bugün

genelde kadınların zorunlu olduğu için ya da normal doğumdan korktukları için başvurdukları yöntemdir. genelde bu şekilde doğanlarda astım vs hastalıklar ortaya çıkar.bebekler için oldukça zararlı olan ve doktorların tercih etmediği doğum seklidir.
çekeceği acılar anlatılıp korkutulmuş kızdır ama bilmez ki bebeğinin çıkıp ilk ağlamasını duyacağı zaman yaşayacağı mutluluğu...
sezeryan değil sezaryenle doğum yapmaktır doğrusu. kelimenin kökü caasare kelimesinden gelmektedir.
(bkz: kız kadın)
cahildir.
kız değil kadındır artık.
belki de geç evlenmeyi düşünen kızdır, nitekim belli bir yaştan sonra normal doğum anne ve bebek için tehlikelidir.

ama yine de bir tehdit oluşturmadığı sürece, dişini sıkıp normal doğum yapmalıdır. ne de olsa her anne çocuğunun nefes aldığı ilk anı görmek ister. o ilk gün onu kucaklayabilmek ister, kokusunu duyabilmek ister. ya da ikna edebilmek için şöyle söylemeliyim ben bu kıza, normal doğum insanı 10 yaş gençleştirir!

ben onların yalancısıyım.
Sezeryan doğum sağlıksızdır saçmalığına inanmayan kızdır. Güzel ülkemde herkesin sağlık konusunda bilgisi tam. Ulan o zaman bu tıp fakülteslndeki adamlar ne diye orada???
Hem normal doğumu hem sezeryanı izleyip korkan ve en iyisi narkozlu olandır diyen kızdır.
bunların doğuma makyajla gidenleri bile vardır.
aptaldır çünkü sezeryan sonrası günlük yaşam normal doğuma kıyasla daha acı vericidir. **
Doğum esnasında gerçek annelik duygusunu tadamayacak olan kadındır.
kızdır o kız. bilim ilerledi artık çocuğu da sezeryanla kızın karnına koyabiliyorlar. tabii böylelikle anne çocuğuna yalan söylemek zorunda kalmıyor.

(bkz: ben çocuğum olsun istedim allah seni karnıma koydu)
Hamile kadınlarda doğum sandalyesi korkusu vardır. Normal doğuma alınıp, korkudan o sandalyeye oturamadıgi için sezaryen olurlar. Hak vermek lazım. Artı vajinaya dikiş atılıyor normal doğumdan sonra. Hoş şeyler değil tabiki.
tek bir örnekle yargılanamayacak durumdur..herşeyden öte tercihtir saygı duymayacak cürreti kimsenin kendinde görmemesi gerekir..ve eleştirenlerin her sağlık koşulunu bilmeden konuşmaması sevindirici olur.anneliğin kutsallığına da mı dil uzanıyor artık dedirten çok acı bir başlıktır.