bugün

birini çok sevince yaşanan histir. o kadar çok sever üstüne düşersin ki çocuğun gibi gelir.
(bkz: annem gibisin)
bir kadin tarafindan boyle sevilmek asla istemem.
Bir kızı aynen böyle sevmiştim. Ama sonra batırdık.
Bana çok yanlış gelendir.

Çocuğun gibi...

Sevgililiğin evlilik öncesi bir kademe olduğunu düşünürsek ve evli insanların eşlerini ayaklarında sallayıp mama yedirmediklerini de biliyorsak bu cümleyi kurmak çok sakıncalıdır.

En üstü kapalı şekilde söylemek gerekirse, sağlıklı bir insan çocuğu gibi sevdiği biriyle çocuk yapmaz.
Ağızdan çıkanı beyin muhakeme edemiyorsa vayy o insanın haline...
eşime karşı bazen hissettiğim sevme şekli.

çocuk gibi !

çoğunlukla tahammül edemeyeceğim şeyler yapıyor. örneğin, mumluğun, tabağın, bardağın içinde sigara söndürüyor.
kırk kez dedim "yapma" fakat inatla yapıyor. her geçen gün başka bir şeyin içinde sigara külü görüyorum. bana aldığı çiçeklerin vazoları mı dersiniz, kütükleri mi dersiniz...
mütemadiyen yapıyor, durduramıyoruz.

bir anne gibi ikaz etmekten yoruldum artık. üstelik şirin şirin cevaplar verdiği için kızdığımda, küs de kalamıyorum. başka çarem kalmıyor. temizliyorum ve her seferinde "yapma artık" diyorum.

bir şey istediğimde peşinden bakmak zorundayım, kesinlikle doğru yapmaz.
bir örnek daha, "masa örtüsünü serer misin?" desem, yamuk, özensiz serer.
özenerek hazırladığım kahvaltılarda masa düzenine yardım etmesini istediysem, eyvah! muhakkak izlemeliyim.

özenle kestiğim peynirleri eliyle alıp başka tabağa koyarken gördüm bir kez. "napıyorsun?!?!" diyorum, "masada yer açıcaktım ondan" diyor. *
bir kez de tütsülüğe tütsü koymasını istedim. tütsüyü öyle bir saplamış ki tütsülüğe,
tütsünün çubuğu tütsülüğe eğim vermiş ve neredeyse bir A harfi gibi duruyordu. küller yerlerde tabi..

yine de kızdığımdaki o şirinlikleri için durduk yere bile kızasım geliyor bazen.

seviyorum.
Şuan ki içinde bulunduğum his. Adam gibi seviyorum gram aldatmıyorum karşı taraftan da bu değeri ve kararlılığı görüyorum aileler de tanıştı Allah sonumuzu daim kılsın. Yalnız gerçekten tarifsiz bir his.
Çocuk sever gibi şevkat ve merhametle yaklaşıp sevmek olabilir. O da hasta olduğu zaman ya da keyifsiz olduğu zaman vs. Fakat evladını sever gibi sevmek bana biraz tuhaf geliyor.
zannedersem burada ki " sevgiliyi çocuğun gibi sevmek" de ki kasıt, sevgililerin birbirlerine misal olarak " varınca mutlaka ara beni, ince giyinme üstüne bir şey al, fazla geç kalma, haber etmeyi unutma merak ederim çok" gibi cümleler olmalı sanıyorum. bizzat bayağı bayağı çocuk muamelesi yapmak olmamalı yani. sevgiden kaynaklanan, onu benimsediğin için kaynaklanan bir durum olmalı. tabii abartı yapmayarak.
başını göğsüne yasladığında, kokusunu içine çekerek onu öptüğünde içinde oluşacak his.
Karşı tarafa bıkkınlık getirecek aşırı bir sevgidir.
Çocuk nasıl sevilir ki?önce çocuk sevgisini tatmak lazım.
hoş bir durumdur eğer karşıdaki de bu durumu fark edip onaylıyorsa.
Özellikle çocukluğunu istediği gibi yaşayamamış erkeklerin hem kendi çocukluğuna dönüp arkadaş edinmesi hem de kendini baba gibi hissetmesini sağlar.
ilişkiye samimiyet ve tatlılık katar.
evde çocuğun gibi sev tamam da yatakta adam gibi sev. heryerde farklı farklı sevmek lazım aq. o ne öyle yatakta annecim annecim dediğini bi düşünsene? sikerler öyle işi.
Her seferinde yaptigim hataydi. Anasinin bu denli sevmedigi adamlari cocugum gibi sevdim. Boyle seven kiz nadirdir dediler sonuc ? Got kalkti ve muthis hatalar yapildi, terkedildiler. Elde edince sanki artik sizden gidemezmis gibi davraniyorsunuz ya, sanki anne gibi sevmek o kadinin goreviymis gibi algiliyorsunuz ya iste o noktada siciyorsunuz beyler.
sen gözlerine en temiz duygularla, en içten masumiyetinle bakarsın ama onun gözü dışardadır. seven hep kaybeder zaten. sevilmeden sevmeyin ve sizi seven biri varsa onu asla bırakmayın.
bir insanı çok sevince gelen histir. artık üstüne titremeye başlarsın, hiç bir şeyinden iğrenmezsin, bırakamazsın, kopamazsın.
Ensestizm iste. Es, sevgili, yar... bunları oyle sevmemelisiniz. Cocugunuzu da baska bi sey gibi sevmemeniz gerektigi gibi.
Boynuzu yersiniz kaçarınız yok.
Çocuk sevgisi benzersizdir ki ihtiyacı yoktur tanıma. Ama sevgiliyi çocuğunuz gibi sevmek olayı canın kaynar da ağız burun sıkıştırıp seversin ya öyle bi şey. Koca adamı kadını bi sersemletirsin.