bugün

sabredebiliritesine göre erkekleri ikiye ayıran durum.. şöyle ki; bunu gerçekten kendine görev edinmiş gibi tavır takınan erkekler vardır.. saatlerce bu kızları dinleyebilirler.. bu erkeklerin genelde kız arkadaşları vardır.. birde bu duruma kesinlikle tahammül edemeyenler vardır.. bu kızlar genelde saniyede 7ila 8 kelime söylebilirler.. revaçta kelimeleri ya inanmıoooooraaaam" dır.. bunları bir şekilde dinlemek durumunda kalanlara geçmiş olsundur.. allah sabır versindir..

(bkz: sevgilisinden ayrılan kızla dertleşen erkek modeli)
(bkz: sevgilisinde ayrılan erkeği sallamayan kız modeli)
(bkz: erkekle kız dost olabilir mi sorunsalı)
bosver, daha iyilerini bulursun lafıyla birlikte kıza yazmanın da başlamasıdır.
(bkz: cem)
o kız sevdiğiniz bir arkadaşınız ise erkek için de zor olmayan aktivite. dert bu sonuçta, paylaştıkça azalır.
eski sevgililerin sanki umurumuzda olduğunun sanılmasından kaynaklanan gereksiz zaman kaybıdır. Genelde erkeklerin içinden geçen neyse önümüzdeki maçlara bakalımdır.
erkeğin fıtrat olarak kendi bile inanmamasına rağmen yazılma mekanizmasının mode onolduğu bir durumdur.. veya şöyle denilebilir.. olaya bir fabl senaryosu gözüyle yaklaşırsak, kuzunun bir kurda gidip "yav ben yavrular için şurda biraz et ayırmıştım da bulamıyorum bana yardım edermisin kurt kardeş.. vah bana vahlar bana ben şimdi kimlere giderim gibi" demesi gibi bişey..
genellikle bu dönemde kız bunalım takılmal istediği için hele hele bir erkekle dertleşmesi imkansız olan durumdur. yani ben görmedim. *
nam-ı diğer ÖLÜM durumudur. dinleyen kişi için helva pişirilip imam çağırılabilir.
bu kızcağımız tikky bir kızsa işte o zaman kaçınız kaçtırınız.. zira her an tikky literatürüne altın harflerle geçecek kelimeler duyabilirsiniz..
sonunda ele geçen fırsattır. kızı tavlamanın tam sırasıdır. önce bir yarım saat dinleme işini atlatırsan gerisi kolay.
dertli kız için önceden yapılmış olan planlara göre değişkenlik gösterebilecek durumdur. eğer ki herhangi bir plan yoksa ve olmayacağı da kesin ise ve hatta pek önemli bir şahıs değil ise o zaman otobüste yan koltuğunuza oturmuş ajdar anık gibi çile çekmeniz mümkündür. haa eğer plan var ise o zaman o son-öldürücü vuruşu yapmak için en önemli fırsat gelmiş demektir. gayet yumuşak ve teselli edici, koruyucu-kollayıcı, büyük bir çınar ağacı misali bir yaklaşım ile artık herşey daha kolay olacaktır. haa sizin için önemli bir şahıs ise ama bir plan yok ise, yani yakın bir arkadaş ise, o zaman mutluluk verici olacaktır, zira arkadaşı teselli etmek, onu dertlerinden arındırmak, onu mutlu etmek insanı da mutlu eder*.
eğer dertleştiği insan bi erkekse o erkeğin onla güzel konuşmaları sonucu yeni bir aşkın doğabilme ihtimali olan durumdur. eğer dertleştiği insan kızsa bu sefer çocuğu kapma fırsatının kendine gectiğini farkeden arkadaşı aman boş ver o seni kaybetti gibilerinden laflar edip ardından çocuğun üstüne atlayacaktır.