bugün

sanırım normal insanların hayatındaki en zor anlardan, kararlardan biridir bu. ilişkinin bittiğini freni patlamış kamyonun yokuş aşağı hızla inişi gibi görebilirsiniz ama kontrpiyede kalırsınız. hareket edebilen tek şey beyninizdir o anda, kaçamazsınız. doğal olarak altında kalırsınız, bundan kurtuluşunuz artık şansa kalmıştır. o şansta sizde olsa freni patlayan kamyon ile aynı yolda karşılaşmazdınız zaten.

"artık ayrılmalıyız diyerek en zoru ben yaptım, sen ne yaptın ki?" dedi.

ona göre bu bile bir başarıydı, çünkü bu bir "sözde cesaret işi" idi. bilmiyordu ilişkinin nasıl birşey olduğunu, çünkü tek taraflı yaşıyordum. bir insan bir duyguyu tatmadıysa onu anlaması imkansızdı, nitekim bende anlatmadım.

gece herkes gidince, çekilince odalarına, aldım onu yanıma. balkonun kapısını araladım, oturdum hanımelinin yanına. karşıma aldım, anlattım anlattım anlattım... o kadar çok dinledi ki beni çatlayacaktı, hissettim. içilecek kıvama gelmişti, derdimi paylaşıyordu artık. sonra açtım kapağını, döktüm kadehe. çiçekleri suladığımız musluktan üzerine biraz su ekledim. şifayıda o gece kaptım sanırım o yüzden yaşarıyor şu an gözlerim. hani ayrılıkta acıtıyor besbelli ama göz yaşartmaz, süründürür onun acısı. tam aşık olamamışım bunu anladım. virüsü kapmışım, tam yayılmaya başlarken sen durdurmuşun.

şunu bil isterim ayrılık ilk gün pek anlaşılmaz, kolay gelir. ne zaman ki uzaklaşır, uzaklaşır, uzaklaşır o günler; acı o zaman hissettirir kendini. en aciz anda gelir vurur seni, çoğunlukla inletir, sıtmalandırır... en tehlikelisi unuttum sanmaktır. gösterir sana unutmayı onunla beraber gittiğin bir çay bahçesinde, yazlık bir sinemada, bir şarkının sözlerinde, bir çocuğun gözlerinde, renklerde, sayılarda, tarihlerde... bakarsın ki her şey oymuş meğerse.

ama o ayrılığı isteyen kişi olmakla övünürmüş, cesaret addedermiş bunu kendinde. *
+bebeğim
-efendim aşkım ?
+yılbaşına ne kadar kaldı?
-3 4 gün aşkım.
+heh işte bebeğim, biz bu yüzden ayrılalım biz.
-nasıl yani !!
+bahane arıyordum zaten yavrum bu da güzel bi sebep bitsin işte. Ayrılalım.
herşey yolunda giderken daha doğrusu herşeyi yolunda goturmeye çalışırken artık yürümediğini idrak edip kurarsanız bu cümleyi. karsinizda patlamaya hazır bi bombayi görmek kaçınılmaz son.
takip ediliyolarlarsa, yakalanmalarını zorlaştırmak için, şaşırtma amaçlı yapılan ricadır. saatleri de ayarlamaları faydalarına olur. *
ayrılmak istemenin cesaretle birleşmiş formasyonudur. bazıları vardır ki "ya başka bulamazsam?" şüphesiyle ayrılamaz sevgilisinden. üzücüdür. yazıktır. günahtır.
kendini hazırlamamışken karşı taraftan duymaktan daha üzücü değildir.
uzun bir ilişkinin ardından cesaret işidir. her türlü kararsızlıktansa iyidir.