdir ya da sigara içtiği için kendini bir şey sanan gerizekalılar.
benimdir. alkol alacağım zaman bazen 1 paket içerim ama sonrasında haftalarca ağzıma sürmem...aylarca içmesem sigara aramam... ilginç bir bağımlılık türü olsa gerek.
Yılda bı kaç tane içmek içmek değil ki o bu başlığın kategorisine girmez bı kere. Günde 5-10 tane hadi 3 tane olsun , içip şakkadanak birakabilen insan bağımlı değildir nokta.
(bkz: otlakçı kimdir neye denir)
iradelidir canı isterse içer istemezse içer ne güzel.
ben. dün 1 paket içtim, bugün içmeyeceğim. bu başlığı görene kadar aklıma bile gelmemişti. 7 senedir bu şekildeyim. bazen haftada 4 paket içerim, bazen haftalarca içmem.
(bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
Şimdi kendisine hava hoş gelen ama ileride (bkz: merkep) gibi pişman olacak olan kişidir.
Biz onlara otlakçı diyoruz. Olsun varsın eğer böyle az içeceklerse otlağa devam. Sonuçta hedef azaltmak. Amma velakin otlakçılık da bir bağımlılık türüdür.
Böyle insanlara aşırı özeniyorum ya, dozum olmadığı için asla tadında bırakamıyorum. Keyfi içiciler siz alfasınız,saygılar.
Bu kişi benim eski bir bağımlı olarak şu an kah içiyorum kah içmiyorum bazen bir ay içmem bazen bir paket alıyorum bitince gene içmiyorum.
benim.
2-3 ayda bir djarum black alıp içerim.
Beleşçi insandır. Parazittir. Uzak durulması gerekir.
Aralarına katılmak üzere olduğum insanlardandır.
Benim.

12 yıldır düzenli sigara içerim, hatta paket alırım hep ama bağımlı değilim.
Benim. Hiç paket almadım. Bu durum 12 senedir devam ediyor.

Yeri geliyor ayda 1 tane, yeri geliyor yılda 2 tane içiyorum. Bazen her gün 1 tane, bazen de günde 2 taneye çıktığım oluyor. Hiç ucuz sigara içmiyorum bu yüzden, hep kent, marlboro, lark, winston ve meyve kokulu ismini zikredemediğim markalardan içiyorum.
Hepimiz öyle başlamadık mı?
müptezel olup dalga içmemek gibi bişi mi buda.
(bkz: sosyal içici)
Ama bağımlı olmadığı halde hiç ara veremeyen insandır.
kahve olur, alkol olur, bazen teras sohbeti olur, yakarım bir tane, sonra iki ay aramam. dudak tiryakisi değilim, çekerim de içime. lakin bağımlı değilim.
En sevdiğim ve özendiğim insan çeşididir. Sigarası olmayınca ya da bitmeye yakın kudurmaz. Günde 4-5 tane içer. Ne azaltır ne arttırır. Bir paketle 4 5 gün geçirir. kısacası helal olsun insanıdır.
maldır. madem bağımlı değilsin ağzına bile sürme.
benim. istediğimde günde bir paket içip istemediğimde hiç içmeye biliyorum.

ilk içmeye başladığımda alış bak hep içersin bağımlı olursun dediler dediler 8 yıl geçti hala olmadım. olabileceğimi de sanmıyorum çünkü hiç bir zaman sigaraya bağımlı neden olunur anlayamadım hala da anlamıyorum nasıl bir şeydir ki 4 saatlik otobüs yolculuğuna sigarasız dayanamaz insan çok garip he bide tembelim şimdi kim çıkıp iş yerinin balkonunda o soğukta sigara içecek.
Farkında olmayan bağımlıdır. Evet, enayidir.