bugün

Garson eğer sert yapılı biriyse iyi bir dayak yemenize neden olacak şeydir. Evet.
Sevgilinin gözüne girmek için yapılması gereken şeydir.

Şöyle diyebilirsiniz.

- nerde kaldı lan bizim servis, alırım bak ayağımın altına seni, s.ktir git çabuk getir bizim servisi.

Böyle derseniz eğer, o gece sevgiliniz size 2 kere verir. Evet.
Sevgilim böyle bir şey yaparsa onu garsonun yanında döverim. Ne ayıp.
Garsonun Tabağı ağzınıza sokması ile sonuçlanacaktır!
lokantaların ekseriyet ile alt katları olduğunun unutulmaması gereken mevzudur. o alt katta mutfakta çalışanlarda ekseriyet ile iri kıyım olur..
Aydınoğlu iş başında yine trollükleriyle.
karizma çizdirir, sevgili'ye "hımmm" dedirtir.
Eziklik.
Sığırlıktır.
böyle bir şey olamaz. orada işini yapan bir insanı aşağılayarak sevgilisinin gözüne girebileceğini düşünen aciz bir insan eylemidir.
Kimse azarlayamadi beni 2 yillik servis elemani olarak. Hele bir azarlasa hem kizin yaninda o oglani dover rezil rusva ederdim sonra isten cikardim. Sen kimsin lan yavsak beni ezmeye calisicaksin uc kurus paranla oç.
Ben sevgilimden soğurdum.
TDK'ya baktım kelime karşılığı yavşaklık çıktı.
Sikerler öyle adamı.
sevgilinin gözüne girmeye çalışmak, dayak yemekle sonuçlanabilir.

garson işini düzgün yapmıyorsa veya bir sorun varsa

uyarılır

ama 2.ci kez uyarılmaz,

şef veya müdür çağırılır

şikayet edilir.

ayrıca çeşitli internet yorum sitelerinde ifşa edilir.

patronu en yavşak haliyle arayıp

özür diler.
orospu çocukluğudur, açık ve net.
o adamın ne kadar kalitesiz biri olduğunu gösteren harekettir.
kalite düşüklüğü.
Hoş olmayan, irite edici bir durumdur.
yanımda, insanlara yağıp gürleyen, mahcup eden insan istemem.
Yanındakileri yok sayarak, kimya bozan, kontrolsüz olmak rahatsız edicidir.
Adaba ve nezakete uygun bir dille uyarmak medeni insan hareketidir.
ukalalıkta gelinen son noktadır. ekmeğinde, işinde gücünde yaşam mücadelesi veren bir emekçiye hak etmediği şekilde davranmaktır.
Şerefsiz herif.
Sevgiliyi etkilemek adına yemeğe gidiliyor ise bunu kaliteli bir restoranda yapmak daha sağlıklı olur. Insanları kategorize etmek adetim sayılmaz ama prensip olarak Jan Jan lı mekanlara gelen kesim orta ve üst gelir sınıfında oldukları için istatistiksel olarak daha eğitimli olma eğilimindeler. Müşteri olarak nasıl bir profil varsa mekanın servis elemanları ( garson fransızca: oğlan , erkek çocuk demekmiş) için de benzer bir profil var.

birini azarlamak her şekilde kaybettiren bir davranış zira mustafa hakında herşey filminde başak köklükaya Mustafa'ya şöyle der ; " bir tabak makarna hayatın anlamı mı oldu? Güzel bir yemek yerken keyfimizi kaçırdığına değdi mi?".
Böyle bir arkadaşım vardı zamanında. Bu olay illaki sevgilinin yanında yapılan birşey de değil. Bizimki bizim yanımızda yapıyordu. Erkek şahıs, erkek arkadaş grubunun içinde yapıyordu yani bu olayı. Bir çeşit kendini kabul ettirme çabası.

Bu olayı daha daha daha iğrenç kılan ise şuydu. Bu bahsettiğim kişi, karşısındaki garsonun her halukarda kendisine "tabi efendim, özür dileriz efendim, kusura bakmayın" şeklinde konuşmak ve işini kaybetmemek için alttan almak zorunda olduğunu bildiğinden böyle davranıyordu. Sen restaurantta olan minicik olayda garsonu çağırıp azarlıyorsan, ama örneğin otobüste gerçekleşen çok daha büyük bir rezilliğe sesini çıkartamıyorsan, karaktersizin önde gidenisin. Garsona çıkılıyorsan, orda da konuş. Konuşamazsın. Çünkü orada aynısını yaparsan yumruğu yiyeceğini biliyorsun...
bir ara sevdiğim kadını çok iyi iskender yapan bir mekana götürmüş idim. hepiniz oranın adını biliyordur ama söylemek istemiyorum. neyse

yemeğimin içinde bir parça kıl vardı ve bu durum hoşuma gitmedi. hatta yanımda kimse olmasa kızabilirdim de. ancak bu olayı garsonu yanıma çağırıp kulağına fısıldayarak atlattım. her ne kadar müessese suçlu olacak da olsa hoşgörü ön planda olmalı. şimdi o garsonla arkadaşız.

edit: servis elemanıymış. bilgilendirme için teşekkürler...
Yanımda öyle bi şerefsizlik yapacak olursa kalkar giderim.
o kadar.
Tek başına yesin öküz.