bugün

sevgiliyi sebepsiz yere çok üzüp ayrılmak sonucunda ahını almış oluruz. merak etmeyin. bunun acısı çok kötü çıkar. ya bir sonraki ilişkinizde ya sosyal hayatınızda ya da hiç ummadığınız bir yerde bir anda.başına bir şey geldi mi ben ne yaptım diye düşünmeli insan.
çok sevdiyse sizi, çok üzdüyseniz onu, uzun zaman yakasınızı bırakmayacak kötülükler silsilesidir.
2 yıldır yüzüm gülmedi be sözlük.
(bkz: karma felsefesi)
ayrılırken süründüren eski sevgilinin başına geleceklerden sorumlu tutulması gereken kişinin ahıdır. tanım uzun ve karışık olsa da mantık aynıdır. ölmez ama, ölmeyi ister eski sevgili. yani bence öyle. * *
sırtınız bir daha düzelmeyecektir. (bkz: geçmiş olsun).
fazla otantik bir sevgilinizin oldugunu gosterir.

oh iyi olmustur iyi ki de terketmissinizdir.. ah etmek ne lan?.. ah mi kaldi?.. devir facebook'tan laf sokup demet akalin klipleriyle mesaj yollama devri.. caga ayak uyduramayan sevgili zaten yatakta da uyumsuzdur.. ne alaka bilemedim.. ama iyi olmus ayrildiginiz bosverin.
ölünse daha iyidir.
birgün fitil fitil bi yerinizden çıkacak olan hadisedir.
mutlaka ödeşilir, ah'ı yerde kalmaz.
her iki taraf da birbirinin ahını alacak mutlaka bir şeyler yapmış olduğu için x ler birbirini götürür.
candan erçetinin söz vermiştin parçasında çok güzel hissettirilen durumdur.
iki yakanızın bir araya gelmemesine neden olur...
ayrılırken, hatta ayrıldıktan sonra bile sizle uğraşıyorsa bol bol 'ah' alırlar. beter olsunlar.
geri vermediyse ayıp etmiştir.
ömrünüzün sonuna kadar sırtınızda taşıyacağınız bir yük olur.
iki yakası bir araya gelmesin, ben gülmedim oda gülmesin, mutsuz olsun, Allahından bulsun sözleirnin tamamı ve daha fazlasıyla karşı karşıya kalmış insandır.
bana asla tutmayacak olan ahlardır. kişi ne kadar şerefsiz olursa o kadar şerefsizlik görür karşısındakinden. sen o kadar karşındakini süründür hayatını s. k sonra diğer taraftan yanlış görünce vay sana hakkımı helal etmiyorumda yok allah belanı versin yok gün yüzü görmeyesin falan de ah et. böyleleri bi siktir olup gitsin mümkünse. ama tamamen suçsuz masum bi sevgilinin ahını almışsanız (bkz: mazlumun ahı indirir şahı)
Tutmaktadir, tecrübeyle sabittir.
Ah nedir. Sadece sözlerden oluşan beddua, kötüleştirme arzusu mudur. Sanmam. Farz-ı misal, kapkaççının biri orta yaşlı kadının kolundaki çantasını çekip aldığında, -hadi bir de yerlerde sürüklendiğini kurgulayarak durumu dramatikleştirelim- ağzından dökülen bir kaç ölümcül sözcük değilde; daha çok çantasının içindeki mühim materyallerini ve onların değerlerini düşündüğünde göğsünde hissettiği incecik ve alev gibi sızıdır, sonrasında yere değen bölgeler uyarıyı beyne iletince önem sırası dengelenir ama sinyaller ışık hızıyla hedefi* bulmuş olur. Demem o ki eğer insanın yüreğine şimşek gibi sert, lav gibi sıcak dehşet bir his aniden basıyorsa, söze ne hacettir, bilinçli ve sözlü yapılmak zorunda değildir. Üzme seni seveni o ah s.ksen çıkmaz. **
fuzuli bağdadi'nin;

Çıkalı göklere âhum şererî döne döne
Yandı kandil-i sipihrün cigeri döne döne

dizelerini hatırlatır.
Allah var ya! Adama dünyaya tersten baktırır. Yavrum gidin bankadan kredi alın, tekelden saat 22:00'dan sonra alkol alın ama sakın öyle bir ah almayın!
sevgiliyi ah! oh! diye inletmiş olmaktır. yoksa sevgililik neye yarar zaten.
Paşa paşa pişman olmaktır. Tabi karşıdaki sevgilide az gurur varsa bunu yemez. Süründürür. Belki çoktan eski sevgili bile olunmuştur.