bugün

Sorgulayabilir ancak yargılamaya hakkı yoktur. Bilmesi de gerekir tabiki önemli şeyleri.

Zaten yargılıyorsa o hayvanla ilişki felan düşünülmez koyun götüne.
ADI ÜSTÜNDE GENiŞ iNSANDIR. annesi, kız kardeşi gözünün önünde 10 erkekle sevişse gurur duyacak insandır. pardon insan dedim.
geçmişe takılmayan insan tanesidir.

geçmişini sana anlatsa ne olur anlatmasa ne olur. bide kızın veya erkeğin geçmişini öğrendikten sonra kızıp bağıran sığırlar var. ulan o daha seni tanımadan yapmış bunları kızmaya ne hakkın var. geçmişi değiştirebileceksen eğer kızmaya hakkın var derim. sana ters gelmiştir kızarsın. ulan olmuş bitmiş olay kızsan ne olur kızmasan ne olur. sana göre değilse geçmişi çekip gidersin. bunun genişlikle alakası yoktur. yaşayan yaşamış, hepsini geride bırakmış gelmiş sana. sığırlık yapmayın, geçmişe takılmayın.
Aslında geniş insan değildir o. Evet günümüzde günaha bulaşmamış insan bir elin parmağını geçmeyecek kadardır. Fakat bu insanın düşünce yapısı zaman içinde tam oturduysa ve siz bu kişinin size eş olma konusunda doğru bir insan olduğunu inanıyorsanız ve en önemlisi siz bu insanı Allaha ibadet ettirme konusunda vesile olursanız bu hem onun ahiretinin kurtulmasına hemde sizin ahiretinizin kurtulmasına ciddi katkı yapabilir. Çünkü bir insanın hidayetine vesile olmak üzerine güneşin doğup battığı herşeyden daha hayırlıdır diye efendimizin (s.a.s) müjdesi var. Ve diğer hadisi şeriflerde cennetlik olduğunu belirtiyor. Yani olaya sadece dünyalık bakılmamalı. Hem o insanın kurtulması hem sizin kurtulması belki de buna bağlıdır. insan çünkü hayata bir sefer geliyor ve ahiretini kazanıp cehenneme gitmemek için sebepler aramak zorundadır. Birde bu yönüyle değerlendirin. Hatasız insan günümüzde çok az çünkü.
kişinin partneri düşünceli ise gelecekteki yaşama yön verecek detayları zaten paylaşır..
fakat eski sevgili muhabbetleri vs, bunlar lise muhabbetleridir.
karşındakinin hal ve hareketleri, duruşu, karakteri, ailesi düzgün ise zaten çokta derine inmeye gerek yok.
eğer güvensizlik varsa ve sevgilin güvensiz bir kişilikse bunları sorgulama gereksiniminde insan ister istemez zaten bulunur. faişe ruhluysa bu zaten çok kısa bir zaman zarfında anlaşılır. böyle durumda sorup detaya inmeye gerek yok. sevişin ilerleyin.

ben şahsen evli olduğum eşimin geçmişini bilmem, o da benim bilmez. konuşup, eğleneceğimiz, düşüneceğimiz o kadar çok şey varken böyle gereksiz şeylere yer bile ayırmadık. çokta mutluyuz. eğer ilişkinizin zedelenmemesini ve beyninizi yemek istemiyorsanız bu tip saçma muhabbetlere girmemenizi öneririm.
Zaten zamanla su üstüne çıkandir.
Bu kadar degerliyse neden ayrıldınız a m k.
geçmişin merakı geleceğin hesabı ile ilişkinin içine eden dar kafalı insanlar.
(bkz: murat genişkılıç)

(bkz: 30 yılda 1 gibisin)
kimse sana canım, cicim, balım demesin. ama götün güzel diyebilir.

(bkz: gurur duyarım)
genişlikle alakası olmayabiliyor bazen.

bir başkası sizin geçmişinizi siktiyse, yeniden başladığınız zaman geçmişi de merak etmiyorsunuz bir zaman sonra..
hayatta yapmayacağım şeydir, insan beraber olacağı kişinin geçmişini tabii ki de sorgulamalı ve olumsuz bulduğu şeyleri belirtmelidir.
o geniş falan değildir ancak ev terliğidir. çok net.
sorgulamak her zaman iyi olmuyor.
benim böyle bir sevgilim oldu. çokta güzel oldu aslında. saçma sapan, eskimiş, gereksiz hesaplar vermemek güzel şeydi.
Seviyosa soğumaktan korkar .
aşk her şeyden üstündür, sadece kendinizi ona bırakın.
bu kadar genişlik transporterlarda yoktur. karavanlarda yoktur.
Bi sikim olmaz o maldan. Amına kodumun gavatı.
(bkz: geçmişi olmayan adam)
havalı görüneyim diye kendini kasar, düşünürken içi içini yer ama çaktırmamaya çalışır bu tip. ya da kısa süreli düşünüyordur.
Genislikten degildir. Sorgulasa kendine dert olacaktir Sorguladiginin hesabini sorsa cevap bellidir "senin hayatima girecegini bilseydim inan hicbir sey yapmazdim"
genişlikle alakası olmayan makul insandır.

hele bir anlatın geçmişi bilince ne olacak? sorma güzel kardeşim, isterse nikah masasından dönmüş olsun ne olur? seni tanımış sevmiş onu yaşamaya bak.

bekaret beklentin varsa birlikte olma. öylesini bul kendine. sorgulayınca ne olacak?