bugün

364 gün boyunca boyunca ezik olduğu yetmezmiş gibi birde sevgililer günü denilen valentine nin armağanı olan zaman dilimine ayıp eden fakir ve ezik canlıdır.

insan olsa 364 gün yemez içmez sırf o gün tek taş almak için para biriktirir. yazıklar olsun.
Vergisi yoktur diye almamıştır.
Alışkanlık olmuş vergisi olan şeyleri almak.
6 saat nerde?
0.50 karat pırlantaya 7200 lira vermeyen akıllı canlıdır.
Ezik değildir.

Tek taş alıp boynuzları takacaksa, gerek yok zaten o yüzüğü münasip bir yerlerine monte edebilir.
(bkz: afrikalı açlar da öyle yapıyordu)
tek taş içinse kızın sevgisi, siktirsin gitsin bi zahmet.
Sevgilisi tam da şu sözü söylemiş olablir ona,

--spoiler--

Paran cebinde kalsın , bırak artık rahatsın
Bu kız mal mülkü naapsın? çalışır yapar
Tek taşını almış, tam turunu atmış
Yüreğin kaç karatmış? bu kız onu sorar
--spoiler--
yemeyip icmeyip 365 gün calisip didinip ugrasip bu birikimini de yine hayatini paylasacagi kadin ile paylasacagini düsünen kisiye yapilan hakarettir.

buna karsilik; "istedigin tek tas olsun" diyip cakil tasli bir taki esyasi da armagan edebilir ama ac gözlü ve kendi egosunu asip, daha fazlasini istemekte olan insan evlatlari cakil tasina da razi gelmez, sirkonyaya bile burun kivirir, illaki elmas olmasini ister. bunu isteyen kisi o kadar bilincsiz bir insandir ki; bildigin kömürün hammaddesi karbondan olustugunu, bu tas icin bi cok insanin günümüzde bile kölelestirildigi, monopollesmis olan bu sektörün, fazla cikartilmis elmaslari yakarak ve saklayarak aslinda fiyatlari havada tuttugundan bihaberdar sekilde, mal mal isteklerde bulunur ve bunu gerceklestirmeyene de hakaretlerin önünü ardini kesmez.
Ezik değil fakir ama gururludur.
tektaşı gelenekselleştiren ezik kapitalizmin kendisidir.
asıl sevgilisi tek taşı sevgilisinden daha çok seven gerçek eziktir. **
yanlış önermedir.
sevgililer gününden bir gün önce sevgilisinin ayrılmak istemesiyle tek taşın götüne girmesiyle sonuçlanan bir deneyim yaşamıştır. Bir de yetmemiş o tek taşı sevgilisine eşyalarını kolilediği kolinin içine koymuştur. Bunu gören ben bırak tek taşı 200zloty üzeri hediyeyi kabul etmiyordum. Tabi artık okul bitti çalışıyoruz ama yine de çok pahalı hediyelere karşıyım. Bana gitsin kask alsın pahalı birşey alacaksa, kışlık mont alsın.
sevgilisine tek taş alan ezik kadar ezik değildir.
siz sevgilinize tek taş alırken biz beş taş oynuyorduk ne haber!
eşit olduğunu her fırsatta götünü yırtarcasına haykıran dişi varlık tarafından karşı cinse saldırma sebebidir.

geçen haberlerde gördüm dedemle nenem gelmiş 90 yaşına spiker adama bir şey sormuyor, direk neneme mikrofon uzatıyor,
- eşinizden ne istiyorsunuz sevgililer gününde?
* tek taş
yok ebesinin a.. ali sami, sende mi nene, sen ne vereceksin dedeme? ya onu geçtim ne yapacaksın tek taşı? lan haydi onu da geçtim neden hep erkek bir şey alıyor bu boktan günde?

sanki kadın erkeğin sevgilisi de, erkek kadının kölesi anasını satayım, sevgililer gününde bir sefer de sen bana çiçek al, madem sevgililerin günü, madem çoğul madem eşitiz, ben sana ne kadar değer verdiğimi aldığım boktan bir para tuzağı olan sağa sola çarpıp bir sene sonra haşatını çıkartacağın, aldığım günün ertesi günü götürüp bozdurmaya çalışsam yediğim kazığı çıkartmaya leylek arayacağım hediye ile göstereceksem sen de bana karşılığını ver.

aptal aptal şeyler yazıp insanın asabını bozmayın arkadaş, sen bana regal raptor daytona al bende sana tek taş alayım, ben şahsen alırım da senin büzük yerse artık haydi hodri meydan...