bugün

mısır'da yetişen bir kedi cinsi. bu türün tüyleri yoktur. diğer kedilere göre çirkin gözükürler.

görsel
görsel
dünyanın en iğrenç yaratıklarından. böcek severim, sürüngen hayvan severim her hayvanı severim ama bunu sevemedim lan. açık ve net.

görsel

bildiğiniz tüysüz kedi. bu nedir euzubillah tövbe estağfurullah ya. açık ve net.
insan adlı en iğrenç yaratığın, en iğrenç yaratık olarak adlandırdığı tüysüz cins kedidir. Hayvanların hepsi güzeldir, hepsi masumdur ve sfenk kedilerine dövme yaptıran orospu evlatları gebersin.
asil kedi. bu kediler diger minnos kedilere benzemez. normal bir kediden daha uzun boyludurlar ve onlari gordugunuzde kedi demezsiniz. farklidirlar gozlerinizi dikip bakarsaniz onlar da dik dik bakar ve pes eden siz olursunuz.
Sphynx, tüysüz bir kedi ırkıdır. Kökeni Kanada'dır. Ayrıca hiç bilmeden kedinin adına aldanarak mısır kedisi firavunların kullandığı takıldığı yumoş yumoş sevdiğini sananlar vardır alakası yoktur. 1966 yılında Canada- Toronto’da ortaya çıkan türdür.
Cok cirkin olmasiyla beraber en zeki kedi turudur.
ilk kez kat von d'nin kedisiyle varlığından haberdar olduğum kedi cinsi.

Bence bütün kediler kadar yenilesi mıncırılası. Buruşuk derisi bloblonası.
en sevdiğim kedi türü. çoğu insan bunu çirkin bulmuş. nesi çirkin ya bence çok sevimli.
Üstü kalsın.
Kedi gibi bir canlıya sevimsiz demeye dilim varmıyor. O yüzden yorum yapmak istemediğim kedi türüdür.
gece karşılaşmak istemeyeceğim kedi türü.
Tüyü yolunmuş haşlamaya hazir tavuk gibi gorundukleri icin isinamadigim kedi cinsi.

Edit: cidden yukardaki sevmiyorum diyenleri gecip benim entrymi niye özel olarak eksilediniz merak ediyorum .
bir hayvansever olarak diğer kedilere nazaran çirkin bulduğum ve o buruşuk derisine dokunamayacağım, sanki doğuştan yaşlı doğmuş gibi gözüken fakat tüyü olmadığından tüy dökmesi ve bir zararı da olmayacak gariban hayvan.
Tüysüz şirin kedidir tamam pek güzel değil ama nedense hep sevmişmdir keşke benim olsa.
mısır kültüründe çok önemli bir yere sahiptir neredeyse her mısır kraliçesi veya kralı bir sfenks kedisi beslemiştir kraliyet kedisi yani.
Ücretsizini asla bulamayacağınız kedi.