genel olarak sanal ortamlarda dişilere yöneltilegelen, coğu zaman
"sayın bağyan biraz sonra düz duvara tırmanıcam" mesajı veren nazik * tekliftir.
(bkz: yonja diyalogları)
(bkz: selam güzel bayan konuşalım mı) *
(bkz: tanisabilir miyiz bagyan)
"vaaay, şekil yapmışız, seviye falan. normalde seviyesizsin yani, hıı?" lakırtısı ile karşılanabileceği gibi, "çek git arabanı, bendeki sendekini döver" tarzı bir lakırtı ile de* karşılanabilecek laf.

aç gözlerini.
bu soruya şöyle bir cevap alabilirsiniz:
asl pls?
cyber seven bir insan kişisinin sözüdür muhtemelen.

(#150881)
+seviyeli bir sohbete var misin lan?
-*varım anasını satiim!
ulubatli tuncay-seviyeli bir sohbete var misin *?
pretty girl 21-ben seviyeli bir muhabbet degil senal sex yapacak birini ariyorum bye
ulubatli tuncay-yok bende zaten oyle demek istemedim dur *
-gonderdiginiz mesaj preety girl 21 e iletilemedi
cabbar77-seviyeli bir sohbete var misin?
smash2292-haci ben erkegim
cabbar77-olm bu ikicinci vaka dogru duzgun bir nick alsaniza vakitimizi calmayin bizim de *
-merhaba seviyeli bir sohbete var mısın
-yokum
-meme,göt,meme,seks...
-seviyeyi düşürme
-baştan dedim
-...
(bkz: hey sen hazır mısın)
eskiden gerçekten de seviyeli sohbetlerin olduğu irc serverların da abazanların türemesiyle seviye düşmüştür.yeni nesil abazanlar da durumdan haberdardır ve abazanlıklarını gizlemek için bu sözü kullanırlar (bkz: kendin ol biraz).üzerinde durmamalıdır,cevap verilmemelidir.
(bkz: merhaba seviyeli bir muhabbete ne dersin)
-ahmet seviyeli bir sohbete var misin
-varim lan recep birgun de adam gibi sohbet edelim dimi
-ewt baslayalim senin dun ciktigin manita nasildi meme bacak fln abla iyi miydi bari *..
'mailim xxx@yyy.com cevap verirsen sevinirim vermezsen de canın sağolsun' diye sürer gider bu tek taraflı konuşmanın*devamı.

(bkz: bazen ben hümanistim diyor bazen rasyonalist oluyor)
genellikle seviyeyi koruyamayacağını düşünen insanların bari sen seviyeyi koru tadında söylediği ricadır.
seviyeli bir sohbete var mısın? **
yalnız kalmaya işarettir.
(bkz: kaz i urkutmemek)
kullananın bariz abaza goruntusu verdigi muhabbete girme cabası
sonraki cümlelerin de bu başlangıç cümlen kadar seviyeli olacaksa yokum.
sonunda ''seviyeli bir sohbet'' olamayacağını daha en basında belirten yapmacıklık abidesi...
erkeklerin sanal ortamdaki en beylik tanışma teklifi cümlesidir.bu lafa düşen hatun var mıdır bilemem.şayet var ise o hatun ya kayıp ya cahil ya da alenen kaşardır.bunun daha da bayağı daha da komik versiyonu ise "hey tatlı-güzel-seksi vs. bayan seviyeli bir sohbete var mısın"dır.
-seviyeli bir sohbete var misin?
-adim samuel, 25 yasim. ilginç, enteresan bi fizige sahibim.. hemcinsime ilgim yok, karsi cinsime de ilgim yok, hiçbi cinsime benim ilgim yok.. küba göçmeniyim...
"seviye derken??" şeklinde cevap verip,soruyu soranın buna pişman olmasını sağlayabilceğiniz soru.