bugün

ülkemizde en fazla ihtiyaç duyulan konu.
acilen bilen birilerinin bu yolları paylaşması, anlatması, kurs açması, öğretmesi gerekiyor.

gençliğinin güzel yıllarını boş geçiren geleceğimizin büyüklerine söyleyecek çok şey var.
ama ilk ders; ne yapın edin bir sevgili bulun. güzellik falan aramayın. en kötü sevgili bile elinizden iyidir.
sonra mal gibi benim sadık yarim elizabeth diye dolanırsınız.

son cümle; sevgilisiz kalmayın.
bu konuda ordinaryüs derecesinde başarım var. sevgilisiz bir ömür geçti, kalan ömür için artık hazırım.
Ilk atin neyi varsa silin mesajlarini msn konusmalarinizida silin, evet kafanizdan silemiceksiniz bunlari yaparken ama o gitmeyi tercih etti ve gitti. Hakettigini verin. Daha sonra kendinizi isinize, dersinize, projeye verin. Zaman gecip gider iste. O olmasada olur.
ilk 1 2 hafta dişi sıkmak lazım. ondan sonra nasıl bu kadar çabuk öğrendiğinizi şaşıracaksınız. hatta daha rahat edeceksiniz. ama bir süre geçtikten sonra bu rahatlık batmaya başlayacak. nasıl iş anlamadım.
bu sürec başka sevgili yapmadan geçmez. yap sevgili kafan dağılsın bağlanmadan bıraktın bıraktın bırakamadın bide ondan çekersin. merak etme elbet ailen senin için düzgün birini bulur.
hayat öğretir. sen istesen de istemesen de.
bol bol arkadaş dost edin yoksa yaşayamazsın.
annemizin karnından sevgili eşliğinde çıkmadığımıza göre(allahım nasıl kibarım yanaklarımı öpüjem) sevgiliyle yaşamayı öğrenmenin yollarından daha düz ve kolay olan yollardır.( cümlede hata aramayın, tümleci falan hep yerli yerinde)
evden çıkmamak ideal bir yöntemdir. aksi halde adım başı öpüşen çiftleri görüyorsunuz. lan gidin evinize ne bok yiyorsanız yiyin.

neyse işte evden çıkmayarak az biraz çaresine bakılabilir. deniyorum şu an. başarılı gidiyor.
geceleri yastığa sarılın. uzun silindirik koltuk minderlerinden bulursanız daha iyi, biraz olsun sevgiliye sarılıyormuş havası yaratabilir.*
halk eğitimin derhal açması gereken branşlardan biridir. paklar mı bilmem ama üç dönem bile katılabilirim.
kitap okumayı sevmeyi öğrenmekten geçer.
sevgilinin yerini dolduracak şeyler yapmak lazım.

görsel
emin olun sevgiliyle yaşamak kadar zor değildir. Hatta daha iyi olduğu söylenebilir.
baya sabun ve peçete harcatacak yoldur.
(bkz: yokluğunda çok kitap okudum)
Mühendislik seç. Temiz.
kendini bir hobi vs. adamaktan gecer.
özenmiyeceksin bu kadar basit.
kimsenin bilmeyi istemeyeceği öğrenilesi bir şey değildir, içine düşülünce kendiliğinden öğrenilir.
zamanla ogrenilecek durumdur. sonra karsina biri cikar ve kapilirsin, donersin basa. bu boyle surer, gider.
http://www.incicaps.com/r/dinliyoz.jpg/
film izle hep,ilk başlarda alışık değilsen ben ne yapıyorum diyebilirsin ama sardın mı kurtulamazsın.böylece sevgilin olmadan mutlu mesut yaşar gidersin.
özel bir şey yapmaya gerek yok aslında, tek yapmanız gereken çok yalnızım, forever alone, yağmurda yalnız yürürüz heyyt gibi ergen kız triplerine girmemeniz. yağmurda sevgiliyle yürümenin, kışın sevgiliyle bir kafede kahve içmenin, 14 şubatta sevgi pıtırcığı olmayı, olmazsa olmaz, mutlaka olması gereken bir olay gibi görmezseniz sorun kökten çözülür.
onun artık sadece rüyalarda olabileceğine inanmalı. en azından inanmaya çalışmalı.