bugün

ülkemizin kanayanan yarasıdır.

http://www.haber3.com/5-b...-cocuk-gelin--988799h.htm
(bkz: çocuk gelinler imza kampanyası)
12 yıllık kesintili eğitim sistemiyle tavana vuracağı düşünülen rezillik. (bkz: 4+4+4=0)
şüphesiz ki islam'a uygundur.
sadece kürtlerde olmadığı, iç anadolunun birçok yerinde de olan, bir çocuğun çocukluğu yaşamadan anne ve kadın olmasına yol açan ayıptır.
(bkz: ünzile)
bebekle evcilik oynayacak bir küçük kızın, 2-3 sene sonra kendi çocuğuyla oynadığı dünya sahnesinin en acımasız oyunundaki üstlendiği üstüne yapışan kahrolası roldür.
varmadan sekizine
ergin oldu ünzile
hem çocuk,hem de kadın
on ikisinde ana
bir gül gibi al ve narin
bir su gibi saydam ve sakin
susar kadın ünzile

yağmuru kim döküyor
ünzile kaç koyun ediyor
dayaktan uslanalı hiçbir şey sormuyor ..

henüz yeni ergenliğe girmiş, o kanı gördüğünde hıçkıra hıçkıra "ben büyümek istemiyorum" diye ağlamış ve çıkan göğüslerinden utandığından kambur yürüyen bir kız çocuğu.. daha kendi bedenini tanımamış ki bir başka adamın o bedenden aldığı hazla çıkan çığlıklara aşina olsun kulakları.
Fazla soze gerek yok derim http://www.habervitrini.c.../cocuk-gelinler-674439/1/ .
keşke dünyayı daha güzel bir yer yapabilseydik çocuk . *
akp döneminde artış göstermiştir.
şebnem ferahın ünzile yorumunu hatırlatan gelinlerdir.
(bkz: susar kadın ünzile)
toplumun cahillik düzeyiyle paralel artış göstermeye devam eden gelin oldurulmuş ''çocuklardır''.
Son 3 yılda 18 yaşını doldurmadan evlenen
erkek sayısı 5 bin 763...
Kız çocuklarında bu sayı 128 bin 866!!
5000 nerde 128000 nerde!
Doğu illerinde çokça yaşanan durumdur. insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Hayır evlendiriyorsun da ne oluyor? Okut bi evladını bak yine sinirlendim. Biz bu gidişle ülke olarak gelişemeyiz.
(bkz: ünzile)
ayşe henüz çocuk. tüm dünyası bebekleri. bebeklerinin saçlarını örer onlara yemekler yapar ayşe. bir gün gelir alırlar bebeklerini. ayşe ağlar susmaz. sonradan anlaşılır ki babası 10 bine satmıştır daha memesi bile tomurcuk vermemiş çocuğu yaşlı bir herife. dinde kız döngüye girince verilmesi gerekiyormuş güya. ömürlerinde dinin tek bir gereğini yerine getirmeyenler kızlarını satarak dinlerini yerine getiriyorlarmış. değil baba insan bile değilsiniz siz.
Lise de evliliğin serbest olması ile gerçekleşebilecek bir durumdur.
Yeni yönetmelikle artış sağlayacak çocuklardır.
Lisede okuyan evlenebilirmiş.

ayran içerek nasıl bu kafaya sahip oluyorsunuz anlamıyorum.
arabistan'da pek çok bulunan şey.keşke islamı arap kültüründen ayırıp öyle benimseseymişiz dedirten olay.
insan sanılan hayvanlar tarafından soldurulan gonca güllerdir.
(bkz: 40 yaşında adamla evlendirilip öldürülen çocuk)
8 yaşında bir kızım var, bir ona bakıyorum bir bu çocuk gelinlere bakıyorum, kızıma bakıyorum bir daha sonra 11 yaşında, 12 yaşında, 13-14 yaşında zorla, ailesinin baskısıyla, noter onayıyla sapıkların ellerine teslim edilenler...

bunları gördükçe, okudukça kızım geliyor aklıma, içim daralıyor, ağız dolusu küfür ediyorum bu sapıklığa izin veren insan ziyanlarına, kızıma sarılıyorum sonra, daha süt kokuyor.
8 yaşında evlendirilip, gerdek gecesi ölen bi çocuğun hikayesi de olabilir bazen.

http://www.internethaber....k-gecesi-oldu-582141h.htm
Daha oyuncak bebeğine doyamadan canlısını eline veriyorlar nasıl bir hayvanlıktır bu.
Sapkın anne babanın eseridir.
güncel Önemli Başlıklar