bugün

lokantaların ekseriyet ile alt katları olduğunun unutulmaması gereken mevzudur. o alt katta mutfakta çalışanlarda ekseriyet ile iri kıyım olur..
Sevgilim böyle bir şey yaparsa onu garsonun yanında döverim. Ne ayıp.
Azıcık aklı başında bir kadın ya da erkek, arkasına bakmadan kaçmalı.
hala birilerini ezerek yüceleceğini sanan adamlardan var mı?

aklı başında bir kadının yanında bunu yaparsanız artık sevgiliniz olmaz. çünkü ekmeğinin peşinde bir insanı rencide ederek paye kazanmaya çalışan biri adam değildir.
Hoş olmayan, irite edici bir durumdur.
yanımda, insanlara yağıp gürleyen, mahcup eden insan istemem.
Yanındakileri yok sayarak, kimya bozan, kontrolsüz olmak rahatsız edicidir.
Adaba ve nezakete uygun bir dille uyarmak medeni insan hareketidir.
kalabalıkta artsilik yapanın tenhada affı olmaz.

şimdi o herif sizin çorbaya tükürse haksız mı?
16 ve 17 yaşımda yazları gazinoda garsonluk yaptım. Böyle tipler çok. Hatta daha kötüsü bu adamların yanında bu işi yaptığı için gurur duyan kadınların da olması. Ama bu tiplere patron hesapta çok fena geçiriyordu hiç affetmezdi.
Oracıkta terk edilmesi gereken kompleksli insan işi.
Garsonun Tabağı ağzınıza sokması ile sonuçlanacaktır!
azarlayan kişinin sevgilisi eğer bu duruma " vay be ne baskın(sözde tabi) karakterli bir sevgilim var" şeklinde yaklaşıyor ise tencere kapak olmuşlardır zaten. aklı başında birisi böyle düşünmez tabii. o değilde yeni nesille işimiz var. pandemi döneminde maske takmayı pısırıklık sanıyorlar mesela. mental gelişimleri fetüste durmuşlar herhalde.
o garson seni dövmüyorsa yanındaki kıza dua et, sırf onun yanında rezil olma diye susuyordur.
komik değilsin.
kendine güveni olmayan kişilerin çiğ davranışıdır. ben kız olsam bu adamı şutlardım.
Asla tasvip edilmeyen şeydir. Hem eşiniz de rahatsız olur. Herkes size bakar. Ben garson gelince rahat çalışması için müsaade bile veririm. Hoş değil.
(bkz: mağara adamı)