bugün

sevmek zorundamıyız? onlarla sevgili olmuyoruz ki...
Kız olsun erken olsun arkadaş daima aşık kişinin gözünü açar akla hep fesat sokar bu durumda karşı tarafın başvurduğu eylemdir.
mantıklı olabilecek eylemdir. hele sevgiliyle sorunlara neden olduysa arkadaşlar sevmek iyice zorlaşır, sevgiliyle bu yüzden sorunlar bile yaşanabilir.
"arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim"i reddetmektir.
sevgiliden de uzaklaşmaya sebebiyet verecek durumdur.
adama hayatı zindan eden tiplerdir. uzak durulması, uzak tutulması gerekir. yapmazsanız veya yapamazsanız siz uzak kalırsınız.
umut sarıkaya'nın meriç e mektup yazısına konu olan sevgisizlik eylemi.
--spoiler--
killaniyorum senden arkadasim. hareketlerinden degil varligindan killaniyorum. an be an etrafimizda olabilme ihtimalinden killaniyorum. omo´nun yanina bantlanmis limonlu cif gibisin. ben sadece omo almak istiyorum sen ise sadece ayni firma üretti ve daha az satildi diye ele geliyrosun. gelme artik sevgili arkadasim. bak ikidir bilerek "arkadasim" diyorum bizim oralarda genelde tartakalamadan kisa bir zaman once insanlar birbirlerine "arkadasim guzel kardesim" gibi beraberligi hatirlatici sifatlarla seslenirler. evet cekinmeden soyluyorum sana karsi engellenemez siddet hissi besliyorum. acaba bir ben miyim ayı bir ben miyim paranoyak diye cok kereler dusundum. ve konuyu cok az samimi oldugum halde diger kizlarin erkek arkadaslarina da actim bir kongre duzenleyerek geceler boyu seni tartistik. delegelerin oylari sonucu oy birligiyle "bir yere cağırıp isiklari kapatalim. kurekle sopayla terlikle dovelim kimin dovdugunu bilmesin" karari cikti. boyleyken boyle meric.
--spoiler--
nefret etmeye kadar yolu vardır. hele bu arkadaş bencil, senden önce ben vardım naber! tavırları takınıyorsa ee insana yapılacak başka şey bırakmaz.
bunların başka bir çeşidi de vardır ki insanı çileden çıkartır.mesela,kız arkadaşına yada erkek arkadaşına bir mesaj atmışsındır.aranızda bozuktur,kavgalar falan.sonra attığınız mesajı gider o çok yakın! kankasına okutur,birde akıl alır.aranız düzelecek olsa bile verdiği cevap o kadar kendisine ait değildir ki onun olmadığını yanındanki arkadaşından akıl aldığını hemen anlarsınız.bir kavga daha patlak verir ve bu arkadaşlar siz ayrılıktan sonra bile başınıza bela olur.sevmiyorum ben bunları evet.pis bunlar.*
sevgili ne kadar sevilirse arkadaş da sevilmek zorunda.onu tüm kusurlarıyla sevmeyi bileceksin.
önyargıdan ötürüdür. sürekli bir seks hikayesi alır gider başını medyada.
(bkz: arkadaşımın aşkı)
o sevilmeyen arkadaşlarını havaya uçuracak bir tuş olsa yumruğumla basardım. sevgilinle sürekli kavga etme sebeplerindendir.

- bu lavuğu da hiç sevmiyorum ha!
+ niye öyle diyorsun ya? çok iyi çocuktur.
- bu mu iyi? tipi tip değil be bunun.
+ nesi var ya? sessiz sakin birisi.
- bu mu?
+ evet.
- fesatlığındandır o! gözlere baksana! şeytan diyor...
+ ne diyormuş o şeytan?
- yok bir şey.
+ söyle söyle. ben senin arkadaşlarına böyle mi yapıyorum.
- ne yaptım be? sana sevmediğimi söylüyorum.
+ ben de senin arkadaşlarını sevmeyeceğim bundan sonra.
- iyi sevme.
+ ne demek sevme ya? hem sevmeyeceğim hem de aynı ortamda bulunmak zorunda kalacağım.
- yavaş yavaş beni anlamaya başlıyorsun. (pis pis sırıt)
+ inanmıyorum sana ya!

uzaaaar gideeer.
mutlaka sevgilinin göremediği, ilişki için ya da kendisi için olumsuz unsurlar taşıyordur sevilmeyen arkadaşlar. bu durumda ciddi sorunlar yaşanır ve kişi sürekli ortada kalır...
kıskançlık ibaresi.tam bir saçmalık,sevgilinin bi b*ka yaramadığını,değmediğini hissedince bu duygunuzu yitirirsiniz.
ilişkinin temeline dinamit yerleştiren olaydır. sevmek zorunda değilsindir ama seviyormuş gibi davranmak zorundasındır.
bu sevilmeyen arkadaşlar ne hikmetse sizin arkanızdan konuşan orospu çocuklarıdır.
kızı/erkeği size karşı doldurur afedersiniz yarrak kafalılar.

sevmek zorunda mıyım arkadaş?
arkadaş olan taraf için berbat bir durumdur . hele bir de kıskanılıyorsanız . Başıma gelmişliğinden bilirim , hayatımı değiştirdi . sevgilisi olan arkadaşlarımı arayıp sormayı kesiyorum .
sevgilinin arkadaşları, hele ki siz bir erkekseniz, sevgiliniz de arkadaşlarına sizden ve ilişkinizden çokça bahsediyorsa o ilişkiyi bitirir. açık ve net söylüyorum. kızlar birbirlerini fitlemeye bayılırlar zira. çünkü her kadın bir diğerine göre rakiptir. genlerden gelir bu, değiştiremezsiniz.
belkide önyargının en hasıdır. kim bilir?
Gayet doğaldır amk. Belki kendin tanısan seveceğin birini başkası aracılığıyla tanıyınca gıcık kapabiliyon.