bugün

habire kurbaga gibi sisen, severek izledigimiz kurtlar vadisi karakteri
dizide pala karakteri tarafından öldürülen maden suyu avcısı.
dizideki en sevdğim karakterlerden biriydi. tıpkı benim gibi maden suyu hastasıydı. bu davranışı bana çok sempatik gelirdi. Varmıydı maden suyu gibisi seyfo dayı?
Ayrıca, kendisi Pala adlı devlet tetikçisi taradından öldürülmüştür. yeğeni güllü erhan vardır. dizideki bir dialoğu adeta yarar.

memati: dayı bunun adı prezarvatif.
seydo dayı: biliyoruz yeğenim. ama gaz maskesiyle gül mü koklanır?
maden suyu-soda geyiği baymış karakterdir. bir de sürekli "yiğenim şiştim" diyordu. (bkz: hey gidi günler)
Nihat Nikerel'in canlandırdığı kurtlar vadisi karakteri.
bir başka diyaloğu daha vardır hepsine beter

çakır:çok kullanmayınca prostat oluyor ha dayı

seyfo dayı:çok kullanıncada yalama oluyor.
bugün vefat eden sinema emekçimiz. allah rahmet eylesin.
kurtlar vadisindeki karakter diziden çıkalı çok oldu ayrıca vefat etmemiştir.bu karakteri canlandıran Nihat Nikerel vefat etmiştir.
maden suyu kapağından gemiler yapsa yapabilecek,günümüzde soyu tükenmiş olan kabadayılığın son temsilcisidir.ayrıca karakterin canlandırıcısı ve çok önemli bir sinema sanatçısı olan nihat nikerel de geçtiğimiz sene vefat etmiştir.
kurtlar vadisi dizisinin hakiki karakterlerinden.tabiri caizse son kabadayı.
--spoiler--
-yeni mekan nasıl dayı, güzel mi?
+osmanlı'da yıkılmaya yakınken dolmabahçe'yi yaptırmış yeğenim. o da güzelmiş.
--spoiler--

diyerek günlük hayattaki diyaloglara hoş benzetmelerle kaynaştırıp polat alemdar'a "sen kendi işine bak" ayarını vermiş karakterdir. kadını, kadına düşkünlüğü sevmez kendisi. tek hayalli mekkeye gidip hacc ibadetini yerine getirmektir. sürekli şişer, bir maden suyu içer. maden suyu ile soda arasındaki farkı çok iyi bilir kendisi.
--spoiler--
allah adamı kadının haklısından saklasın
--spoiler--
Eski kabadayilardandir. Eski racon adami oldugundan mafyanin dayisi ilan edilmistir. Gullu erhan'in gullu dayisidir.
osmanlı da yıkılmaya yakınken dolmabahçe yi yaptırmış yeğenim. o da güzelmiş.
Hepimizin dayısıdır. Güzel adamdır. Günde 1 kasa maden suyu içer.
görsel
10 saniye bakınca ''şiştim'' diyip maden suyu içiyorsunuz *
Yeğeni Erhan'ı korumaya çalışırken, Pala'nın kurşunlarına yenik düşer ve hastaneye gelmeden hayatını kaybeder.
efsane vadi karakteri. özlendi. aynen.
bugun sabaha karsi ölmüştür.

cesmealti nin başı sağolsun...
mafyaya değil de inşaatta sıvacıymış hissi uyandıran dayı.
şiştim yeğenim repliğiyle gönülleri fetheden son kabadayı.
rahmetli nihat nikerel'in hayat verdiği üstünden 15 sene geçse de unutulmayan kurtlar vadisi karakteri.

-yeğenim hele ordan bi maden suyu getir.
bakir ölen dizi karakteri.
Duran emminin yetiştirdiği alemin saygın kabadayılarından biri.