bugün

Hemen hemen her gencin başından geçen durumdur. Sonuç, hüsrandır.
gerçek sevgi ile birbirine bağlı çiftlerde problem yaratmayacak durumdur. Lakin bir çiftin sessizliği en güzel muhabbettir. Gözler konuşur.
Ilk buluşma da sıkça rastlanılan durumdur.
konuşmak zorunda olmadığınıza göre sorun teşkil etmemektedir.
yanyanaysanız gözler devreye girer, yükünüzü biraz da olsa hafifletir.
kendisini kurtarmak icin askim seni gorunce aklim basimdan gidiyor sana bakmaktan konusacak laf bulamiyorum diyen maldir.
hergün durmadan mesajlaşan çiftlere şaşan insanların yaşayacağı durumdur. bu insanlar genelde havadan sudan muhabbetleri boş muhabbet olarak görürler. sanki sevgilisiyle olan muhabbetini, maksat muhabbet olsun diye zaman öldürmek amacıyla kullandığını bu yüzden ilişkiye bir çeşit hakaret ettiğini hisseder. tecrübeyle sabittir.
söz konusu olan münazara olmadığına göre kafaya takmaya gerek yoktur.kaldı ki yanınızdaki kişi sevgiliniz ya da dostunuz ise öyle bir şey aramaya gerek yoktur; kelimeler öyle ya da böyle kendiliğinden dökülür.
nedeni kafa yapısının sevgili adayıyla aynı olmamasından kaynaklanan bir problemdir.
zor durumdur.

ayrıca nasıl oluyor da trip atmıyor. bir hafta önce ki mevzuyu tekrar açıp bunaltmıyor arkadaş. yeni sevgili modeli çıktıda haberim mi yok. eğer öyle bir şey ise ben eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından yararlanmak isterim.
konuşursun, konuşursun. Kelimelerin azaldığını yavaş yavaş fark edersin. Serçe parmağını sandalyeye çarpmış hissi geçtikten sonra uzaklara dalarsın. Uzun sessizlik hala devam ediyordur. Düşünürsün ve iç güveysinden hallice durumunun iyice boka sardığını anlarsın. Hadi ordan.
insanın kendisiyle konuşmadan durması kadar doğaldır. öyle güzeldir ki öyle güzel.
böyle durumlarda istemsiz olarak bir gerginlik baş gösterir. bu gerginliği bertaraf edip, ortamı yumuşatmak namına tez elden sevişilmesi her iki tarafında yararına olacaktır.
boyle durumlarda sevgilinin agzina verilir.
karşı taraf konuşmanı ister ısrarla, aklınada bişey gelmez. kötü durum.
Bazen gözler konuşur sözlük.
sevdiğinizle beraberken konuşmak bazen gürültü olabiliyor.*
Mal gibi kaldığımız durum illa erkek konu bulacak hani eşittik lan.
muhabbet edemediğim insanlarla arkadaş bile olmazken insanların nasıl sevgili olduklarını anlamama hiç yardımcı olmayan olaydır.
+ nabıyon?

- aynı be ya. sen nabıyon?

+ aynı be ya.
15 dakika sonra...

+ ee daha daha nabıyon?

- aynı işte ne olsun. sen?

+ ben de aynı. kalkalım mı?

- olur.
o zaman sevişin efenim.
iliskinin monotonlastigini gosterir.
karşıdaki kişiye önce arkadaş gözüyle bakılmadığından dolayı olan durumdur. sonra sevgili gözüyle bak. yoksa aklında sadece karşı cins olarak kalır...
öyle işte diyerek geçiştirilen konudur.
biraz kültür eğitim ve yaşam farkı ile alakalı durum.

kimseyi ezmek gibi bir durum söz konusu değil ama kız arkadaşım ile çıkmaya başlamadan önce üniversite mezunu bir kızla yeni ilişkiye başlıyorduk. lan baya her türlü muhabbete giriyordum kız ile yani biliyordu bir şeyler.

sonra kız arkadaşım olan lise mezunu bir kız ile çıkmaya başladım. abi ilk başlarda konuşuyorsun yok seni seviyorum yok ileride şunları yapalım bunları yapalım gibisinden. ama sonra muhabbet çıkmaza giriyor. çünkü ikiniz de farklı dünyaların insanlarısınız. şu an aklıma gelmiyor da benim için çıtır çerez olan şeyler onun hayatında duymadığı şeylerdi.

belli bir süre onun bildiği şeyleri bilmiyormuş gibi yapıp bana anlatmasına izin verdim. buna ister film deyin ister kitap ister yaşanmış olaylar.

ama sonra öyle bir duruma geldi ki konuşacak bir şey kalmadı. ben diyordum en sonunda sen anlat dinliyorum diye çünkü biliyordum ki benim konuşacağım konular ile uzaktan yakından alakası yok.

bu sebep ile benim ona soğuk davrandığımı söyleyip ayrılmak istedi.

sonra ne oldu 1 hafta sonra tekrar aradı dedi ben çok yanlış yaptım çok üzüldüm tekrar denesek olur mu diye.

ben ne dedim peki hayır. çünkü kendimizi kandıracaktık. yapamazdık biz beraber. onun vizyonu ile benim vizyonum o kadar farklı idi ki.