bugün

tabi ki almam. fakir miyim ben ? benim yanimda 50 kurus icin egilecek adam varsa da egilmisken gotune tekmeyi basarim.
Bazı orospu çocukları paranın nasıl kazanıldıgını bilmedikleri için taşak geçmeye kalkarlar alırım amk o benim alın terim.
(bkz: amına bile korum)
Yere düşürmeden havada kaparım.

Ama ilk buluşmaysa kuruş yere düşmeden vole çakarım. Sonra bi göz kırparım ki servetli bi bey olduğumu anlasın.
Alırım fakirlikle alakası yok.
50 kuruş'u geçtim 25 kuruş düşse alırım.
Almam diyen baba parası yiyordur.
Alirim tabi lan fakiriz ama mal değiliz elhemdurillah.
Bir tane 50 kuruşu hakir görürsün de, 1.000.000. Luk 50 kuruşa sahip adamın üstüne atlarsın.

Tabi paranın ne önemi var, mühim olan miktarı.
alsan "fakir" der, almasan "p.çe bak ukala zengin züppesi" der. ne bok yesen bilemezsin. kendin de atla yere yat daha iyi.
alırım tabi 25 kuruşu bile alırım. Laf ederse kıçına tekmeyi basarım.
Hemen alırım. sonuçta evlenince ev idaresinde ki takınacağım hassaslik derecemi belli etmiş olmak önemlidir. tutumlu aynı zamanda cömert imajını vermek gereklidir.
yere düşmeden yakalarım amk ne diyon sen. bu sayede kıza da ufak çaplı şovumu yapar ve bana olan hayranlığını katlardım.
ondan düşerse alırım benden düşerse almam.
Alırım yuvarlanarak uzaklaşırsa da koşarım.
mini etek giymişse evet.
50 liraya kadar almam. zaten 100 lira altini tasimam. gereksiz soru.
sevgilimin yanında çantamda bir lira bulduktan sonra "yes be bi lira be!!!!!" şeklinde sevinmiştim.
alırım. sevgilimin parası düşse onu da alırım olmadı alsana diye uyarırım. bunun fakirlikle zenginlikle ne alakası var siz mal mısınız biraz ortalığa para saçacak ? 10 kuruş eksik olsa dolmuşçu gözünü belertiyor arkadaşlar. ya da sadaka vereyim diye düşünmüyorsunuz da sevgilim fakir görür mü diye düşünüyorsunuz.

ne garip tripleriniz var hayretler olsun !
(bkz: ergen sözleri)
5 kuruşu bile alırım yanımda da kim olursa olsun.
5 kuruş olmadan 10 kuruş olmaz 10 kuruş olmadan 50 kuruş olmaz 50 kuruş olmadan 1 lira olmaz azın değerini bilmeyen çokun ne olduğunu anlayamaz . Net.
5 kuruş düşsede alırım amk. Mallığın lüzumu yok.
babamın alın teri, almazsam vicdanım rahat etmez.
Bu ne kadar ilginç bir soru. Tabi ki almam. Hatta bi 50 kuruş daha atarım yere. Maksat hem Yerdeki 50 kuruş yalnız kalmasın hem de ne kadar efsanevi zengin olduğumuz ortaya çıksın. işte böyle de büyük bir ruh hastasıyım.