bugün

bokluk durumudur. sonra diyorlar ki neden sigara içiyorsun.
tüm bölümlerin iyi ve kötü yanları var, sevmeye çalışmak lazım girilen bölümü. olmuyorsa yorum yapamayacağım ama en kolay yol sevmeye/benimseye çalışmaktır bence.
Tercih yaparken aklın neredeydi be bre oğlum-kızım denilecek vakadır.
Hayat boyu pişmanlıktır...
içiniz acır durur...
yanlış uçağa binip uzay diye magmaya gitmektir.
not: oralara uçakla mı gidilir diye esprilere gerek yok liseliler.
gerçekleştirdiğim eylem.

bir sene daha hazırlanmak istemediğim için marmara Üniversitesinin vasat bir bölümündeyim.
Boştur zaman kaybıdır. En kisa yoldan dönulüp istenilen bölüme geçilmelidir. Sevmeden okuması bitirmesi zor olur kendinize zarar verir yıpranırsınız.
Çoğunlukla anne baba zoruyla o bölümü okumaktır.
bir şekilde o bölüm biter buna bir lafım yok mezun olunca o işi yapıcaksın belki 30 belki 40 yıl her sabah küfür ederek mi kalkmak istiyorsun yataktan bence insan neyi seviyorsa gidip onu yapmalı kalbinizin sesini dinleyin .
bende tıpta okumak istiyorum ama olmuyor be sözlük.
ygs şansınız devam ediyorsa, hemen kullanın.

sevmediğin işi yapmak, dünyanın en boktan hislerinden bir tanesi.

emin olun.
oldukça kötü bir durumdur. hayatını bok etmeni ilk aşaması gibi. sevmediğin bölümü okumaya başlarsın, üniversite de ortam iyiyse bir parça kurtarırsın. mezun olunca hele de sevmediğin bölümün işini yapıyorsan daha bir sıkıcı gelir hayat. hayatına pek bir şey katamazsın.
tabi bunun görücü usulü evlenip sonradan evlendiğin kadına aşık olma durumu da olabilir. hayattayken ümit kesilmez, yeni yollar aramak gerekir.
maalesef gerçekleştirdiğim eylemdir ve sınava tekrardan hazırlanmaktayım, siz siz olun böyle bir hataya düşmeyin güzel insanlar.
Berbattır. Lanettir. Diş hekimliğinde okuyorum. Hep söyledim söyleyeceğim. Bu bölümü sev-mi-yo-rum.
sevmedigin bi iste calisilmaz. bunu tecrube etmis biri olarak soyluyorum. bolumunuzu sevin arkadaslar.
Yol yakınken derhal dönülmesi gereken eziyet.

Hobi olarak ise sustum.

Bir kere yaşayacağın hayatında çekilmez angarya bu. iş hayatı zaten yoğun ve yıpratıcı en azından sevdiğin işin olsun.
böyle bir hata yapılabilir, normaldir. doğru olan tekrar sınava hazırlanıp, ilgi duyduğun bölümde okumaktır. fakat bazıları için dönüş imkanı bulunmuyor, ailevi yönden özellikle. onları, mutsuz bir gelecek bekliyor. ve ben de bu kategorinin içine giriyorum.
sevdiğimiz bölümde okuduk da ne oldu, mezuniyetten sonrasını iyi düşünüp karar verin sevmek ya da sevmemek değil mesele bu ülkede.
muzdarip olduğum durumdur.
bir üst seviyesi, sevilmeyen şehirde sevilmeyen bölümde okumak olan hede.
Eziyet.

Ömür torpusu durum.

Gelin bana sorun.

Dişini tırnağına takip mücadele ederek sonunda istediği mesleğe erişmiş fakat uni yıllarında nefret ettiği bir bölümde okumuş biri olarak hala çekerim sancısıni.
üniversite sınavı sonrası "açıkta kalmayayım" mantığıyla yapılan gayrıciddi tercihlerin sonucudur. hem o bölümde okumaya gerçekten ihtiyacı olanların hakkını gasp etmek, hem de ideal mesleğe sahip olamamanın neden olacağı iç huzursuzluğuyla bir ömür geçirmek demektir.
Pişmanlıktır. Nereden geldim bu bölüme amk kafamı sikiyim sağlıklı düşünememişim.
valla 1 kere üniversite sınavına girdim. olmadı barajı geçemedim. burda yazarım artık.