bugün

Hakkimizda hayirlisi; nasipse gelir samdan yemenden nasip degilse ne gelir elden denilesi durumdur.
nikah şahitliğini sizin yapmanızı istemediyse pek maceralı değildir. gidin altınınızı takın dönün efendim napacaksınız...
Genelde basa gelen durum olur.

Seversin bir baskasi alir.
Seversin bir baskasi ile evlenir.
Sevmezsin bir bakmissin nikah masasindasin.
Benim de başkasıyla evlenme ihtimalimi guçlendiren durumdur.
evlenilen kızın başkası ile sevişmesi kadar acı olamaz.
bunu öğrendikten sonra tüm tıp dünyasını önüne serseler, o boğazındaki düğümlenme, yutkunurken her defasında duyduğun acı geçmeyecektir.
kalbim dayanamaz sensiz acıya
yaşarken ölürüm git dediğin gün.
seni paylaşamam bir başkasıyla,
yakarım bu şehri evlendiğin gün,
evlendiğin güüüünnnnn!
silkinizde olmaz abartmayın.
Olur öyle.
Ulasmayinca ask ulasinca hayal kirikligiymis. Bu durumda ask peydahlanir.
yeşilcam sinemasının vazgeçilmezidir. mantıken evlenen bir kızı başkasının seviyor olması olağandır. gayet normal bence. sizi seveni sevin aksiyona gerek yok.
elden kaçırmasaydınız...
Insanin boğazının dügümlenmesine göğsüne öküz oturmaşcasına nefessiz kalmasına neden olacak olaydır.Kapının tamamen kapandıgı anlamı taşır... belki de yıllar sonra boşandığını duyup tekrar depreşirsiniz...
aradan geçen zamana bağlı bir olay bu. Taze ayrılınmış bir kız kişisinin evlenmesi sizi ciddi psikolojik sorunların beklediğine delalettir. Ama aradan 2 3 sene geçmiş gününüzü gün ederek sorumluluklarınızı yerine getirme çabasında iseniz pekte bir sorun olmayacağını hatta sizi daha da refaha eriştireceğin den emin olabilirsiniz.
1.gün

sevdiğin kıza açılmayı düşündüğün gün nişanlanacağını öğrenmek..
sözcüklerin boğazında düğümlenmesi..
onu görmemek için pek ortalarda görünmemek..
akşam olup eve geldiğinde elinde ki telefonla içinde ki gurur arasında kalmak..
2.gün

Şiddetli baş ağrısı başlar, nişan gününe kadar fikri değişir mi acaba diye beklersin. Sonra beni kaybetmeyi göze alan birinin fikri değişse ne olur diyerek kendini avutursun. Amalar belkiler neyseler dolanır diline.
görsel
girince alışıyosun derler ya hah işte o durum tek fark burdaki su zaman .
çaresizliktir.

"Yüreğimde 'gitme' diyecek takat kalmadı benim.
Sevmeye mecalim yok anlıyor musun Asuman?
Zaten senin pederin kara listesinin kenar süsü olmuşuz.
Ne yapayım seni de kendimle beraber yakayım mı?
Hem bakma sen evleneceğin adam kötü biri değil.
En azından parası var yaparsın bir çocuk oturursun aşağı.
Merak etme, Mükremin Çıtır'ı da unuttuğundan daha az hatırlarsın.

Hani insanın canı bazen, hiç hesapta yokken içli köfte ister ya, öyle bir şey işte. O gün de köfte yemeyiver be Asuman.."
(bkz: gerçek arabesk).
#23836744 entrydeki atteo kardeşin dediği gibi. Senin için dünya o gün bitmiştir. Kıyamet kopmuştur. Artık sadece bedenin boş bir yaşamda, yaşamaktadır.
Dünyanın kuralıdır. Acı, ama gerçek.
bugün itibariyle öğrendiğim, değişik bir duygu, böyle ibne gibin puşt gibin bişi, ama her sorun aslında bir çözüm demektir,
bu sorununda beni dahada ileriye götürecek, bir çözümü vardır elbet.
Düğüne gidilmesi gereken durumdur.bu adam kim diye soran olursa eski bir tanıdık der artık *
(bkz: sana kız mı yok)