bugün

bazen ilişki bitirme sebebi. konuşacak konu bulamadığım insandan sıkılırım, sıkıldığım insanla da beraber olmak istemem.
Ben isterimki sevgilimin yanında susmaktan da keyif alabileyim. Uzanalım bir sey konusmadan ama bundan da rahatsız olmadan. O sessizlikte huzur ve güven var.
Iki kisi ne kadar yabancıysa o kadar konuşmaya calısıyor ve boş muhabbetlere giriyor.
bir süre sonra kendinizi bir boşlukta hissedersiniz. ortak noktaların tükenmesi ile baş gösterdiği düşünülse de bence heyecanı ve tutkuyu kaybetmek ile alakalı. konu ile ilgili altın değerinde bir kaynak buldum.

https://www.kalpchat.net/...iyle-konusulacak-konular/
Çok konuşmamak iyidir, tartışılmaz, eskitilmez konular olarak yorumladığım durumdur
Risklidir saçmalayın ama susmayın. Susmak demek kendinize cephe açmak demektir o sırada bayan milleti düşünürde düşünür sonra hiç beklenmedik olaylar canlandırılarak hiç tahmin etmediğiniz detaylar irdelenerek yoğun bir trip saldırısında kendinizi can çekişirken bulursunuz.
(bkz: napak duygu)
konuş konuş nereye kadar. konuşcak konu kalmamıştır ondan.
Anılara anı eklenmesi bu durumun ilacıdır.
(bkz: üstünde ne var)
gecenin bu saatinde bu dertle müzdarip olmak. ne kadar kötüüü. konu yok amk.
ayrı dünyaların insanı olduğunuzun göstergesidir. bazen sonuç çok acı bitebiliyor.
- aşkım
+ canım
- napıyosun
+ oturuyorum sen
- bende aynı
+ *
Günde böyle beş kere konuşuruz toplamda bi saat etmez kafayı yeriz.
konu konuyu açarmış.Girersiniz bir konudan ordan başka konulara geçersiniz.Tabi bunları yapmanız içinde önceden baya kültürlü olmanız gerekiyor.siyasetten girip ev işlerinden çıkarsınız zaman zaman.tabi bilgisine,kültürüne bakmadan bu yakışıklı,bu güzel diye herkesle çıkarsanız öyle mal mal kalırsınız işte.Zaman geçtikçe çok konuşmadığınızdan birbirinizdende soğumaya başlarsınız.
ikinizin de mal olduğunu gösteren durum. ya da yaşınız 20 altındadır.
Farklı hayatlar, farklı zevkler, farklı ilgilere sahip oldugunuzu gösterir. Geleceği yoktur. Sanıldığı gibi farklı kutuplar herzaman birbirini çekmez.
Kızın mal olduğunu gösterir çünkü öküzün biriyle sevgili olmuştur.
biraz kültür eğitim ve yaşam farkı ile alakalı durum.

kimseyi ezmek gibi bir durum söz konusu değil ama kız arkadaşım ile çıkmaya başlamadan önce üniversite mezunu bir kızla yeni ilişkiye başlıyorduk. lan baya her türlü muhabbete giriyordum kız ile yani biliyordu bir şeyler.

sonra kız arkadaşım olan lise mezunu bir kız ile çıkmaya başladım. abi ilk başlarda konuşuyorsun yok seni seviyorum yok ileride şunları yapalım bunları yapalım gibisinden. ama sonra muhabbet çıkmaza giriyor. çünkü ikiniz de farklı dünyaların insanlarısınız. şu an aklıma gelmiyor da benim için çıtır çerez olan şeyler onun hayatında duymadığı şeylerdi.

belli bir süre onun bildiği şeyleri bilmiyormuş gibi yapıp bana anlatmasına izin verdim. buna ister film deyin ister kitap ister yaşanmış olaylar.

ama sonra öyle bir duruma geldi ki konuşacak bir şey kalmadı. ben diyordum en sonunda sen anlat dinliyorum diye çünkü biliyordum ki benim konuşacağım konular ile uzaktan yakından alakası yok.

bu sebep ile benim ona soğuk davrandığımı söyleyip ayrılmak istedi.

sonra ne oldu 1 hafta sonra tekrar aradı dedi ben çok yanlış yaptım çok üzüldüm tekrar denesek olur mu diye.

ben ne dedim peki hayır. çünkü kendimizi kandıracaktık. yapamazdık biz beraber. onun vizyonu ile benim vizyonum o kadar farklı idi ki.
öyle işte diyerek geçiştirilen konudur.
karşıdaki kişiye önce arkadaş gözüyle bakılmadığından dolayı olan durumdur. sonra sevgili gözüyle bak. yoksa aklında sadece karşı cins olarak kalır...
iliskinin monotonlastigini gosterir.
o zaman sevişin efenim.
+ nabıyon?

- aynı be ya. sen nabıyon?

+ aynı be ya.
15 dakika sonra...

+ ee daha daha nabıyon?

- aynı işte ne olsun. sen?

+ ben de aynı. kalkalım mı?

- olur.
muhabbet edemediğim insanlarla arkadaş bile olmazken insanların nasıl sevgili olduklarını anlamama hiç yardımcı olmayan olaydır.
Mal gibi kaldığımız durum illa erkek konu bulacak hani eşittik lan.
sevdiğinizle beraberken konuşmak bazen gürültü olabiliyor.*