bugün

eğer türk kızıysa derin bir çelişki içindedir.

hep yakınır durur "sevgilim şuna karışıyo mini etek yiyince surat asıyor, göğÜs kısmı açık kıyafetler giyince surat yapıyor, bikini giymek isteyince greenpeace'cilerle birlikte kendini boğaz köprüsüne zincirliyor" diye. ve bu yaparken sevgilisinin okul ya da iş hayatında iletişim kurduğu ve kızımızın tanımadığı herhangi bir kadına merhaba dese kıyameti koparır. kıskançlığın babasını yapar. ve bunun sevmek olduğunu söyler.

şimdi sevgili kızım,

peki kıyafEtine karışan adam neden karışıyor sence? kıskandığı için olabilir mi? ve bu kıskançlığı sevgi doğuruyor olabilir mi?

bu çelişkiden kurtulun. ya erkeğin başının etini yemeyin ya da onun da sizi kıskanıp karışmasına izin verin.

+ ayh ne alakası var berkecan mini etek giysem ne olur yaniii :(
- lan adımız berkecan diye donla çıkalım sokağa o zaman manyak!
götüne bakan it kopuk yüzünden sevgilisinin başının belaya girebileceğini hesap etmeyen kızdır.
(bkz: aklını seveyim aklını)
sanatçıdır, eserini sergileme hevesindedir.
ya sevgilisine uygun giyinecek ya da kıyafetine uygun sevgili bulacak diyorum ama garipsiyorum işin içinden de çıkamıyorum ben neler diyorum! (bkz: hayırdır inşallah)
mini etek yemenin nasıl birşey olduğunu düşündüren başlık. (bkz: mini etek yiyince surat asıyor)
sevgili değil godoş arayan kızdır.
giyimini abartmadığı sürece biraz tolerans isteyen kızdır. *
şimdi insan düşünüyor. belli bir yaşa gelmişsin. belli bir şekilde yetiştirilmişsin, alışkanlıkların, hayat tarzın var. ailen laf etmemiş giyimine kuşamına. adamın biri geliyor, onu giyme bunu giyme diye çemkiriyior. tamam kıskansın, çemkirsin de bokunu çıkarmasın. yok kolun açıkta, yok ayak topuğun gözüktü diye abartmasın. cehennem sıcağında boğulurken daha da boğmasın yeter.
sevgilisine hiç değer vermeyen kızdır.
nerede nasıl giyinmesi gerektiğinin bilincinde olan kızdır. nasıl giyinip nasıl davranıcağını başkasından öğrenmeyecek kadar düşünebilme yetisine sahiptir.
Gayet de haklı olan kızdır.

Sen kim oluyorsun da bana karışıyorsun adam, denir karışmaya çalışan şahsa. Kimsenin kimseyi kısıtlamaya hakkı yoktur. Kısıtlayıp kızı üzmek gibi bir hakkı yoktur erkek kişisinin. Kız istediğin gibi giyinmiyorsa sevgilisi olma, rahat bırak onu değil mi? Dengesiz. Sen kimsin kim? Sevgili demek karışan şahıs demek değildir.
Haklı olan kız'dır.

Karısmak mı ıstıyorsun? Cık bırlıkte alısverıse, gez onunla magaza magaza, vıtrın shop yaparken bıle elını bırakma bak nasıl karıstırıyor. Sen secersın herseyı zaten hee gecede seksı cabası.
görüşeceği erkek arkadaşlara karışılmasına izin verecek, kıyafet seçimlerine laf ettirmeyecek kızdır. tarzın kişiliğindir.
aranan kızdır genel olarak.
ben anlamıyorum aga.
sevgilin var işte aradığını bulmuşun.
nedir bu daha seksi görünme çabası amk?
götünü, bacağını, memelerini sokaktaki sade vatandaş da görmeyiversin yani.
erkeğin en doğal hakkıdır sevdiğinin sadece kendinin olması.
ve de ister aga mini etek giymesin ister, göğüs dekoltesi olmasın ister.
kendi bildiğinde ısrar eden kızda ben art niyet ararım.
gözü dışarda derim.
derim aga.
sıcakmış falan filan bunlar hep yarak kürek.
bireysel özgürlüğünü kazanmış, kendisine güvenen akıllı kızdır; lakin bünyesinde başka tezatlıklar barındırma riski de vardır.
kıyafete karışma mevzusu daha çok kadınların erkeğin ona ilgi göstermesini, kıskanılmasını hissettirdiğinden içten içe istenilen bir durumdur.
yani hiç karışılmayıp tamamen özgür bırakılması bir minvalde umurunda olmama durumuyla ilişkilendirilebilir.
çünkü pek çok kız geleneksel aile yapısı nedeniyle de karışılmaya, biraz baskı altında tutulmaya, korunmaya muhtaç biçimde büyütülmüş, bu his onun yapısı haline gelmiş ve yönlendirilme ihtiyacını da sürekli duyumsar olmuştur.

dolayısıyla, şu halde; gerçek anlamda güçlü bir insan ve birey haline gelmesi, kendisine güvenmesi ve kıyafetlerine de karışılmasını istememesi takdir edilesidir.
Haklı olan kızdır.

