bugün

Haram, günah denmeden oldukça normal bir şey gibi hatta sevgilisi olmayanlara, senin niye sevgilin yok ya! vb sorularla desteklenen karşı çıktığım durumdur.

Allah'ın ayeti "zinaya yaklaşmayın" burda aslında her şey net. Haram olduğu bellidir.

Ha işinize gelmediğinden bana yobaz, tutucu, geri kafalı diyebilirsiniz. Umrumda mı? Değil.

ilerde nasıl evleneceğiz biz yaa deyip bu bahane ardına saklanıp sevişiyorsunuz. Yazık.

ilerde evleceğin insanın geçmişinin nasıl olmasını istiyorsan sende ona göre davranmalısın. Ne de olsa eşler birbirinin hamurundan yoğurulurmuş!
Ayrıca aşkınızdan ölen insan zaten dokunmaya kıyamaz! Dokunuyorsa sevmiyordur. Kendini tatmin ediyordur net. Seven insan bekler doğru zamanı...

Sevenim de yok diyorsan bir anda çıkar karşına anlarsın işte bu kişi dersin... Öyle ümit ediyorum. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın.
Ve son olarak

Legalleşen her günaha sevgi diyorlar...
harfiyen katıldığım bir önerme.
hırsız dinciler için de kafanızı bu kadar yoruyor musunuz denilesi durum.
(bkz: yıl olmuş 2017)

Evet hala...
Evlenmek için sevgili olanlar var. Yani imkanlar dahilinde evlenmesi mümkün olmayan insanlar var.
boku çıkar böyle iyi bence hem daha heyecanlı.
Yıl 2017 evet ama yıldan yıla ayet değişmiyor.
Kahraman arketipi ortaki anlatımı kuvvetlendirmek için yaptığım benzetmeyi anlayamıyorsun zorlama.
dürzülüğün legalleşmesi -yazara ithafen-.
günümüzde instagrama ve facebook'a sevgilinin fotosunu koyunca legalleşmiş oluyomuş. öle diyolar. aslında bi nevi dogru ben mesela benden. önce sevgilisiyle foto koyan bir erkekle beraber olmam.