bugün

seçmeli değil o seçtirmeli.
milliyetçi hareket partisi sayesinde yasalaşan dersdir.teklif mhp den gelmiştir.ayrıca son derece doğru ve yerinde bir uygulamadır.kutsal kitabı okutmakla ülkeye şeriat falan gelmez.hep bu bakış yüzünden bu adamlar iktidarlarını devam ettirdi.ve böyle devam ettiğiniz sürece ne siz iktidar olursunuz ne de bu bop eşbaşkanları iktidardan gider.
http://www.facebook.com/p...77&type=1&theater
(bkz: milliyetçi hareket partisi/#15032416)
e be kardeşim, imamhatiplere karşı çıkacaksın, kur'an kurslarına karşı çıkacaksın, e olmadı seçmeli kur'an dersine de karşı çıkacaksın. peki nerde kaldı sizin demokratlığınız? sizin laiklikten anladığınız bu mu? bir de başkası seçtirecek miş... zaten halihazırda her uygulama aynı değil mi? okul ile ilgili o dönemlerde aile yönlendirmiyor mu çocuğu?
Yapılacak baskılar ile her öğrenci için aslında seçmeli değil zorunlu olacak derstir. Acaba bu dersi nasıl öğretmenler, nasıl anlatacak?
bu kadar itirazın velvelenin neden yapıldığını anlamakta güçlük çekildiği olay.
hayır o değilde hangi memlekette yaşıyorsunuz. %9o nın müslüman varsayıldığı yada kendinden emin bir şekilde müslümanım dediği bir ülkede islamın temel şartlarının öğretildiği dersler verilmeye başlandı diye bu kıyamet niye. ulan burası türkiye değilde ukrayna mı yoksa. yoksa burası ecnebiler tarafından işgal edildi de bizim mi haberimiz yok. ve yoksa af edersiniz siz kendinizi mi kaybettiniz.
seçmelidir. isteyen seçer isteyen seçmez. seçmeyenler üzerinde şayet psikolojik bir baskı yaratılırsa, bu seçmeli olan dersin genel içeriğine aykırı olacağı için yanlıştır ve direk müdehale edilmesi gerekir.
Seçmeli olduğundan dolayı her öğrencinin hür iradesiyle seçip seçmeyebileceği derstir. Herkesin kur'an okuma yada öğrenme gibi bir zorunluluğu yok. Baskı felan yapılacağının düşünülmesi, tamamı ile hikaye bir olaydır.
zorunlu olabilecek derstir. bir okulda 6. sınıfta 80 öğrenci varsa ve bunların 79'u kuran-ı kerim dersini seçtiyse kalan bir öğrenci kesk üyesi bir kişinin çocuğu ise zorunlu olarak derse girmek zorunda kalmayacak mıdır? yoksa onun için başka bir seçmeli ders sınıfı mı açılacaktır?

--spoiler--
"Seçmeli dersle ilgili Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatı seçmeli ders olsun diye vatandaşımızın talebi var. Bu mecburi ders değil, KESK'in çocuğunu tekme tokat derse sokacak değiller. Burada iyot gibi ortaya çıkıyorlar. Kim kimdir sualinin cevabını burada bulabilirsiniz. MHP ve AK Parti'nin teklifleri birbirleri ile yakındı ve iki partinin ortak yaklaşımı ile teklifler kabul edildi."
--spoiler--

http://www.sabah.com.tr/G...rimin-secmeli-ders-olmasi
''dindar nesiller yetiştireceğiz'' lafından sonra bana art niyetli gelen bir durumdur. bu arada her okulda seçmeli ders seçildiğini sananlar var sanırım. genelde okul yönetimi elinde hangi öğretmen varsa o dersi, programa alıyor. kendi dersini öğrecisine seçtiren ders ne yazıkki az sayıda.
seçmeli soruları:
senden başka seçmeyen var mı?
hem sen müslüman değil misin?
Derse girmeyip te balici mi olcan?
Peygamber efendimizin hayatını biliyor musun?
Derse girmeyen arkadaşınız x gibi dinsiz mi olacaksınız?
kuranı dilinize sakız ettiniz utanın. kuran bitmez bir nurdur. batmaz bir güneş. Allahım neler oluyor ya. neye karşı çıktıklarını bilmeyenler var. daha bir kere bile yüzünü açmamışlar. bilse kesinlikle karşı çıkamaz ya. dinden bu kadar korkulur mu arkadaş. hele kurandan. milli güvenlik dersi var Allahıma hiç bir işe yaramaz. tövbe tövbe.
bazı eziklere kapak olan ders.
(bkz: akp nin başörtü önergesini reddetmesi)
- bi daha mert denen o çocukla konuşmayacaksın!
- niye baba ya, o benim en yakın arkadaşım?
- kuran ı kerim dersi almayan çocuktan arkadaş olur muymuş? kafir bunların hepsi. cık cık cık.

