bugün

1-cilveli olmak sarttır
2-haklı oldugun konularda,karsındakine s..tirgit dedirtecek kadar dırdır yapmamak gerekir
3-yerine göre alttan almayı bilmek cok önemlidir
4-insanı bogarcasına kıskanc olmak cok kötü sonuclar dogurabilir
5-halinizden anladıgı kadar halinden anlayın..
6-ne demek istiyosun yerine ''anlıyorum seni''demeyi deneyin..
7-sacma sapan kaprislerle adamı bezdirip,bir de üstüne küfreder gibi niye suratın asıldı diye sormayın..
8-kavga ve tartısmalarda gecmis defterleri kesinlikle acmayın,kapanmıs konuları tencit pilavı gibi ısıtmak ilerde size yol,su elektirik olarak geri döner...
9-erkek dogası geregi sahiplenici oldugu icin,kıcınız basınız acacak kıyafetlerle bulusmaya gitmeyin(bunu özellikle yapan kadınlarda var)
10-hic bitmeyecekmis gibi iliskinize sahip cıkın ama yarın hersey bitecekmis gibi de kendiniz hazır tutun...
tek bir taktik vardır o da taktiksizliktir.
kadınlar için, uygulanması zor taktiklerdir. iki elinizle yapışsanız, debelenir adamlar. bağlamak lazım. el, kol dayanmaz buna.
sevgiliyi bulmadan herhangi bir önemi olmayan taktiklerdir.
araştırmalar sevgili bulmanın elde tutmaktan daha zor olduğunu göstermektedir. yoksa bu yaşıma kadar neden sevgili bulamayayım ki? Neymiş takımın altına şort giymişim. Efendim bir kere yaz ayıydı. hem de şort değil kısa pantolondu. Efendim niye gül almamışım da venüs fly trap almışım. adını da bilmiyor ya neyse. bir de parmağını sokuyor çiçeğin içine sonra bana kızıyor.

not: kolay elde tutulan bir beyim.
sevgiliyle yaşanabilecek heyecanların artmasını temel alan taktiklerdir.
eğer yaşanan şeyi oyun gibi algılıyorsak kullanılması gerekendir. ama bunu gerçekte yaşıyorsak, taktik maktik hak getire. kendinizi şaşarsınız.
yanlış bir öneridir. taktikle olmaz bu iş, biraz sevgi ve hoşgörü herşeyi halleder. tabi bunları taktik olarak kullanmamak en güzeli yoksa yılmaz vural gibi ya döversiniz yada küme düşersiniz.
göster ama elletme. ( çekirge bir zıplar, iki zıplar, buda unutulmamalı )
efendim önce gidersin markete dersin ki bana bir pattex.
sonra ele pattexi dök (bir süre yanma hissi uyandırıyor ama deride tahrişe yol açmadığı dermatolojik testler neticesinde kanıtlanmıştır) daha sonra sevgilinin elini tut.
Bu kadar basit.
Aman haa aman, kacırma bulduğunu, mazallah evde kalırsın, tursu kıvamına gelirsin. Dikkat et son kullanma tarihinin gecmemesine.

daha iyi kavranması için; (bkz: pattex/#3071501)
Eğer akıllı olmazsan elde tutacağın şeyin sevgili değil kadim dostun "kukusavar" olacağını düşündüğünde , ruh halinde oluşan telaş ile sevgiliye yapacağın yalakalıkların tamamıdır.
sevdiginizi elinizde tutmak isteniliyorsa ilgi ve alaka sevdicegin uzerinden eksik edilmemelidir. unutulmamasi gerekir ki sevdicek basi bos birakilmaya gelmez.
iki taraf yeterince seviyorsa iliski devam eder, bir taraf daha az seviyorsa o iliski bitmeye mahkumdur.
kendi karakteri ve mizacına güveneyecek zayıflıktaki insanlara lazım olan taktiklerdir.
elde tutmamaya çalışmak.*
surekli iyi ve kaliteli pompa olayi iliskinin devamiyla dogru orantilidir.
ya birlikte olmak için olunduğunda ya da karşınızdakinin sizi yeteri kadar sevmediğini düşündüğünüzde yapılacak taktiklerdir.
parmak boyutlarını geçmeyecek şekilde sevgili bulunur, sonra elde değil avuç içinde bile tutulur. * *
kadınları anlamak zor en anlamlı anda bile anlamsızlık yaratır .
böyle bir taktik yoktur gidecek olan yolunu belirlemiştir zaten.
gitmek istiyorsa yolu gösterin, içiniz yansa da soğukkanlı olun. 3 vakte kadar geri dönecektir hırsından. fakat yine o hırsla ne yapmıştır nasıl dönmüştür onu da ben anlatmayım.
kaçın. kovalasın.

evet bu en eski taktiktir, ama en etkilisidir.

hala "sevgilimi nasıl elimde tutarım" tarzı böyle başlıklar açılıyorsa eğer, 2010 yılının güngören'inde, tabiki bu taktik te kendine yer bulmalıdır bu başlık altında.
elini sımsıkı tutup hiç bırakmamak
http://www.uludagsozluk.com/e/470485/

Sesli güldüm.
umursamamk,değer vermemk ayda yılda bi sevdiğini söylemek,özel günlerini unutmak vb..
doğru zamanlarda susmak.