bugün

evet, bazı zor anları olan gündür amma fakat velakin, insanda özgürlük hissinin tadılması için en güzel gün de olabilir.hayat devam ediyor, nothing to worry about yani, hayat devam ediyor, bir hilkat ucubesi değilseniz, rahat olmanız tavsiye edilir.elbet bulunur yenisi değilse ayrılınan en iyisi.
kafanın pamukla dolu olduğu gündür.
uçurumdan aşağı düşerken insanın hissetiği boşluk duygusudur.
bütün gün boş gözlerle duvara bakma ile geçen gündür.
sevgili ile barışılan ilk gün *
slow şarkı dinlenemeyen gündür. hatta; 'daha dün annemizin..' bile adamı ağlatabilir.
ağlarken sızıp uyuyakalırsınız.sabah kalktığınızda telefonu sol tarafınızda kalbinizin üzerinde mesajlar bölümü açık bir şekilde bulursunuz.acıdır acıtır.
kanaya kanaya asıla asıla söke söke çekersiniz diğer parçanızdan kendinizi. sonra da yaşa yaşayabilirsen.

(bkz: Ağla ağla açılırsın)
Bugün
Ayrılığın ilk günü
Senden ayrılış
Bir o kadarda
Aldanış
Sanki bütün
Şarkılar
Seni anlatıyor
Bütün herşey
Sen kokuyor
Bir an
Kendi kendine
isyankar oluyorsun
Ve bütün
Ruzigarlara inadına
Savruluyorsun
Mısralar
Sanki seni sayıklıyor
Sensizliği bilmez gibi
Karışıyorsun
Karanlığa
Ve bir ben
Oluyorsun
Belkide bir vapur
Ölümüne haykıran...
Korkutan yanlızlığınla
Kaçıyorsun
Bütün
Sirenleri arkana katıp
Bu şehr-i yardan
Arkana bile
Bakmadan...
Zor oluyor be güzelim
Bu şehirde
Ölüm, hüzün
Bide sen
Ağırlığını
Kuşanarak kaçıyorsun
Bir kere bile
Bakmadan
Sigaranın dumanı
Zarar vermiyor
Senin terkedişin
Öldürüyor adamı
Yok ediyor
Ve susuz, sensiz
Bırakıyor
Bu avareyi...
kendini yapayalnız ama hala cekici hissettiğin birkaç gününün ilkidir. nasıl oldugunu anlamadığın bir şekilde sevgilin varken artan taliplerini düşünmek bu günlerde rahatlatır insani ve hep uğrayacağın yeni limanları düşünürsün, artık özgürüm dersin. fakat zaman geçtikçe (liman görebilenler için söylüyorum) uğradığın hiçbir limanın onun gibi olmadığını anladığında o günün öncesini özlersin.
ölümün tadıldığı ilk gündür. uykusuz gecelerin başladığı isyan bayrağının çekildiği gündür.
bide seviyorsan diri diri yakıldığın gündür.
(bkz: the most loneliest day of my life)
kalkar kalkmaz telefona bakılır.
mesaj yoktur.
o an hatırlanılır.
önceki gün sevgiliden ayrılmıştır.
hemen arkadaşlar aranır.
dışarı çıkılır
alem yapılır.
bir sürü fotoğraf çekilir.
facebooka koyulur.
statuse de "ne eğlendik ama özgür kalmak güzelmiş" yazılır.
eski sevgilinin profili gezilir.
aynı klişeleri görünce sinirlenilir. *
eger o gun sevgiliyi baska biriyle gorurseniz toz pembe olan gunun isin rengi degisir.
hafta içi olabilir hafta sonu olabilir.
kişi ellerine bakarak yine size kaldık ulan diyebilir.
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilenip, "sıradaki!" denilecek gündür. ağlayıp, üzülünce inanın pişman olup, geri dönmüyolar. yormayın o güzel gözlerinizi. kıyamam ben size!
uygulamayacağını bildiğin kararlar almaya başladığın gündür.
günaydın mesajı olmadan günün aydınlanamadığını görürsünüz.zaten uykusuz ve şişmiş gözlerle ne oldu ki kabus gördüm galiba,dur bakayım mesaj atmıştır kesin diye uzandığınız telefonda 5-6 adet mesaj görürsünüz heyecanla açmaya yeltenirsiniz,o da ne?mesajlar arkadaşlarınızdandır.'canım nasıl oldun iyisin di mi?''boş ver kuzum yaa üzülmeye bile değmez'... v.b mesajlarla aslında hayatın bir kabus olduğunu anlarsınız.tek bir damla gözyaşı akmaz o andan sonra.televizyonu açar medya maymunlarını izler yaşamın sizi maymuna çevirdiğine karar verip şuh bir kahkaha atar geçersiniz...
nokta koyduysan bir kere, çevirmeyeceksin onu virgüle...ne soru kalmalı ne de tek bir soru işareti geriye..
kafesinden kurtulmus kus gibi hissedersiniz. bir sure sonra daralmaya baslarsiniz o baska.
Sevgiliniz sizi 7 ayın üstüne seni sevemiyorum diyerek terkediyorsa , artık o da herkes gibidir.Hatta herkes ondan daha iyidir.Ve o ilk gün sizin en güzel günlerinizin başlangıcıdır.
Hele ki koskoca 7 ayın üzerine seni sevemiyorum diyebiliyorsa ve ayrılabiliyorsa ; dünyanın en güzel günlerinin başladığı gündür bu gün. Çünkü artık o da herkes gibidir ve yeni gün yepyeni umutlarda çarpar omuzlarımıza.
Pişman olup kuyruğunu kıstırıp geri dönünce ise bu gün hatırlanır ve intikam sesleri yükselir kalbimizden.
Ona bile gerek yok aslında varsın gitsin yoluna.

Dertliyim sözlük.
zordur.
sürekli telefona bakılır, uzun süredir görülmemiş arkadaşlarla bile buluşulur, içilir.
maksat vakit geçsindir.
özlemişizdir ya sözde bekarlığı, arkadaşları; tadı çıkarılır.
ama akıl hep ondadır.
kanka tayfasıyla nargile-bira keyfiyle geçmiş olan gündür. iyiki de geçmiştir. bir daha gelmesindir.
bir şey eksik sanki ama ne olduğunu bulamıyorum.