bugün

genelde bir iliskinin ya basinda ya da sonunda karsilasilan bir durumdur.
sevgiliyle cok vakit gecirilmesi durumunda karsiniza cikmasi kacinilmaz durumdur.
ozellikle msn sohbetlerinde her onlayn oldugunda bir
" *nasilsin?
+iyi sen?
*ben de? "
bekleyen bir sevgiliyse soz konusu olan iyice zora sokar bu durum insani...
çok fazla telefonda konuşunca bugün şuraya gittim buraya gittim muhabbetine dönmeden önceki evre
heyecan kalmaması söz konusudur. zira insanlar sevdiği kişiyle her daim konuşacak ve anlatacak birşey bulurlar.
eğer bundan şikayetçi olan kız tarafıysa muhtemelen bu kız sürekli iltifat bekleyen 'canım benim, cicim benim, seni ben pek çok pek çok severim' bekleyen bir kızdır, yüz verilmemelidir. çok şikayetçiyse bu durumdan futbol muhabbeti falan açılır ve kız tarafı pişman edilir.
hayata aynı yönde aynı pencerede bakamama hayatı paylaşamama durumudur. birbirini seven bir beraberlikleri olan iki insanın şu koskoca dünyaya, kendilerine, yarına, bugune, geçmişe, işe, aşa, eve, aileye, mutluluğa, sıkıntıya, dünya üzerinde olan ne varsa ona dair birbiriyle paylaşacak konuşacak birşey bulamaması durumunda direk yolların ayrılmasını gerektiren durumdur.
(bkz: kabus)
(bkz: sevgiliyi konusarak bunaltan erkek modeli)
daraltan can sıkan bir durumdur.kankilikten sevgililiğe geçmiş bir ilişkiyse bu durum pek yaşanmayabilir ama eğer yeni tanışmışsan ve hiç bir ortak ilgi alanınız yoksa * tez zamanda boş ev ayarlanır.

(bkz: sevgiliyle vedalasmak icin bos ev ayarlamak)
gençleri, konuşamıyorsak ağzımız boş durmasın yiyişelim düşüncesine iten durumdur.
karizmanın çizilmesi, ilişkide tehlike çanlarının çalmaya başlaması diye yorumlanabilir... ama insan sevdiğiylede susabilmeli... kaygısızca susabiliyosan, kasmadan uzun süre biriyle sessizliği paylaşabiliyosan senin o insana yakınlığınıda gösterir bu kanımca. bu sessizlik kulağını yırtmıyorsa gerçekten gerçekten ait olduğun yerdesindir...
birbirlerini hic tanimayan insanlarin sadece fiziksel begeniyle alelacele cikmaya baslamasi sonucu ortaya cikan durum
ilişkinin bittiginin resmidir.
(bkz: sonun başlangıcı)
kofti bir beraberlik anlamına gelir, beraberliğe razı olup önünde ki maçlara bakması gerekir.
ilişkinin bittiği tükendiği andır.
konuşacak şey , aman bişi dersem kavga ederiz bahanesiyle bulunamıyorsa ya da her söylenilen şeye karşı taraftan " ama ben öyle düşünmüyorum ki.." diye bir tepki geliyorsa "her bitiş bir başlangıştır" prensibiyle yaklaşılması gereken durumdur.
çok muhabbet tez ayrılık getirir deyişini açan durum.
erkeğin telaşa mahal vermemesi gereken durumdur. zira hatun kişisi için öyle bir sorun yoktur. o gün kuaföre gitmiştir, on dakikalık işini yarım saatte anlatır, bir arkadaşı diğer arkadaşının arkasından konuşmuştur, hiç tanımamanıza rağmen bir saate yakın dinlersiniz olayları hele bir de onun arkasından konuşulmuşsa en az iki saati vardır. bunlardan mütevellit korkmaya gerek yoktur...
hayra alamet değildir, sen sus da gözlerin konuşsun diyerek durum geçiştirilebilir, de nereye kadar diyeyim ben sana.
karşındakinin artık sevgili değil de sıradan bir insan haline geldiğinin kanıtıdır.
ilişkinin ilk zamanlarında, henüz birbirini tanıma aşamasındayken; acaba ne desem, bunları anlatsam benim hakkımda yanlış birşeyler mi düşünür?.. diye uzayıp giden bir iç konuşma sırasında uzunca bir sessizlik olur, kimse konuşmaz iki tarafta karşısının ağzından çıkacak sözcükleri beklemektedir dört gözle. birde bu taraftan düşünmek lazım. zaten ilişki ilerleyip birbirini sevdikten sonra saatler boyunca telefonda konuşulacaktır.
sevgililiğin cicim aylarının en çok anımsanıp özlendiği durum, birlikteliğin sorgulanmaya başladığı andır.aslında konuşulacak bir şey bulunmadığından değildir, "ne yapacağız şimdi biz bu ilişkiyi" diye arpacı kumrusu gibi düşünüldüğünden olabilir bu mesela.
herşeyin bittiğinin bir göstergesidir
ilişkinin en başlarındaysa henüz çiftler birbirlerini tanımadıkları ve işin içinde utangaçlık olduğu için normal ama uzun süreli bir ilişkiyse bir takım büyük sorunlara işaret olduğu için kötü bir olaydır.
gayet mümkün bir hadisedir,çünkü bazen hiçkimseyle konuşacak bir şey bulamayabilir insan..asıl sorun ; sevgilinin yanında illaki konuşacak bir şeyler bulmaya çalışmak hissinin zorunluluğu,susma isteğinin, bünyelerde , sıkıntı yaratmasıdır...önemli olan sevgilinin yanında rahatça susabilmenin ve bunu ilişki için sorun olarak görmeyen bir partnerle kesişmiş olmanın konforunu yaşamaktır..