bugün

kadın ruhundan zerre kadar anlamayan salaktır. kitap arkadaşa hediye edilir, sevgiliye değil. üstelik bir kitaba da hediye demek de ayrı bir saçmalıktır. kitap, kaset, cd bunlar kaç kuruşluk bir şey ki hediyeden sayılsın. en fazla iyi bir yerde yemek yediğinde verilen bahşişle aynı. yani bahşiş ayarında bir şeye de hediye denmez.

nasıl ki hamama girenin terlemesi bir kanunsa, sevgili edinmeninde bir bedeli olacak elbet, hediyeye sıra geldimi de mecbur biraz elini cebine atacak.
salak değildir. bazen bir kadını dünyanın en mutlu insanı yapandır. bir erkek okuduğu bir kitapta sevdiceğini görüyorsa, her satırı onu düşünerek okuyorsa ister ki sevgilisi de her satırda onu yaşasın. ince düşünmek salaklıksa salak da olabilir tabi.
sevgilinin bulamadığı bir kitap, bütün şehir dolaşılıp bulunduysa verilecek en güzel hediyelerden biridir.
kitabı salak yazdıysa ve sevgilisine ithafen yazdıysa alnından öpülesi salaktır.
ucuza kaçtığı yetmiyormuş gibi bir de onca işin gücün arasında hiç hesapta olmayan kitap okuma işini sevgilinin sırtına yüklemiş olan salaktır. hatta bazısı test bile yapmaya kalkar.
sevgilisi mutluysa bazı dış kapı mandallarına bir sik düşmez.
salak değil çok harika bir sevgilidir.
her kadının tek bir beğenisi olduğunu sanan kişi söylemidir. salak değildir; sevgilisini iyi tanıyordur.
kitaba, okumaya değer veren sevgiliye hediye edilebilecek en güzel şeydir kitap.

hediyenin değeri para ile ölçülmez.

verilecek hediyeyi para ile değerlendiren kız ise öküzdür. kızı böyle paragöz olarak gören ise öküzün önde gidenidir, öküz kulübünün takım kaptanıdır.
işe yaramayan onlarca hediyedense, kitap tercih eden bir sevgilisi olduğu için, hediye olarak kitabı seçmiş olan salaktır. kitap okumayı sevdiğini keşfetmiş ve beğenebileceği türden bir kitap almıştır. candır sevilesidir. ayrıca sevgili olmanın hediye ve maddi yönle ilgisi yoktur. gözü yüksekte ve ukala bir birey, gelen hediyeye yüz çevirir ki bu da görgüsüzlüğünü ve sevgiyi maddiyat ile sınırladığını belli eder.

kitap okumayan bir sevgiliye kitap aldıysa işler değişebilir tabi. ben şahsen hiç kitap okumamış birine kitap armağan etmem. maddi yönden pahalı ama gereksiz bir peluş oyuncak alırım. odasının en nadide yerinde saklasın boş ve manasız bir şekilde bakışsınlar. alınan bir kitap ayrıca konuşmak için ortak bir nokta yaratır. o kitap üzerine yapılan sohbetler ne tatlı sohbetler olur. hem bakış açısı genişler hem okuma kültürü artar. bir peluş beni bin kat üzerken, alınan kitap beni havalara uçurabilir. ben böyle düşünüyorum. maddiyat ile ölçülmemeli bu tür şeyler. eğer sevgiliyse düşünmesi bile yeterli denmesi lazım. ama nerde o düşünceli sevgililer.
şahane bi insandır.

kitap okumanın hazzını bilen kişidir. bilmyenler için 'salakça' gelebilir. aldırmıyoruz efendim bunlara.
eğer, kama sutra vee taocu seks kitaplarını hediye etmişse seks hayatı çok renklenecek olan salaktır.
kitap okumayı çok seven sevgiliye verilecek en iyi hediyedir. neden salak denildiyse başlıkta anlayamadım. sevgilisini mutlu etmiş dahası var mı?
korsan kitap hediye etmesi de muhtemeldir.

ciddi düşünüyorsa orjinal kitap,
idarelikse korsan kitap.
özel günlerde, özellikle dişi tarafın beklenti içinde olmadığı zamanlarda yani, kişisine ve elbette kitabına göre gayet hoş sayılabilecek, şirin bir jest. çok parasının da olmayabileceği göz önünde bulundurulmadan zavallıcığa 'salak' demeden önce, içinde kuş kadar erik olan bir paketi 3 gün önceden ''sana bir kargo olacak hayatım!'' diye haber verip heyecanlandıranlar incelenmeli diyorum.
benimdir efendim. hem de boyama kitabı almıştım. önemli olan alınan hediye değil, aldıgınız kişiyi mutlu etmektir. hem güzel bir tebessüm olur yüzünde hediyeyi alan insanın, hem de bir boyama kitabıysa esprili bir anı olarak kalır yüzünüzdeki çizgilerde.

he aklıma gelmişken, salak değilim aşığım a dostlar.
en güzel hediyeyi seçerek sevgilisine muhteşem anlamlar katmıştır.
boş insan olmak yerine, okuyan güzel insanlardır onlar. güzel bir çifttir. evlenirler bile.
entellektüel aşık.
keşke bütün sevgililer böyle olsa dediğimdir. küçükken kitaptan güzel hediye mi olur derdi annem de öööf saçmalama kadın! derdim içimden. sonra büyüdükçe, gerçekten de böyle olduğunu anladım tabi. kim ne düşünürse düşünsün şunu biliyorum ki kitap alan bi insan için salak sıfatını yakıştıran salak ötesi salaktan daha salak olamaz. keşke öyle gidip kıtıpiyozdan bi tişört ıvır zıvır alınacağına ön sayfasına güzel bir not yazıp, bir kitap alınsa. azıcık kişisel gelişime katkısı olsa.
neye göre salaklık. bazı kadınların hiçbir işe yaramayacak tektaşları istemesi salaklık değil ama kitap hediye etmek salaklık öyle mi? kitap kimine göre en güzel hediyedir. özellikle ayda 6-7 kitap okuyan bir öğrenci için. bir kitabın 22 lira olduğu düşünüldüğünde, istenen bir kitabın hediye olarak gelmesi dünyalara bedeldir.
hala kitaplara değer veren insanların tercihidir.
ortalama her ay salaklık yapıyorum da haberim yokmuş. hatta bu 15 gün içinde sevgilimin çok istediği ve almayı düşündüğü kitapları sürpriz yaparak 2 defa salaklık yaptım. geçen hafta sevgilime zülfü livaneli'nin serenad romanını, dün de Yılmaz özdil'in isim şehir hayvan romanı. bu aralar fazla salaklık yapıyorum galiba, kendime gelmem gerekiyor bir an önce. peki sevgilime sürpriz yaparak hediye etmem salaklık dereceme nasıl bir etkisi oluyor?
boynuna atlanılası sevgilidir.kitap yoluyla bir şeyler paylaşmak her zaman daha güzeldir.
kitabın en kalıcı hediye olduğunu bilen uyanıktır.*
kendi okumadığı bir kitabı almışsa kazançlı bir salaktır. ayrıldığında al gülüm ver gülüm noktasında bir kitabı olacaktır.