sumeroloji olabilir veya taki tasarimciligi.
hindoloji olabilir, hint dili ve edebiyatı mezunu olan adam nerede iş bulur merak etmişimdir hep.
günümüz şartlarında tüm bölümler saçmadır.
çünkü iş yok!
çünkü üniversite artık sadece bir formalitedir
çünkü dayınız olmazsa kimse sizi bir yerine takmamaktadır.
Antep fıstığı yetiştiriciliği .
seracılık okumayın daha iyi.
yazara göre jeoloji mühendisliğidir. "mühendis olsun taştan olsun" deyiminin gerçek anlamıdır. hangi bölüm olursa olsun, önemli olan kişinin kendini geliştirebilmesidir. ilgili sektörde aranan adam olabilmek için çabalamaktır. çalışan adam her yerde ekmek bulur.
filoloji filleri inceler.
2 yıllık otobüs kaptanlığı.
maden mühendisliğidir, okumaszan bir şey kaybedilmeyecek olan bölümdür.
x dili ve edebiyatı. ( x | R - Türk dili ve edebiyatı )

mezun olunca bölümüyle ilgili bir iş bulan hiç görmedim.
Işletme yeter lann !
av ve yaban hayatı.
okuyan varsa beni affetsin ama;

(bkz: süt teknolojisi)
iç Mimarlık.
Not: iç mimarım

--spoiler--

not2: hangi amk. malı - veriyor çok merak ediyorum.
Çünkü - veren adam iç mimarsa tam amk. amlı ki bu yorumu hatalı buluyor.
yok - yi veren iç mimar değilse ne bok varda - veriyon amk. malı ne çektiğimizi biliyor musun?
--spoiler--
avcilik ve yaban hayati.kazanmis da gitmemistim*
büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği.
2 yıllık çağrı merkezi hizmetleri. okulu okumasan bile bayıla bayıla asgari ücret verip işkur üzerinden masrafsız alıyorlar. siz alaylısınız ben okulluyum diye hava mı atacaksın okuyupta.
(bkz: deve yetiştiriciliği)
Tartışmasız ÇEKOdur.
(bkz: tarla bitkileri)

seçen varsa kusura bakmasın, hadi ziraat'ı anladım da, tarla bitkilerinin bölümü mü olur lan !
su ürünleri falan.
(bkz: yaşlı hasta bakımı)
şarap üretim teknolojisi saçma değil bence ama ilginç.
öğretmenlik nasıl olsa devlet kadro yaratamıyor.
tartışmasız işletmedir. tarihte çok sonradan bilim olarak kabul edilmiş( ki hala bilim olmadığı yönünde çok fazla fikir var), mezunlarının herhangi bir meslek mensubu sayılmadığı ve bitirince ne işe yarayacağı konusunda ciddi tereddütler yaşatan bir bölümdür çünkü. sermayesi olanlar o kadar işletme okuduk bari bir iş kuralım diye yola çıkabilir, aradan bir bölümü de denetçilik yolunda ömürlerini feda edebilir. ama yine de çok ciddi bir bölümü için acımasız son;

(bkz: consume obey die)

kısacası ölene kadar mokoko.