- ben bununla aynı sıraya oturmam örtmeniim!
- niçin evladım neden oturmak istemiyorsun arkadaşınla?
- bu kuran dersi almıyor örtmeniim! beni dinden çıkarır sonra cehennemde yanarım bunun yüzünden!
- !!!??

- çocuğu kuran ı kerim dersi almayan ailelere kömür ve makarna vermeyi derhal kesin!
- emredersiniz başbakanım!

ve seçmeli kuran ı kerim dersi tarihte bir ilk olarak "geçmeli ders" diye anılır; hem tarihe hem millete geçer...
diyanet işleri başkanlığının giderlerinin, cami görevlilerinin maaşlarının başka inanışlardan insanların vergileriyle karşılanması yetmedi şimdi de Kur'an öğretmenlerinin maaşları da bu insanların vergilerinden kesilsin. kaldı ki bu duruma karşı çıkmak için başka bir inanıştan olmaya da gerek yok. kendi çocuğumun dini eğitimini sadece 'ben!' verebilirim, babası verebilir. başkasının bunu yapmasına ihtiyacım yok ki bunun için vergi ödeyeyim.

onu da geçtim seçmeli dersmişmiş. ilkokulu bırakın lisede bile ben ders seçemedim ki ben 12 senelik eğitimimde çok fazla okul değiştirdim. okulun yüzünden seçmemişsindir diyenlere kapak olsun. velev ki seçilebilsin bu ders, o zaman da seçmeyen ailelerin kafir diye yaftalanacağı aşikar.

karşı çıkanlara 'bu mu sizin laikliğiniz?' denmiş. onlarınn deyişiyle 'evet, bu bizim laikliğimiz!' bir hukukçu adayı olarak naçizane tavsiyemdir ki al eline bi anayasa hukuku hakkında kitap; oku, öğren. öğren ki; kişilerin değil devletlerin laik olabileceğini, laik bir devlette eğitimde seküler bir anlayışın olması gerektiğini bil de bunu söyleyip komik duruma düşme. öğren ki; laik bir devlette devletin hiçbir alanda dine dayalı bir müdahalesi olamayacağını kazı kalın kafana!
Kuran'ı kerim'in kursu, dersi mi olur ulan diye yorumlayabileceğiniz durumdur. isteyen açar okur. Ne bu kardeşim matematik mi?
bu derse cenabet giren öğrenciler olur. Milli eğitim bakanlığı yönetmeliğe böyle bir madde eklemesi lazım : '' cenabet girilmez''

cenabet olan öğrencilerin ise mazeret bildirerek müdür yardımcısından mazeret izni almaları ve izin kağıdını yoklama defterine iliştirmeleri lazım.

-hocam
+ne var evladım
-hocam şeyyyy
+ne evladım söylesene
-hocam ben cenabetim
+bre zındık. defol.
-seni sevmek ibadetim ama bu aralar cenabetim.
ders gerçekten seçmeli olacaksa kimsenin sıkıntı yapmaması gereken olaydır. ancak bizler senelerce lisede sayısal öğrenci olmamıza rağmen seçmeli ders olarak(biz seçmişiz haberimiz yok) sanat tarihi resim gibi dersler almak zorunda kalmıştık.
başkasından seçtirtmeli derstir. (bkz: seçmeli incil)
arapça yerine türkçe olarak dersi verilse daha iyi olacağını düşündüğüm derstir.
(bkz: kuran ı kerim ve hazreti peygamberimizin hayatı)
(bkz: ateşi kontrol eden hz maymunun hayatı)
(bkz: hz darwin)
Sözde seçmeli. Kimse kimseyi kandırmasın seçmeli derslerin nasıl zorunlu hale getirildiği malum. Şimdi seçmeli ders, yarın zorunlu olacak. peki diğer gün neyi zorla kabul ettirecekler?
yerine siyer dersini seçtiğim ders.
mantıklıdır. yaz tatillerinde aileler tarafından gönderilen kuran kurslarından daha yararlı olabileceği kanaatindeyim. ancak seçmeyi öğrenci ve veliler yaparsa bu böyledir. bakanlık tarafından yapılan seçme tamamen zorbalıktır. zorla din öğretmek islamiyette yer almaz zaten.