Sonuçta sadece sevgilisi. Babası olsa veya eşi, hayat arkadaşı olsa tamam derim. Haklı derim.

Ancak sen iki günlük sevgilisin. Karışmak senin neyine?

Eğer biriyle çıkacaksanız olduğu gibi çıkın, değiştirecekseniz hiç ilişkiye bile başlamayın.
Sevgili olmak ortak paylaşımlar gerektirir, bir nevi hayatı paylaşmaktır. Kendinize harcayacağınız vakti, emeği bir başkasına veriyorsunuz. Bence bu önemli bir husus. Bunu yapacak kadar çok seviyorsanız o insanı, onun hoşlanmadığı tarzda giyinmeyi zaten siz de istemezsiniz. vaktimi ve kalbimi ortaya koymuşum yahu, kıyafetin lafı mı olur. Karşılıklı fedakarlıklarda bulunmayacaksak ne gerek var sevgililik sıfatını da kirletmeye. He ama vaktini değerli görmeyen, sırf boşta kalmamak için sevgili edinen kızlar için bu durum geçerli olmayabilir. Onlar istedikleri gibi giyinmeye devam ederek sözde sevgili oldukları insanı çıldırtmaya gönül rahatlığıyla devam edebilirler.
nereye gideceksek ayrı ayrı gidelim denecek kızdır.. yolda giderken bazı şahıslar, bu kızları sırf giyilen kıyafetlerin vücut hatlarını daha da ortaya çıkarması nedeniyle, gözleriyle yeyip bitirmektedir..
sonra o erkek sinirlenmektedir.. kız arkadaşıyla bozuşmaktadır..
ikisine de yazıktır.. gerçi bu kızlar salya akıtmayı çok iyi bilirler.. dertleri de budur.. hatta bazıları vardır, nice insanlar tarafından arzu edildiğini sevgilisine gösterme derdindedir..
işte bu kız en yakın eczaneden iq testi almalıdır..
dayı kızıdır, emmi oğludur.
kendisine karışılmasını istemiyorsa sevgili işlerine bulaşmasın.. sonra en ufak laf geldiğinde '' sen benim ne giyeceğime karışamazsın taaammı diyerek çirkeflik yapanları mevcut. sevgilisi madem bir şey diyemeyecek o zaman sevgili olmanın ne anlamı var. belki kız uygunsuz ortamda uygunsuz kıyafetlerle çıkıp geldi.. erkek diyemeyecek mi? bak aşkım bu ortama göre kıyafetin biraz abartı olmamış mı ? he demeyecekse ne diyelim o zaman saldım çayıra mevlam kayıra.. sonra ilerde beni aldattı diye ağlamayın.
yiğidin malı meydandadır felsefesini hayat şekli olarak gören kızdır. candır, canandır. güzellikleri sergilemeli mal beyanı yapmalıdır.
Boğa Burcu erkeğiyle çıkmaması gereken kızdır. ilişkinin ilk başlarında Karışmasa da sevdikçe, bağlandıkça kıyafetine de karışır, konuştuğu erkek arkadaşlarına da karışır. Çünkü sen teksindir, değerlisindir. Senin vücut hatlarının, göğüslerinin, bacaklarının başka erkekler tarafından görünmesi boğa burcu erkeğini delirtir. Buradaki bakış açısının yobazlıkla falan uzaktan yakından alakası yoktur. Belki dine de inanmayan bir boğa erkeğidir, ancak yine de sevdiği kızın kıyafetine karışır. Onun için kıyafetlerine karışılmasını istemiyorsan boğa burcu erkeğinden uzak dur.
özgürlüğüne düşkün olan yeni nesilin bir ferdi olarak, umursamayarak yaptığı davranışlara, sevgilisinin * karışmasını istemeyen kızdır.
aslında bu kızın mayasında mutlaka edeb, ahlak vardı ama o kahrolası beğenilme arzusu herşeyin önüne geçiyor. rakipleri* dekolteler, boy boy bacaklar gösterirken onun dikkat çekmesi zorlaşıyor, üstüne bir de sevgilinin, kızın güzelliğini her daim belirtmemesi,hatta bu güzelliğin saklanması için baskı ve kısıtlama yapması, kızı iyice çileden çıkarıyor.
birçok yabancı kaynaklı film ve dizide gördüğümüz "benim kız arkadaşım bu beyler, ne kadar güzel değil mi?" gibi bir davranış bizim milletimizde olmadığı gibi aksine, sevgilisinin güzelliğini dillendirmeyi ayıp sayan bir millet olmamız, kızların sokakta orda burda güzel giyinip insanlara güzel görünmelerine engel olmamıza sebep oluyor.
bir de korkular var tabi. bal gibi olan kıza eşşek arıları gelse, bal arısını * parçalayıp balı götürür.

sonuç, ya "ben burdayım beni farkedin" diyen bir kızla takılmayacaksın.
ya da "sadece senin farkettiğin, kimsenin bakmadığı bir kızı" bulacaksın. *
Sevgili istemiyodur salın gitsin kimse bu kadar geniş olmaz erkek dediğin karışır kız düzgün giyindiği taktirde zaten ağızlar kapanır.
Moderndir. "O şortu giyme s*kerim" diye hanzoluk yapan bir erkekle asla ilişki yürütemez.