bugün

yapılmaması gereken bir davranıştır, güven yoksa zaten yol yakındır.
bazen ne yapıyor diye de merak etmiyor değil insan işte.
Ne kadar merak ediliyor olsa da habersiz yapılan bu davranış çok saygısızca. Güven yoksa o zaman o ilişki baştan yanlıştır zaten.
Hiçbir zaman yapmadım yaptırmam da. ilişkide " özel " kavramının korunması gerektiğine inanıyorum aksi halde ilişkiler laçkalaşıyor ve saygı yitiriliyor zamanla.

insan bu ihtiyacı hissedecek kadar güvensizse zaten bir cacık olmaz o ilişkiden.
Bir kere yapmıştım. Pişman değilim.
Kimsenin telefonu kurcalanmaz. Karşıdakine sana güvenmiyorum demektir bu. Zaman zaman hepimiz bu yanlışa düşsek de sevgili , eş karıştırmamak lazım başkasının telefonunu. Illa ki aldatmak amaçlı değil o kişinin özelidir. Ona aittir.
çok ayıp bir şey.
o an telefon lazımsa bile onun elinde olmasını, işimi onun kontrolünde halletmek isterim. aynı özeni ondan da beklerim tabii. izin almadan pat diye alıp karıştırmak saklanacak hiçbir şey olmasa bile kavga sebebidir bence.

bir şeyler gizleme çabasına girip telefonu ağzının içinde tutmaya çalışıyorsa da sıkıntı. böyle bir durum söz konusuysa bile açıp telefonuna bakmam. hayırdır derim, cevap verip verememesine göre telefonu yuttururum. (bkz: swh)
şaka bir yana, ailemin telefonlarını dahi ellemezken sevgilimin/eşimin telefonuna dokunmayı bile düşünemem. kendisi izin vermeli.
instagram keşfeti hoşuma giderdi. farklı şeylerin müptelasyım.
Yapılmasi hoş olmayan davraniş. Guvensizlik nedeni ile yapilir. Zaten birine guvenmiyorsaniz o iliski yurumez. Herkesin özeli var. Sorduğunuzda soylemiyorsa da her turlu açigini bulursunuz. Bu nedenle kurcalamayin.
Hep yapmak istediğim ama sevgilimin bi türlü izin vermediği olay. Yok orası onun özel alanıymış yok bilmem ne. Kardeşim sen böyle yaparsan ben daha çok merak ederim ama. Kendisi de benim telefonuma elini sürmez benden de aynısını bekliyor. Al bak diyorum yok orası senin özel alanın diyor. Tam çıldırtacak cinsten
Ben yapmam ama genelde kadınlar bunu yapar,şifre falan koyarsan iyice killanırlar.
harakiri.
git kendi götünü kurcala daha iyi. yapmayın böyle şeyler ayıptır, düşürmeyin kendinizi bu kadar.
saçma. yapacak olan sen görmeden yediği boku da temizler zaten, alıp kurcalasan ne olur sanki?

ha senin yanında telefonunu köşe bucak kaçırıyorsa orada bir işkillen, orada bir art niyet ara. onun dışında eline alıp didik didik etmeye çalışmak ayıp bişi bence.
telefon bence insanların özelidir. ne erkek ne de kadın sevgilisinin telefonunu kurcalamamalıdır. güvensizlik varsa bile telefon buna alet edilmemeli bence.
berbat bir his. bu hissi yaşamanıza neden olmayacak insanlar ile evlenmeniz dileğiyle.
hoş olmayan bir davranış tabi ama yaşattığı gerilim ve adrenalin de bambaşka. herkes en azından bir kere de olsa yapmıştır hayatının belli bir döneminde. bu dönemlere biz mallık-ergenlik dönemleri diyoruz.

tabi yine de siz telefonunu karıştırma ihtiyacı hissedeceğiniz insanlarla birlikteliğinizi sürdürmeyin.
Sevgililikte yapmam yaptırmam ama evlilikte hem karıştırır hem onun önüne atarım kendi telefonumu.
bu gibi eylemlerin sonucu asla iyiye çıkmıyor. sevgiliniz sizi aldatmasa ya da sizden gizli hiçbir iş çevirmese bile eşiyle dostuyla arasındaki muhabbeti yanlış anlama ihtimaliniz var. bu hakikaten korkunç bir şey. senelerce birikmiş bir muhabbet var ortada, şahıslar neredeyse kendilerine özgü bir dil oluşturmuşlar ve o dil sizin algılayabileceğiniz bir dil değil sevgili olarak bile. yazışmalardaki samimiyeti çok yanlış anlayabilirsiniz. ben çok korkarım açıkçası. çünkü iletişim kurduğum insanlarla garip bir samimiyetim var ve dışarıdan bakan biri hemen yanlış anlayabilir. izahı da zor. "sen bu adama gecenin bi yarısı neden fotoğraf gönderdin" derse ona ne diyeceğim? "ya işte aramızdaki muhabbet böyle gelişti komik buluyoruz bu anlık fotoğrafları o da bana gönderiyor" desen olmaz. yalan gibi duruyor. ama hepiniz yaşamışsınızdır gerçekten bir dil oluşur yüksek samimiyet ve sevgide. üçüncü bir kişi anlayamaz. o yüzden sevgililerimize karşı biraz net olmakta fayda var. içini rahatlatmak gerekiyor. benim partnerlerim bu hale çok kolay geldiler. onları aldattığımı düşündüler. beni bunla suçladılar bile. oysa vallahi hiçbir zaman sadakatsizlik yapmamışımdır. düzgün biri değilim. orospunun tekiyim ama bazı kuralları hiç ihlal etmem.

netlik meselesi mühim. şifresiz kullanın telefonunuzu? en azından şey dersiniz; "yahu saklayacak bir şeyim olsa neden şifre koymayayım?"

ama evet. gerçekten hiçbir zaman bu gibi meraklar iyi bitmiyor. bi de insan kıskanıyor hakikaten. ben sevgililerime onların baskın özelliklerine göre bir isim atarım. gözümdeki mertebelerine göre bu isim isimlerinden daha çok kullandığım bir hale gelir. ama yazışmalarımı görse sevdiğim adam diğerleriyle, en basiti dostlarımla, aman yarabbi... "bitanem, güzelim, yavrum, hayatım, şekerim," sanırsın ben bir pavyon şarkıcısıyım. herkese öpücükler gönderiyorum. e flörtöz bir tarafım da var. tabii olarak şüphe çekiyor. keşke olmasa ya. keşke sizinle birlikte olan birinin sizi gerçekten sevdiğini bilseniz. biraz rahat olsanız.
yapmayın olm yapmayınnn...

galeriden zenci menci çıkar üzülürsünüz bak sonra.
Yapılmaması gerekendir. Telefonunun şifresini bile bilmiyordum.
Kurcalayacak bir sürü yeri varken telefonla uğraşamam yani.
Çok sakat bir durumdur. Ayrılmaya davetiye çıkarmaktır. Yerine göre sevgiliyle, yerine göreyse sevgiliye mesaj atanla kavgaya girişmekle sonuçlanacak eylemdir.
Aslında sevgilisine değil kendine güvenmeyen kişi davranışı.
kötü bir şey bulurum amacıyla karıştırılıyorsa çok üzücü bir olay.