bugün

yaz, kış her an soğuk havayla mücadale etmek zorunda bırakılan ırktır. rusya devletinin, kaçak elektriğe taviz vermememesi ısınamamalarının en büyük nedenidir.
(bkz: yaran başlıklar)

sibirya'da yaşayan kürttür.
Alman kürdünün daha yakışıklısıdır. Zaten alman kürdü aslında kürt değil, çobandır
sarışın ve kel olabilir. gözleri de Çakır ise..
rus numarası olan kürttür vesselam...

görsel
(bkz: alman kürdü) 'nün uzak akrabası'dır.
bize uzak sibirya'ya yakın olsundur. burada fazlaca mevcut onlardan.
diğer kürtleri de yanında götürse güzel olacak kürttür. kürdün sesi uzaktan hoş gelir. ne kadar uzak o kadar hoş.
karda yürürken kürt kürt diye ses çıkarırlar her daim.
taygaların bağrında yetişen zararsız kürtlerdir. ama mümkünse orada kalsınlar, yanlış anlamayın iklime alışmak zor olur onun için şeettiydim ben. *
ataları sibirya kurdu adlı köpek cinslerine kadar dayanmaktadır. darwin'in kürtler köpekten türedi iddiasını kanıtlar niteliktedir. o yüzden evrim teorisini savunanlar kürtlerin bu hallerini gördükçe evrim teorisine inanmaya devam etmektedirler.
ısınmak için kaçak elektrik kullanır, Elalemin balığını çalar..
kürk ,kıyafet için devletten teşvik beklerler.ama devlet ordada yardim eder sonra yine devlet bize bahmiir derler.
Sadakatsizlikleriyle bilinirler.
her bölgede olduğu gibi, orada da fransızdırlar.
(bkz: dövlet onları çoğaltmiy)
doğal ortamına kavuşan kürttür. Malum türkiye'de de karlı dağ bölgelerinde yaşarlar.
karda yürürken kart kurt diye ses çıkarırlar.
yavruları muhteşem olur.
eminiz ki devlet* onlara bakmıyordur.

bir sibirya kurdu değildir.
sarı sarı kıllarıyla sibirya'nın kıl nüfusunu arttıran kürttür.
kıbrısta beslenmesine karşı olduğum ırk yazık.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
Sibiryada yasayab bur kürt türüdür. Asya ve amerika kitalarinin bölünüp ayrilmalarina sibirya Kürtlerinin nedeb oldukları söylenir. Adamlar epirojenez hareketleri bile tetikliyorlar düşünün artik.
soğukkanlı kürtlerdir.
Bir kürt türüdür. iyi eğitimlisi makbuldur.