bugün

kendini mecbur hissedersin ve yaparsın. Hayatta ki en büyük talihsizliktir. Ne olursa olsun yapılmamalıdır.
Yüzme bilmeden cankurtaranlık yapmakla eşdeğerdir. Sonu iki taraf için de iyi olmaz.
(bkz: çocuk gelin)
mantıksızca yapılan sözde mantık evliliğidir. bir insan sevmediği bir insana ömür boyu niye tahammül etsin ki?
--spoiler--
"Sevmeden evlenmek, inanmadan ibadet etmek gibi alçakça bir iştir."
--spoiler--

Anton Çehov.
görsel
evlendikten sonra sevememekten iyidir.
belki evlendikten sonra seversin bu da bir olasılık.
risk. sevsen yine risk. aslinda evlilik basli basina risk.
Kendine yapılan cinayettir.
sizce mantıklı mı?

siz yapar mısınız?

lütfen arkadaşlar yardımcı olun yorumlarınızı yapın önemli konu abiniz için.
dingilliktir...

kusura da bakmayın artık...
sevmeden de sevilmeden de çok zor.. bunu yapmak zorunda kalmak istemem diyorum.
evlilik müessesesine aykırıdır. çünkü eğer seversen evlenirsin...
Sen sanıyor musun ki kız seni seviyor? Böfşhşfşs

Evlen gitsin. Konforlu hayat uğruna yapmayacağınız şey mi var allasen?
Bir üst evresi sevmek ama aşık olmadan evlenmek. ikisi de bir birinin lacivertidir.
Bir çok insanın yaptığı şey. Ben yapmam ama bir arkadaşım inattan gidip onu seven bir kızı kaçırmış. Başta çok zorlanmış 1 sene kadar sonra aşık olmuş. Aynı evin içinde (eğer karakterinizde aldatma vs yoksa) zaten aşık oluyorsun dedi bana da. Hatta tavsiye etti.

Ama bu tamamen karaktere bağlıdır. Bana sorarsan akıl işi değil. Kime sorsan kendine göre cevap verecek.
Aptallıktır. Evlilik ciddi bir iş. Ailelerle de evleniyorsun ne yazık ki. Ve aileler/akrabalar/gelenek/gorenek tantanası sevmeden katlanılacak şey değil.
ulan karşındaki evlenicek biri ise (saygılı, sadık, ahlaklı vs.) neden evlenilmesin, hepiniz birer mecnunla leylasınız sanki.
umarim basima gelmez, bir ömur katlanilir mi sevmeden belli zaman sonra her hareketi batar insana yahu.
Zamanla seversiniz yani zamanla sevebileceğinizi düşünüyorsanız.

Severek evlenmekten daha az kötü olan durum. Evlilik biraz şey.
Dürüst olmak gerekirse evlilikte sevmekten sonraki kriter cinsel arzudur. Şayet ben sevmesem de cinsellik yaşayabilir miyim diye düşünürüm. Çünkü bazı kadınlara kafamı kesseler bile tenine bile dokunamam. Yani çok zor durumdaysan sen de cinsellik yasayabilirsen bi nebze hazmedilebilir durum. Yani ömrüne ortak olmicak sonuçta. Karşılıklı sorumluluklarinizi yerine getireceksiniz. Ha herkes ister ki evinde yüreğini hoplatan, dünyayı yaşanılır i lan biri olsun ama ne yazık ki hayat o kadar şefkatli davranmıyor.
sevmenin boyutlarından ne anladığınıza bağlıdır biraz da. bir tane yazar, karşınızda ki saygılı, sadık, ahlaklı vs ise neden evlenilmesin yazmış mesela. şimdi bu sayılanın sevmekten gelen bir sayımlar olduğunu da varsayabiliriz, sevmeden ama "mantık" çerçevesi anlamında evliliğe karşı getirilen bir bakış ile de sayabiliriz. ama eleştirisel, ama doğru. orası tartışılır. hayatımızda bazı şeyleri sevmememize rağmen o kadar çok şey yapıyoruz ki herhangi bir konuda, evlensek ne olur ki diyemiyorum asla. çünkü sevmek ile sevilmemenin, yürütmek ile yürütememenin gibi şeylerin evlilik konusunda anahtar şeyler olduğunu düşünüyorum. ve yine de bilemiyorum şunu söylemek istiyorum. insan sevdikçe hayatı kolaylaştırıyor, bunu da unutmamak gerek.
Evliliği bir amaç haline getirmiş insanlar yapar bunu. Oysa evlilik bir araç olmalı.
Evlilik sevince muhteşem güzel olabilen birliktelik ama sevmediğin zaman zulüm! Sevmeden evlenmeyin, sevmiyorsanız da sevmeye çalışın! Olmuyorsa çay demleyin ;)